Megoldatlan

Bajcsy-Zsilinszky út és Dessewffy utca kereszteződése

A Dessewffy utcából a Bajcsy-Zsilinszky útra -jobba és balra -kikanyarodó forgalmat jelzőlámpa irányítja. Többször voltam szemtanúja annak, hogy a zöld lámpánál balra kanyarodó járművel hajszál híján összeütközött egy, a Bajcsy-Zsilinszky úton délről, azaz az Andrássy út irányából érkező kerékpár. Ez csak úgy történhetett meg, hogy a kerékpáros szabálytalanul, a pár méterrel korábbi zebra előtt elhelyezett piros lámpánál nem állt meg. Valószínűleg a zebrán nem voltak gyalogosok, így áthajtott rajta - ami a kerékpárosoknál nem ritkaság, - és nem vette észre, hogy a piros lámpa nemcsak a zebra miatt van elhelyezve, hanem az utána következő kereszteződés miatt is. A helyzeten segítene, ha a Bajcsy-Zsilinszky úton a zebra után, a Dessewffy utca sarkán is el lenne helyezve egy közlekedési jelzőlámpa. Ha ez nem valósítható meg, akkor nem lehetne valami más módon felhívni a kerékpárosok figyelmét erre a helyzetre, például egy táblával? A mellékelt kép a Google Street View-ból lett kimásolva. A kerékpárosok körében elterjedt szabálytalankodásra jellemző, hogy ezen a képen is látható egy szabálytalankodó kerékpáros, igaz ez itt éppen a Dessewffy utcából hajt ki szabálytalanul.

Probléma helyszíne
Budapest VI. kerület, Terézváros, Dessewffy u. 2

Hozzászólások

  • g g lezárta a bejelentést Megoldatlan eredménnyel. Oka: Megoldhatatlan.

  • g g lezárta a bejelentést Megoldott eredménnyel.

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Bejelentő!

    A Társaságunk részére megküldött elektronikus levelére – melyben a VI. kerület Bajcsy-Zsiliniszky út – Dessewffy utca kereszteződésében kérte a jelzőlámpás csomópont bővítését – a
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 2. Mi ez?

  • Csanádi György elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Közút

  • Varga Tamás bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  • Válaszra vár
    0
    Válaszra vár
    0

    Kitört terelők

    Beküldés ideje:
    Beküldte: VII Gábor
    Illetékes: Budapest Közút
    Andrássy út (VI. kerület, Terézváros)
  • Válaszra vár
    0
    Válaszra vár
    0

    Király/Izabella sarok

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: Budapest Közút
    Terézváros (VI. kerület, Terézváros)
  Vissza az oldal tetejére