Megoldatlan

Veszélyes gyalogos átkelőhely 2.0

Tisztelt Budapest Közút!

A jelzett kijelölt-gyalogosátkelőhelyen a helyzet továbbra is változatlan.
A gyalogosok a járdán vagy a villamossineken ácsorognak és megvárják míg a járművek 50-60-al elszáguldanak előttük. Az esetleges alkalmi rendőrségi ellenőrzések teljesen alkalmatlanok a helyzet javítására. Amíg az általános közlekedési morál nem javul az országban addig ez a gyalogos-átkelőhely csakis további infrastruktúrális fejlesztéssel tehető biztonságossá. Ez pedig az Önök feladata.
Hiába felel meg a gyalogosátkelő kialakítása a jogszabályi előírásoknak, ha annak használata életveszélyes és az, hogy ott nem történnek napi szinten halálos balesetek az csak és kizárólag a gyalogosok óvatosságának köszönhető!

A Kiscelli utcánál egyszerre két sávon zöldet kapó gépkocsik, kb 50-60-al vagy gyorsabban előzik, "húzzák" egymást. A másik irányból, a Selmeci utcánál eg, fa takarása mögül kénytelenek a gyalogosok az úttestre lépni. Természetesen a járművezetők elsődlegesen a felelősek amiért nem tartják be a KRESZ 43§ (2)-ben előírtaknak. A Kiscelli utca irányából a jelentős sebesség miatt félnek lassítani mert általános jelenség, hogy nem tartják a követési távolságot. Téli csúszós időben ez külön jellemző.

Igen fontos a tényező, hogy a Bécsi úton ez az egyetlen egy jelzzőlámpával nem biztosított zebra egészen a 10-es elkerülő úttól, a Komjádi Béla utcáig. Ráaadásul ezen két sávon haladhat a zavartalan forgalom.

Tisztában vagyok vele, hogy az Önök társasága is csak egy korlátozott anyagi keretből gazdálkodhat viszont az alábbi javaslataim véleményem szerint viszonylag olcsón kivitelezhetők mégis hatékonyan javítanák a helyzetet.

- megállás helyét jelző vonal felfestése mindkét irányban
- veszélyes hely előjelzésére szolgáló vonalak felfestése mindkét irányban (lehetőleg sárga színnel)
- 30-as sebességkorlátozás bevezetése a gyalogosátkelők előtt
- egy ilyen "okoszebra" kialakítása:
https://raketa.hu/egyre-tobb-az-okoszebra-magyarorszagon

Megtett intézkedéseiket előre is köszönöm!

Tisztelettel:
Rózsa Ábel

---

előzmény:
https://jarokelo.hu/bejelentesek/budapest/114873/veszelyes-gyalogos-atkelo

Probléma helyszíne
Budapest III. kerület, Óbuda-Békásmegyer, Selmeci utca

Hozzászólások

  • g g lezárta a bejelentést Megoldatlan eredménnyel. Oka: Megoldhatatlan.

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Adminisztrátor!

    Hivatkozva a 134932-es számú bejelentésre, ugyanazt a választ tudjuk mondani, mint korábbi levelünkben. Sajnos operatív forgalomtechnikai kezelőként a forrásaink és eszközein
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 1. Mi ez?

  • Ügy Intéző elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Közút

  • Rózsa Ábel bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  • Megoldásra vár
    3
    Megoldásra vár
    3

    Hiányzó tábla

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: Budapest Közút
    Bécsi út (III. kerület, Óbuda-Békásmegyer)
  • Megoldásra vár
    1
    Megoldásra vár
    1

    Elfordult táblák

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Járókelő Star
    Illetékes: Budapest Közút
    Boglár utca (III. kerület, Óbuda-Békásmegyer)
  • Válaszra vár
    1
    Válaszra vár
    1

    Parkolás

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Barotai Csaba
    Illetékes: Budapest Közút
    Táborhegyi lépcső (III. kerület, Óbuda-Békásmegyer)
  Vissza az oldal tetejére