Megoldásra vár

Potenciális baleseti gócpont

Anonim Járókelő

FRISSÍTÉS: 2023.10.04.

Budapest Közút válasza:

Tisztelt Bejelentő !

A Dayka Gábor utca Maderspach Károlyné utca lakó- pihenő övezet belső területén van, ahol a megengedett legnagyobb sebesség 20 km/h. Ezzel a sebességgel haladva az útkereszteződés észlelhető, a jobbkéz szabály alkalmazható.
Forgalomcsillapított övezetekben csak egyenrangú útkereszteződések lehetenek, ez is a forgalom lassítás eszköze. Mivel a terület forgalomcsillapított övezet, ezért elsőbbségadás kötelező jelzőtáblát nem tehetünk ki, de nem is szeretnénk, hisz akkor a Dayka Gábor utcában haladókat nagyobb sebességre ösztönöznénk.
A közterületi zöldterületet a kerületi Önkormányzat kezeli, üzemelteti, amennyiben a beláthatóság veszélyezteti a beláthatóságot kérjük feléjük jelezze.

--------

Probléma helyszíne
Budapest XI. kerület, Újbuda, Dayka Gábor u. 8a

Hozzászólások

  • H B L megváltoztatta a bejelentés állapotát "Válaszra vár"-ról "Megoldásra vár"-ra.

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

  • Illak Adrián elküldte az ügyet az illetékesnek: XI. kerület Újbuda Önkormányzata

  • Illak Adrián megváltoztatta a bejelentés leírását "Egyes autóvezetők sajnos nem veszik figyelembe az elsőbbségadás szabályát ezekben a kis utcákban, így napi szinten történik balesetközeli helyzet ebben a kereszteződésben. A helyzetet bonyolítja, hogy idő közben nagyon elburjánzott a növényzet, így még kevésbé beláthatató a kereszteződés. Azt szeretném kérni, ...

  • Illak Adrián megváltoztatta a bejelentés illetékesét "Budapest Közút"-ról "XI. kerület Újbuda Önkormányzata"-ra.

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Adminisztrátor!

    A 00130485-ös számú megkeresésre az alábbi választ adjuk:

    Tisztelt Bejelentő !

    A Dayka Gábor utca Maderspach Károlyné utca lakó- pihenő övezet belső területén van, ahol
    ...
  • Németh Gábor hozzászólt a bejelentéshez.

    Mindkét utca lakó-pihenő övezetben van, ahol 20 km/h a megengedett legnagyobb sebesség és ilyen övezetben csak egyenrangú kereszteződés lehet. Piros háromszög alakú táblát ki lehet helyezni, amiben eg...
  • Járókelő László elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Közút

  • Anonim Járókelő bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  • Megoldatlan
    1
    Megoldatlan
    1

    Parkolás a sarkon

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: XI. kerület Újbuda Önkormányzata
    Rahó utca (XI. kerület, Újbuda)
  • Megerősítésre vár
    1
    Megerősítésre vár
    1

    Mohai köz váratlan kétirányúsítása

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: XI. kerület Újbuda Önkormányzata
    Mohai köz (XI. kerület, Újbuda)
  Vissza az oldal tetejére