Zugló Kopja utca átmenő forgalom
Kedves Járókelő!
A Zuglóban a Róna utca és Fogarasi utca kereszteződésénél a lámpa, valamint a troli megálló miatt feltorlódik a forgalom, ezért sokan a Kopja utcában vágják le a kereszteződést.
Amikor nagy a sor a lámpánál, és valaki amúgy is jobbra kanyarodna a Fogarasiról a Róna utcába, akkor inkább a Kopja utcába kanyarodik be, majd a Kelevéz utcában balra, és odaér a Kelevéz - Róna sarokra.
Ahhoz, hogy ez valóban előny legyen sietni kell a Kopja utcában, ami gyakran kellemetlenséget okoz. Nagyobb sebességgel közlekednek egy kertes, családi házas környéken, ahol a BGE egyetem miatt, amúgy gyakran nagy a gyalogos forgalom is.
A Kopja utca két irányú, de az egyik oldalt végig parkolják az autók, így a legtöbb helyen nem fér el egymás mellett három autó, nehéz elkerülni egymást. A reggeli és a 4-6 óra közötti idősávban gyakran okoz kellemetlenséget a sietős autók és az udvarukból kiálló autók találkozása a dinamikai különbség miatt.
Véleményem szerint érdemes lenne egyirányúsítani a Kopja utcát a Fogarasi felé, valamint újra gondolni a környék kis utcáinak közlekedését úgy, hogy ne legyen vonzó az áthaladó forgalomnak.
Köszönöm
Üdv,
Bálint
Hozzászólások