Megoldatlan

Balesetveszélyes kerékpáros átkelő a Krisztina körúton

FRISSÍTÉS 2023.06.16.

Bejelentő hozzászólása:
"Nem történt azóta semmi: az aszfaltfestés sem frissült, nem került ki figyelmeztető tábla, a belógó növényzetet nem vágták vissza és tovább nőtt, még jobban takarva a lámpát. Továbbra is balesetveszélyes az átkelő."

---

FRISSÍTÉS: 2023. május 05.
Gyöngyösi Péter hozzászólt a bejelentéshez. (+képek csatolva)

"Úgy vélem, hogy a fenntartó válasza hiányos információkra alapszik és pár ponton helytelen, ezért kérném a bejelentés visszanyitását és az alábbi üzenet továbbítását a fenntartó felé.

Tisztelt Ügyintéző!

Köszönöm részletes válaszát! Úgy gondolom viszont, pár helyütt hiányos információkra alapozták döntésüket, ezért kérném annak felülvizsgálatát.

- A közúti lámpákat, főleg az út oldalán lévőket mindkét irányból takarják a fák belógó ágai — a csatolt képeket ma készítettem a szélső sávban állva: láthatóan a lámpa tetejét már takarja az ág, ezért ha a közlekedő nem számít arra, hogy ott egy lámpa van, könnyen elmulaszhatja észrevenni a piros jelzést. Ezt a Széll Kálmán tér felől érkezve még problémásabbá a kanyar íve.
- Az Ön által említett sárga csíkozás a Déli Pályaudvar felőli irányból teljesen lekopott, gyakorlatilag észrevehetetlen. A Széll Kálmán tér irányából pedig ilyen felfestés nincs is. Erről is csatoltam képet.
- A [83/2004. (VI. 4.) GKM rendelet](https://uj.njt.hu/jogszabaly/2004-83-20-0L) mellékletének II. fejezetében a 9.5-ös pont úgy rendelkezik, hogy *“A „Kerékpárosok” veszélyt jelző táblát mindig alkalmazni kell, […] ahol az úton, az útkereszteződésen kívül kerékpárutat vezetnek át […] Ahol a „Kerékpárosok” veszélyt jelző táblát az úttestet keresztező kerékpárosok miatt helyezték ki, ezt a megfelelő kiegészítő táblával kell jelezni.”* Véleményem szerint ez a feltétel itt fennáll (hisz útkereszteződésen kívül megy át egy kerékpárút), viszont ilyen táblát egyik irányból sem látni sem az átvezetésnél, se korábban.

Úgy gondolom, hogy az átkelő veszélyességét jelentősen lehetne csökkenteni az alábbi egyszerű és olcsó lépésekkel, amik véleményem szerint a közút karbantartójától való alapvető gondosság mellet elvárhatóak:

1. a közlekedési lámpa elé belógó ágak visszavágása
2. a lekopott aszfaltjelzés újrafestése a Déli Pályaudvar felőli irányból
3. hasonló aszfaltjelzés felfestése a Széll Kálmán tér felőli irányból
4. “Kerékpárosok” veszélyt jelző tábla (https://kozutijelzesek.hu/termekek/veszelyt-jelzo-tablak/kerekparosok.html) elhelyezése mindkét irányban az oldalsó jelzőlámpák oszlopán."

-----

FRISSÍTÉS: 2023.05.05.
A Budapest Közút válasza:
"A Krisztina körút – Hajnóczy utcai kerékpárút átvezetésnél a közúti forgalmat mindkét irányból egy jobb oldali és egy a sávok felett elhelyezett jelzőfej irányítja. A jelzők mindkét irányból jól láthatók, kellő távolságból érzékelhetők. A keresztezés előtt fel van festve a megállás helyét jelző helyzetjelző vonal, valamint a Déli Pályaudvar irányából a helyzetjelző vonal és az átvezetés közé még különösen veszélyes helyet jelző sárga csíkozást is létesítettünk annak érdekében, hogy a járművezetők ne álljanak keresztbe a kerékpáros átvezetésen. Ilyen nagyforgalmú, autóbuszokkal járt főútvonalon nem lehetséges a keresztező – egyébként alárendelt – irány szintbeni kiemelése. Valóban szerencsésebb lenne az átvezetést nagyobb keresztezés és/vagy gyalogos átvezetés környezetében kialakítani, azonban ez a kerékpáros infrastruktúra jelentősebb átalakítását igényelné, amire rövid távon nem biztosítható beruházási forrás és az alternatív, jelenleginél kedvezőbb kerékpáros nyomvonal kijelölésére sem lenne egyébként kézenfekvő megoldás."

----

Naponta használom a Krisztina körúton a Hajnóczy utca végénél lévő lámpás kerékpáros átkelőt, és nagyjából hetente egyszer előfordul, hogy lendületből áthajt rajta vagy csak az utolsó pillanatban csikorgó fékekkel áll meg előtte egy autó, hiába van nekik piros. Láthatóan nem számítanak ott egy lámpára, vagy összetévesztik azt messziről a kicsivel arrébb lévővel. Sokkal jellemzőbb, hogy a Déli Pályaudvar felől érkező autók hajtanak át a piroson, de a másik irányból is előfordult már.

Fontos lenne feltűnőbben jelezni, hogy itt egy átkelő van. Lehetne plusz tábla, plusz lámpa oldalt, erősebb, jobban látható felfestés az átkelőn, sőt, én nem éreznék ördögtől valónak egy szintemelést/bukkanót sem, bár ez valószínűleg a villamos miatt nem megoldható.

Probléma helyszíne
Budapest XII. kerület, Hegyvidék, Krisztina krt. 27

Hozzászólások

  • H B L lezárta a bejelentést Megoldatlan eredménnyel. Oka: Megoldhatatlan.

    A bejelentő visszajelzése alapján
  • Gyöngyösi Péter hozzászólt a bejelentéshez.

    Azóta sem változott semmi, a festék tovább kopott, tavasz közeledtével a növényzet újra ki fogja takarni a lámpákat és újra bekövetkezik a balesetveszély.
  • Gyöngyösi Péter visszajelzésére vár.

  • R eni megváltoztatta a bejelentés állapotát "Megerősítésre vár"-ról "Megoldásra vár"-ra.

  • Gyöngyösi Péter hozzászólt a bejelentéshez.

    A korábbi visszajelzésem tudom csak megismételni: Nem történt azóta semmi: az aszfaltfestés sem frissült, nem került ki figyelmeztető tábla, a belógó növényzetet nem vágták vissza és tovább nőtt, még...
  • Gyöngyösi Péter visszajelzésére vár.

  • Gál Miklós megváltoztatta a bejelentés állapotát "Válaszra vár"-ról "Megoldásra vár"-ra.

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Adminisztrátor!

    Tárgyi bejelentésre az alábbi választ adjuk:

    A korábban ígért módosítások, felújítások ügyében a szükséges intézkedéseket megtettük, a kereszteződésben a forgalmat szabályoz
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 1. Mi ez?

  • g g elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Közút

  • g g megváltoztatta a bejelentés leírását "FRISSÍTÉS: 2023. május 05. Gyöngyösi Péter hozzászólt a bejelentéshez. (+képek csatolva) "Úgy vélem, hogy a fenntartó válasza hiányos információkra alapszik és pár ponton helytelen, ezért kérném a bejelentés visszanyitását és az alábbi üzenet továbbítását a fenntartó felé. Tisztelt Ügyintéző! Köszönöm részl...

  • Gyöngyösi Péter hozzászólt a bejelentéshez.

    Nem történt azóta semmi: az aszfaltfestés sem frissült, nem került ki figyelmeztető tábla, a belógó növényzetet nem vágták vissza és tovább nőtt, még jobban takarva a lámpát. Továbbra is balesetveszél...
  • Gyöngyösi Péter visszajelzésére vár.

  • Pál András megváltoztatta a bejelentés állapotát "Válaszra vár"-ról "Megoldásra vár"-ra.

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Adminisztrátor!

    Tárgyi bejelentésre az alábbi választ adjuk:
    A veszélyt jelző tábláknak figyelemfelhívó szerepe van, míg a jelzőlámpa jelzései kötelezőek mindenkire nézve. A jelzőlámpás szab
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 2. Mi ez?

  • W Kriszta elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Közút

  • W Kriszta megváltoztatta a bejelentés leírását "FRISSÍTÉS: 2023.05.05. A Budapest Közút válasza: "A Krisztina körút – Hajnóczy utcai kerékpárút átvezetésnél a közúti forgalmat mindkét irányból egy jobb oldali és egy a sávok felett elhelyezett jelzőfej irányítja. A jelzők mindkét irányból jól láthatók, kellő távolságból érzékelhetők. A keresztezés előt...

  • W Kriszta megváltoztatta a bejelentés leírását "Naponta használom a Krisztina körúton a Hajnóczy utca végénél lévő lámpás kerékpáros átkelőt, és nagyjából hetente egyszer előfordul, hogy lendületből áthajt rajta vagy csak az utolsó pillanatban csikorgó fékekkel áll meg előtte egy autó, hiába van nekik piros. Láthatóan nem számítanak ott egy lámpára, vagy ös...

  • Gyöngyösi Péter hozzászólt a bejelentéshez.

    Csatolom az ígért képeket.
  • Gyöngyösi Péter hozzászólt a bejelentéshez.

    Tisztelt Adminisztrátor!

    Úgy vélem, hogy a fenntartó válasza hiányos információkra alapszik és pár ponton helytelen, ezért kérném a bejelentés visszanyitását és az alábbi üzenet továbbítását a fennt
    ...
  • Pál András lezárta a bejelentést Megoldatlan eredménnyel. Oka: Megoldhatatlan.

    Az Illetékes válasza alapján.
  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Adminisztrátor!

    Tárgyi bejelentésre az alábbi választ adjuk:

    A Krisztina körút – Hajnóczy utcai kerékpárút átvezetésnél a közúti forgalmat mindkét irányból egy jobb oldali és egy a sávok fe
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 2. Mi ez?

  • Gál Miklós elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Közút

  • Gyöngyösi Péter bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  • Válaszra vár
    0
    Válaszra vár
    0

    Kopott tábla

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Pál András
    Illetékes: Budapest Közút
    Győri út (XII. kerület, Hegyvidék)
  • Megoldott
    1
    Megoldott
    1

    Hiányzó zebra

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: Budapest Közút
    Eötvös út (XII. kerület, Hegyvidék)
  Vissza az oldal tetejére