Megerősítésre vár

Félreérthető táblázás

Anonim Járókelő

A Budapest XIX. erület Tálas utcából az Ady Endre útra történő kanyarodást jelző közlekedési táblákat -elsősorban a kötelező haladási irány táblát- sokan félreértelmezik, szinte mindennaposak a balesetveszélyes helyzetek. A probléma az, hogy bár a besorolás rendjét jelző tábla, és az útburkolati jelek is egyértelműen jelzik, hogy melyik sávból merre lehet kanyarodni, a jobb oldali sávban várakozók a lámpa feletti kötelező haladási irányt jelző táblát úgy értelmezik, hogy onnan is kanyarodhatnak balra.
Véleményem szerint célszerűbb lenne, ha balra kanyarodó sáv közlekedési lámpája alá egy "kötelező haladási irány balra", a jobb oldali sáv lámpájához pedig egy "kötelező haladási irány jobbra" tábla lenne felszerelve.

Illetve, ahogy az a képeken látható, a mindkét irányból behajtani tilos tábla sem jó irányba néz.

Probléma helyszíne
Budapest XIX. kerület, Kispest, Tálas u. 1

Hozzászólások

  • Anonim Járókelő visszajelzésére vár.

  • Kövér Blanka megváltoztatta a bejelentés állapotát "Válaszra vár"-ról "Megoldásra vár"-ra.

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Bejelentő!

    A Jarokelo.hu oldalra a Tálas u. forgalmi rendjével kapcsolatban tett bejelentésére az alábbiakról tájékoztatjuk.
    A Tálas utcából az Ady Endre utcába történő kanyarodás lehetőségé
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 1. Mi ez?

  • T. Andrea elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Közút

  • Anonim Járókelő bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  • Megoldásra vár
    1
    Megoldásra vár
    1

    Kidőlő tábla

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: Budapest Közút
    Bethlen Gábor utca (XIX. kerület, Kispest)
  Vissza az oldal tetejére