Megoldatlan

HÉV átjáró áteresztő képessége

Anonim Járókelő

Tisztelt Közút,

A Pünkösdfürdő utcai HÉV átjáróval kapcsolatban korábban több alkalommal is jeleztük, hogy probléma, hogy a korábbi forgalmi rendet megváltoztatták.
Az Ország úttól a 11-es út illetve a Madzsar József utca irányába az átjárón áthaladva jelenleg két sávon halad a forgalom, csakhogy csak az egyik sáv halad tovább egyenesen a lakótelep irányába, míg a másik sávból csak a 11-es útra lehet kikanyarodni. Néhány évvel korábban még két sávon haladt a forgalom egyenesen, de Önök a forgalom nagyságára hivatkozva megváltoztatták a forgalmi rendet, mely azóta is hatalmas dugókat okoz.

Kérjük, hogy:
- újra végezzenek forgalomszámlálást több időpontban (reggel 7:00-10:00 között; napközben: 10:00-15:00 között és 16:00-19:00 között)
- fontolják meg a Szentendre felé vezető sáv átalakítását, mivel ha abból balra és egyenesen is lehetne haladni, nem romlana a sáv áteresztő képessége.

Indokok:
- Nem lett jobb a csomópont, mióta a forgalomosztályozót átalakították, sőt, rosszabb lett.
- Állandósultak a dugók, melyek nagy mértékben a jelzett osztályozó nem megfelelően átgondolt kialakítása miatt van.
- Sokan nem tartják be a forgalmi rendet, mivel a helyi lakosok is értik annak teljesen indokolatlan és akadályoztató jellegét, így - noha szabálytalanul - de mindkét sávból haladnak egyenesen, így ez veszélyforrás, mivel a táblák és a felfestések szerint nem ez a rend.
- Korábban jelezték, hogy Önök szerint: "...fontos, hogy a megkeresésében hivatkozott két osztályozó sáv minél teljesebb mértékben fel legyen töltve járművekkel." - Ha ezt még így gondolják, akkor miért nem lehet mind a két sávot feltölteni valóban?

Kérjük, hogy fontolják meg a csomópont visszaalakítását! Megígérjük, hogy ha megteszik, gratulálni fogunk az ötletükhöz, amivel több ezer ember életét sikerül kicsit jobbá tenni.

Köszönettel: a Békásmegyeri lakosok nevében egy járókelő.hu tag

Probléma helyszíne
Budapest III. kerület, Óbuda-Békásmegyer, Pünkösdfürdő u. 58

Hozzászólások

  • Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    Nem érkezett válasz, újraküldhető! Köszönöm!
  • Az adminisztrátor lezárta a bejelentést Megoldatlan eredménnyel. Oka: Nem érkezett válasz az illetékestől.

  • Járókelő Star hozzászólt a bejelentéshez.

    Egy másik javaslat, ami viszont ezt kaszálná el:
    https://jarokelo.hu/bejelentesek/budapest/68174/bekasmegyer-keresztezodes
  • Gál Miklós elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Közút

  • Anonim Járókelő bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  • Válaszra vár
    2
    Válaszra vár
    2

    Hiányzó tábla

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: Budapest Közút
    Bécsi út (III. kerület, Óbuda-Békásmegyer)
  • Megoldásra vár
    1
    Megoldásra vár
    1

    Elfordult táblák

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Járókelő Star
    Illetékes: Budapest Közút
    Boglár utca (III. kerület, Óbuda-Békásmegyer)
  • Válaszra vár
    1
    Válaszra vár
    1

    Parkolás

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Barotai Csaba
    Illetékes: Budapest Közút
    Táborhegyi lépcső (III. kerület, Óbuda-Békásmegyer)
  Vissza az oldal tetejére