Megoldatlan

Tönkretett zöldsávok, leparkolt járda és kerékpársáv

FRISSÍTÉS: 2023.04.25. Járókelő kérése:
"Mikor utoljára itt jártam, egy fokkal talán jobb volt a helyzet, mintha ültettek volna növényeket. Viszont több olyan zöldsáv volt, ahol ugyanúgy parkoltak vagy jól láthatóak voltak a keréknyomok. Az utca fővárosi kezelésű és tulajdonú. Kérem, hogy küldjétek el a Főkertnek, tervezik-e fakarókkal vagy más eszközzel megvédeni a zöldsávokat, ahol szükséges."
----------------
FRISSÍTÉS 2023.01.05.

Budapest Közút válasza: "Fentiek alapán a bejelentésben szereplő gépjármű szabálytalanul állt meg. Társaságunk feladata a forgalmi rend kialakítása és fenntartása. A szabálytalanságok kiszűrése, szankcionálása a rendvédelmi szervek hatásköre."

------

A Magtár utca felújítása nemrég véget ért, lettek szuper kerékpársávok és több középszigetes zebra is, ugyanakkor szomorú látni, hogy az autósok gyakorlatilag azonnal rombolni kezdtek.
A csatolt képek önmagukért beszélnek: szétparkolt, tönkretett zöldfelület, leparkolt járda és kerékpársáv, gyalogos és kerékpáros közlekedés akadályozása. Egy helyszínt fényképeztem le, de az egész utca szinte összes zöldsávja tele van mély keréknyomokkal.
Eleve furcsállom, hogy miért k-szegélyt (ami alacsony és ösztönzi a ráparkolást) építettek végig az egész úttest mentén ott is, ahol nincs parkolópadka vagy kapubeálló? Miért nem számoltak a tervezés során a zöldfelületek és a járdák megvédésével, amikor lehet tudni, hogy a morál sajnos olyan rossz, hogy amit nem védenek le, abból parkoló lesz?
Kérem, fontolják meg a zöldsávok és járdák levédését valamilyen forgalomtechnikai vagy egyéb eszközökkel, mert a helyzet már most elkeserítő.
Köszönöm intézkedésüket.

Probléma helyszíne
Budapest XVI. kerület, Magtár u. 63

Hozzászólások

  • Csanádi György lezárta a bejelentést Megoldatlan eredménnyel. Oka: Nem érkezett válasz az illetékestől.

    A probléma a bejelentéstől számított 1 éven belül nem oldódott meg, így az belső szabályunk értelmében "Megoldatlan".
  • H. Annamária elküldte az ügyet az illetékesnek: BKM Budapesti Közművek FŐKERT

  • H. Annamária megváltoztatta a bejelentés illetékesét "XVI. kerület Közterület-felügyeleti Csoport"-ról "BKM Budapesti Közművek FŐKERT"-ra.

  • H. Annamária megváltoztatta a bejelentés leírását "FRISSÍTÉS 2023.01.05. Budapest Közút válasza: "Fentiek alapán a bejelentésben szereplő gépjármű szabálytalanul állt meg. Társaságunk feladata a forgalmi rend kialakítása és fenntartása. A szabálytalanságok kiszűrése, szankcionálása a rendvédelmi szervek hatásköre." ------ A Magtár utca felújítása nemrég ...

  • Csanádi György hozzászólt a bejelentéshez.

    Mikor utoljára itt jártam, egy fokkal talán jobb volt a helyzet, mintha ültettek volna növényeket. Viszont több olyan zöldsáv volt, ahol ugyanúgy parkoltak vagy jól láthatóak voltak a keréknyomok. Az...
  • Csanádi György visszajelzésére vár.

  • Csanádi György hozzászólt a bejelentéshez.

    Egyetértek
  • Ügy Intéző megváltoztatta a bejelentés állapotát "Megoldott"-ról "Megoldásra vár"-ra.

  • Élhetőbb Városért hozzászólt a bejelentéshez.

    Nem tenném megoldottra, mivel semmit sem csináltak az illetékesek.. a probléma ugyanúgy fennáll és mindennapos.
  • Csanádi György megváltoztatta a bejelentés kategóriáját "Járda"-ról "Parkolás"-ra.

  • Pál András lezárta a bejelentést Megoldott eredménnyel.

  • XVI. kerületi Közterület-felügyeletverified-profile hozzászólt a bejelentéshez.

    Tisztelt Bejelentő!

    Bejelentését ellenőrizzük, azonban ez a képen szereplő gépjármű, két okból szabálytalan: menetiránnyal szemben várakozik, valamint kerékpár sávon.

    Amennyiben ilyet tapasztal, jel...
  • Járókelő Adminisztrátor elküldte az ügyet az illetékesnek: XVI. kerület Közterület-felügyeleti Csoport

  • Járókelő Adminisztrátor megváltoztatta a bejelentés illetékesét "Budapest Közút"-ról "XVI. kerület Közterület-felügyeleti Csoport"-ra.

  • Járókelő Adminisztrátor megváltoztatta a bejelentés kategóriáját "Forgalomtechnika"-ról "Járda"-ra.

  • Járókelő Adminisztrátor megváltoztatta a bejelentés leírását "A Magtár utca felújítása nemrég véget ért, lettek szuper kerékpársávok és több középszigetes zebra is, ugyanakkor szomorú látni, hogy az autósok gyakorlatilag azonnal rombolni kezdtek. A csatolt képek önmagukért beszélnek: szétparkolt, tönkretett zöldfelület, leparkolt járda és kerékpársáv, gyalogo...

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Bejelentő!

    Tárgyi bejelentése kapcsán az alábbi tájékoztatást adjuk:
    Az úton gépjárművel történő megállást a KRESZ szabályozza. A KRESZ 40.§.(1) szerint Járművel megállni - ha közúti jelzésb
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 4. Mi ez?

  • Csanádi György hozzászólt a bejelentéshez.

    .
  • Járókelő Adminisztrátor elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Közút

  • Járókelő Adminisztrátor elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Közút

  • Csanádi György bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  • Megoldásra vár
    1
    Megoldásra vár
    1

    Jogosulatlan közterület-foglalás

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: XVI. kerület Közterület-felügyeleti Csoport
    Madách utca (XVI. kerület)
  • Válaszra vár
    3
    Válaszra vár
    3

    Zöldterület parkolás 2.

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: XIX. kerület Kispesti Rendészeti Központ
    Vas Gereben utca / Ady Endre út
  Vissza az oldal tetejére