Megoldatlan

Hiányos gyalogátkelőhely a Stromfeld Aurél úton

Anonim Járókelő

FRISSÍTÉS 2023. 07. 17.

Bejelentő visszajelzése:

Szeretném, ha útburkolati jellel felhívnák az autósok figyelmét.
Mellesleg nemcsak a járdasziget lett kiépítve, hanem akadálymentesítés is történt a két érintett járdaszakasznál.

_____________________

FRISSÍTÉS 2023. 07. 17.

BUDAPEST KÖZÚT Zrt. válasza:

A Stromfeld Aurél út – Orbánhegyi út kereszteződésében a Stromfeld Aurél út felújítása idején (2010 táján) épült egy középsziget, melynek célja az út torkolatának szűkítése, a forgalom lassítása és a gyalogosok átkelésének segítése volt.
Gyalogos-átkelőhely nem lett kijelölve, ezért nincsen sem erre utaló tábla, sem burkolati jel a helyszínen.
A KRESZ vonatkozó rendelkezései értelmében azonban az Orbánhegyi útról a Stromfeld Aurél útra kanyarodó járműveknek elsőbbséget kell adniuk a Stromfeld Aurél utat keresztező gyalogosok számára akkor is, ha ott nincs kijelölt gyalogos-átkelőhely.
(Bekanyarodás
31. § (1) Az útkereszteződésben másik útra bekanyarodni szándékozó vezető a járművel
(5) Elsőbbséget kell adni, ha a 28. § (2) bekezdésében foglaltakból más nem következik
a) jobbra vagy balra bekanyarodó járművel
- annak az útnak az úttestjén áthaladó gyalogos részére, amelyre a jármű bekanyarodik, )

__________________________________________

A XII. kerületben Stromfeld Aurél út és az Orbánhegyi út találkozásánál gyalogátkelőhely lett kiépítve néhány éve. Akadálymentesített járda és járdasziget került kiépítésre. Azonban magát a gyalogátkelőhelyet nem festették fel, és azt közlekedési tábla sem jelzi, ezért az autósok, különösen az Orbánhegyi útról a Stromfeld Aurél útra kanyarodók számára nem egyértelmű, hogy át kellene engedni a gyalogosokat. A környéken eközben több iskola működik, melyeket a gyerekek a főleg reggelente nagy forgalmú úton áthaladó gyalogátkelőhely használatával közelítenek meg, és az átkelés nem biztonságos számukra, amikor egyedül közlekednek.

Probléma helyszíne
Budapest XII. kerület, Hegyvidék, Stromfeld Aurél út 44

Hozzászólások

  • Gál Miklós lezárta a bejelentést Megoldatlan eredménnyel. Oka: Megoldhatatlan.

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Adminisztrátor!

    Tárgyi bejelentésre az alábbi választ adjuk:
    Egy kijelölt gyalogos-átkelőhely létesítése csak előzetes közlekedés hatósági engedélyezési eljárás lefolytatásával lehetséges. A
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 1. Mi ez?

  • Gál Miklós elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Közút

  • Gál Miklós megváltoztatta a bejelentés leírását "A XII. kerületben Stromfeld Aurél út és az Orbánhegyi út találkozásánál gyalogátkelőhely lett kiépítve néhány éve. Akadálymentesített járda és járdasziget került kiépítésre. Azonban magát a gyalogátkelőhelyet nem festették fel, és azt közlekedési tábla sem jelzi, ezért az autósok, különösen az Orbánhegy...

  • Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    Kedves Máté!
    Köszönjük az ügyintézést! Igen, szeretnénk útburkolati jellel felhívni az autósok figyelmét. Milyen megoldás lehetséges, ha ide nem terveznek gyalogátkelőt?
    Mellesleg nemcsak a járdaszi...
  • Lukács Máté lezárta a bejelentést Megoldatlan eredménnyel. Oka: Megoldhatatlan.

    A Budapest Közút nem tervezett ide kijelölt gyalogátkelőhelyet, így a bejelentés sajnos megoldatlan. Ha szeretnél útburkolati jeleket festetni, akkor kérünk, azt explicit írd le, hogy üzeneted továbbí...
  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Adminisztrátor!

    Tárgyi bejelentésre az alábbi választ adjuk:

    A Stromfeld Aurél út – Orbánhegyi út kereszteződésében a Stromfeld Aurél út felújítása idején (2010 táján) épült egy középsziget
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 2. Mi ez?

  • Hegymegi-Barakonyi Bálint elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Közút

  • Anonim Járókelő bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  Vissza az oldal tetejére