Válaszra vár

Rendszeres szabálytalan parkolás a zebra előtt

FRISSÍTÉS 2024.04.12.

Bejelentő hozzászólása:
"A XIII. kerület visszajelzése 1. lépésnek jó, de hosszútávon nem jelent megoldást.

Javaslom, hogy a 2. vagy a 3. ponttal jelölt javaslatokból is kerüljön valami megvalósításra, illetve kezdődjön el a tervezése.

Köszönettel:
István"

---

Kedves Járókelő!

A 13. kerületben a Szent István parknál egy étkezde előtt rendszeres a szabálytalan parkolás, beállnak az autók a zebra elé, sokszor mondván, hogy "csak enni ugrottam be". Maga a megállás kifejezetten veszélyes a gyalogosokra nézve, mivel nem látni őket a zebrán, miközben a park miatt sok a kisgyerek is.

3 megoldási lehetőség látszódik:
1. A gyors, hogy minden hétköznap ott áll egy közteres és megbünteti azt, aki szabálytalanul parkol.
2. A konzerváló, hogy a zebra elé mikromobilitási pont kerül, emiatt fizikailag nem lehet majd ott megállni.
3. A komplex, hogy a zebra 5m-rel délebbre kerül át,a kereszteződés után közvetlenül és a zebra helyén egy rakodóhely létesül. Ugyanakkor ez a legdrágább megoldás is és messze nem biztos, hogy társadalmi költségeket tekintve megéri.

Kérlek, hogy járjatok el az illetékesek felé.

Köszönettel:
István

Probléma helyszíne
Budapest XIII. kerület, Hollán Ernő u. 54

Hozzászólások

  • g g elküldte az ügyet az illetékesnek: XIII. kerület Önkormányzata

  • g g megváltoztatta a bejelentés leírását "Kedves Járókelő! A 13. kerületben a Szent István parknál egy étkezde előtt rendszeres a szabálytalan parkolás, beállnak az autók a zebra elé, sokszor mondván, hogy "csak enni ugrottam be". Maga a megállás kifejezetten veszélyes a gyalogosokra nézve, mivel nem látni őket a zebrán, miközben a park miatt sok a kisgyerek is. 3 meg...

  • g g megváltoztatta a bejelentés illetékesét "XIII. kerület Közterület-felügyelet "-ról "XIII. kerület Önkormányzata"-ra.

  • Frenyó István Henrik hozzászólt a bejelentéshez.

    Kedves Járókelő!

    A XIII. kerület visszajelzése 1. lépésnek jó, de hosszútávon nem jelent megoldást.

    Javaslom, hogy a 2. vagy a 3. ponttal jelölt javaslatokból is kerüljön valami megvalósításra, ille...
  • Szalai Krisztina megváltoztatta a bejelentés állapotát "Válaszra vár"-ról "Megerősítésre vár"-ra.

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Bejelentő!

    Jelzése alapján a XIII. Kerületi Közterület-felügyelet megvizsgálta a helyszínt és visszajelezte, hogy a jelzés alapján a helyszínt visszatérően ellenőrzik a jogsértések visszaszo
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 2. Mi ez?

  • Schneider Géza elküldte az ügyet az illetékesnek: XIII. kerület Közterület-felügyelet

  • Frenyó István Henrik bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  Vissza az oldal tetejére