Megerősítésre vár

Balesetveszélyes kihajtás

FRISSÍTÉS: 2023.11.29.

Bejelentő válasza: Tisztelt Járókelő! Szomorúan tapasztalom, hogy a 2 hónappal ezelőtt megtett bejelentésem óta az ügy megoldása érdekében semmi nem történt, bár azt az illetékes megígérte. Kérem kérdezzenek rá, hogy konkrétan mikor várható, hogy csinálnak is valamit.

------

Az elmúlt évben felújították a X. kerületi Mádi utca útburkolatát a Sibrik és a Kada utca között. Ennek részeként új parkolóhelyeket festettek fel a burkolatra. Ez történt meg a Lavotta és a Dóczy utca közötti szakaszon is. A probléma, hogy közvetlenül a Dóczy utcai kereszteződés előtt is parkolóhely lett kialakítva, és a Dóczy utcából a Mádi utcára való kikanyarodás nagyon balesetveszélyes lett, mert a parkoló autótól nem lehet látni a Mádi utcán jobbról érkező forgalmat. A Lavotta kereszteződés után már nagy sebességgel érkező járművek a kihajtó autó számára komoly balesetveszélyt jelentenek. A kereszteződéshez legközelebbi parkolóhelyet szabálytalanul alakították ki, mert a KRESZ 40. § (5) d) pontja szerint tilos a megállás az úttestek széleinek metszéspontjától számított 5 méter távolságon belül, itt pedig ez a távolság nem több fél méternél. Ez ügyben írtam már a kerületi önkormányzatnak, de ott azzal hárítottak el, hogy a Mádi utca a Budapesti Közút Zrt kezelésébe tartozik. Ezért az a kérésem, hogy segítsenek a balesetveszélyes állapot felszámoltatásában. Vagy helyezzenek ki egy tükröt a Dóczy utca sarkán, vagy a közvetlenül a Dóczy utcánál lévő utolsó, szabálytalanul kialakított parkolóhelyet szüntessék meg és ott táblával tiltsák meg a megállást/várakozást. Tisztelettel: Gábri Tibor

Probléma helyszíne
Budapest X. kerület, Kőbánya, Mádi u. 142

Hozzászólások

  • Gábri Tibor visszajelzésére vár.

  • Járókelő Ügykezelőverified-profile hozzászólt a bejelentéshez.

    Szia Tibor!
    A Budapest Közút tájékoztatása szerint a már betervezett javításokat nem áll módjukban meggyorsítani különböző okok miatt. Így kérésüknek eleget téve, a ""Megoldásra vár"" státusszal beál
    ...
  • Gábri Tibor hozzászólt a bejelentéshez.

    Kedves Járókelő, kérem kérdezzék meg az illetékest, hogy mennyire lehet komolyan venni őket, az utolsó ígéretük az volt, hogy március 15 után megcsinálják a kért módosítást, de azóta sem történt semmi...
  • Garami Marika megváltoztatta a bejelentés állapotát "Megerősítésre vár"-ról "Megoldásra vár"-ra.

  • Gábri Tibor hozzászólt a bejelentéshez.

    Pontosabban az ígérte, hogy március 15 után csinálják, de eddig nem történt semmi
  • Gábri Tibor hozzászólt a bejelentéshez.

    Sajnos az illetékes nem csinált semmit az igért határidőig (március 31)
  • Gábri Tibor visszajelzésére vár.

  • Fischer Péter megváltoztatta a bejelentés állapotát "Válaszra vár"-ról "Megoldásra vár"-ra.

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Gábri Tibor!

    A Jarokelo.hu oldalra a Mádi u.- Dóczy u forgalmi rendjével kapcsolatban tett ismételt panaszbejelentésére az alábbiakról tájékoztatjuk.
    Korábbi válaszunkat továbbra is fenntar
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 1. Mi ez?

  • I. Adrián elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Közút

  • I. Adrián megváltoztatta a bejelentés leírását "Az elmúlt évben felújították a X. kerületi Mádi utca útburkolatát a Sibrik és a Kada utca között. Ennek részeként új parkolóhelyeket festettek fel a burkolatra. Ez történt meg a Lavotta és a Dóczy utca közötti szakaszon is. A probléma, hogy közvetlenül a Dóczy utcai kereszteződés előtt is parkolóhely lett kialakít...

  • Gábri Tibor hozzászólt a bejelentéshez.

    Tisztelt Járókelő! Szomorúan tapasztalom, hogy a 2 hónappal ezelőtt megtett bejelentésem óta az ügy megoldása érdekében semmi nem történt, bár azt az illetékes megígérte. Kérem kérdezzenek rá, hogy ko...
  • Gál Miklós megváltoztatta a bejelentés nevét "Balesetveszélyes kihajtás a Dóczy József utcából a Mádi utcára"-ról "Balesetveszélyes kihajtás"-ra.

  • M. V. Klára megváltoztatta a bejelentés állapotát "Válaszra vár"-ról "Megoldásra vár"-ra.

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Gábri Tibor!

    A Jarokelo.hu oldalra a Mádi u. – Dóczy u. kereszteződésben felfestett burkolati jelekkel kapcsolatban tett bejelentésére az alábbiakról tájékoztatjuk.
    A Mádi utca felújításának
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 4. Mi ez?

  • W Kriszta elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Közút

  • Gábri Tibor bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  Vissza az oldal tetejére