Válaszra vár

Járdát elfoglaló biciklitároló

Tisztelt Illetékes!

A Liliom utca sarkán kihelyezett kerékpártároló nem felel meg az OTÉK előírásának, a gyalogosok részére rendelkezésre álló felületet rendeltetésszerű használata esetén jelentősen lecsökkenti, mellette nem marad 1,5 méter szabad terület.

Az OTÉK 39. § szerint:
"(2) A járdán építmény, köztárgy, berendezés csak abban az esetben állhat, ha
a) az a járda előírt legkisebb hasznos szélességét (gyalogossáv) – más hatósági előírás hiányában 0,75 m többszöröse, de legalább 1,50 m – nem csökkenti, *
b) a rendeltetésszerű használata a gyalogosok közlekedését nem zavarja, biztonságát nem veszélyezteti, [...]
(3) A járdán építmények, köztárgyak, berendezések, korlátok csak az előírt szélességű gyalogossáv és az úttest felöli biztonsági sáv közötti berendezési sávban állhatnak."

Kérem, hogy a jogszabálysértő állapotot haladéktalanul szüntessék meg, a nem megfelelő módon kihelyezett kerékpártárolót helyezzék át a legközelebbi parkolóhelyek egyikére. Köszönöm.

Probléma helyszíne
Budapest IX. kerület, Ferencváros, Liliom u. 58

Hozzászólások

  • Garami Marika elküldte az ügyet az illetékesnek: IX. kerület Ferencvárosi Közterület-felügyelet

  • Garami Marika megváltoztatta a bejelentés illetékesét "Az illetékes"-ról "IX. kerület Ferencvárosi Közterület-felügyelet"-ra.

  • Élhetőbb Városért bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  Vissza az oldal tetejére