Megoldatlan

Autópályára való irányjelzők

Tisztelt Főépítész úr!
Miközben a Városházán a városképbe illőség okán ízlésbeli vita zajlik arról, hogy az Üllői és Váci utakon védett kerékpársávokat PVC pollerekkel kell-e kialakítani (véleményem szerint is lehetett volna ízlésesebb, de legalább ilyen hatékony megoldást találni), addig a fotón látható, leginkább autópályákra való irányjelző táblák a Nagykörúton és a főbb sugárutak belvárosi és külvárosi szakaszain egyaránt rontják az épített környezetünk nívóját a GPS-ek tömeges használatának korában. Ezért jelen levelemmel szeretném kezdeményezni ezen táblák és konzolok leszerelését legalább a Hungária krt-on belül Pesten és a budai körúton belül Budán. Tesztjelleggel kezdhetnénk a fotón látható József krt. - Népszínház utca sarkán lévővel.
Megtisztelő válaszát várva.

Probléma helyszíne
Budapest VIII. kerület, Józsefváros, Blaha Lujza tér M

Hozzászólások

  • Németh Zs. hozzászólt a bejelentéshez.

    A Nagykörút továbbra is egy autópálya stílusát idézi. Remek döntés.
    Esetleg lehetnének még szalagkorlátok is.
  • Nagy Máté hozzászólt a bejelentéshez.

    Jó döntés, köszönjük!
  • E. Mátyás lezárta a bejelentést Megoldatlan eredménnyel. Oka: Megoldhatatlan.

    Az illetékes indoklása alapján
  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Bejelentő!

    A Blaha Lujza tér mellett található útirányjelző tábla megszüntetésével kapcsolatban az alábbi tájékoztatás adjuk.

    A Fővárosi Önkormányzat kezelésében lévő főútvonalak, közutak é
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 1. Mi ez?

  • Nagy Máté hozzászólt a bejelentéshez.

    Ez szerintem is hasznos. Nem kellene megszüntetni.
  • Draskóczi Ádám hozzászólt a bejelentéshez.

    A közlekedés nem egy instagram post, ahol mindennek tökéletesnek, esztétikusnak és élére állítottnak kell lennie. A közlekedés funkción és hasznosságon alapul. Ha a tábla zavaró vagy veszélyes, akkor...
  • Csanádi György elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Közút

  • Lukács Máté bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  • Megoldott
    2
    Megoldott
    2

    Elfordult táblák

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Farkas József
    Illetékes: Budapest Közút
    Kőbányai út / Könyves Kálmán körút (VIII. kerület, Józsefváros)
  • Válaszra vár
    0
    Válaszra vár
    0

    Kint hagyott zsákutca tábla

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: Budapest Közút
    Szigony utca (VIII. kerület, Józsefváros)
  Vissza az oldal tetejére