Megoldott

Csúszik

FRISSÍTÉS 2023.01.06.

FKF válasza:
"Tájékoztatjuk, hogy a bejelentett járdaszakasz ingatlanhoz csatlakozik, ezért Budapest Főváros Közgyűlésének 48/1994. (VIII.1.) Főv. Kgy. rendelete értelmében annak takarítása az ingatlan tulajdonosának, kezelőjének, bérlőjének kötelessége. Tehát amennyiben az ingatlan lakóház, akkor a lakóközöségnek kell gondoskodnia a kapcsolódó járda tisztán tartásáról, az üzletek és éttermek környékén pedig a hulladékgyűjtők kihelyezése, valamint a hulladék elszállítása az adott kereskedelmi egység feladata és kötelessége.
Tájékoztatjuk, hogy Társaságunk köztisztasági tevékenységét a Fővárossal kötött közszolgáltatási szerződése alapján végzi. A szerződés pontosan meghatározza az ellátandó feladatokat, a szakterület működési költségeit pedig ez alapján finanszírozza. A szolgáltatási szerződésben rögzítetteken felül tehát nincs módunk olyan területek takarítását ellátni, amelyek nem az FKF feladatkörébe tartoznak."

---

Falevelekkel van tele a járda, emiatt nagyon csúszik.

Probléma helyszíne
Budapest XIV. kerület, Zugló, Gundel Károly út (Hősök tere M)

Hozzászólások

  • Ügykezelő Áron lezárta a bejelentést Megoldott eredménnyel.

  • Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    Megoldva.
  • g g elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapesti Állatkert

  • g g megváltoztatta a bejelentés leírását "Falevelekkel van tele a járda, emiatt nagyon csúszik."-ról "FRISSÍTÉS 2023.01.06. FKF válasza: "Tájékoztatjuk, hogy a bejelentett járdaszakasz ingatlanhoz csatlakozik, ezért Budapest Főváros Közgyűlésének 48/1994. (VIII.1.) Főv. Kgy. rendelete értelmében annak takarítása az ingatlan tulajdonosának, kezelőjének, bérlőjének k...

  • g g megváltoztatta a bejelentés illetékesét "BKM Budapesti Közművek FKF"-ról "Egyéb szervezet"-ra.

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Bejelentő!
    Köszönjük megkeresését.
    Tájékoztatjuk, hogy a bejelentett járdaszakasz ingatlanhoz csatlakozik, ezért Budapest Főváros Közgyűlésének 48/1994. (VIII.1.) Főv. Kgy. rendelete értelméb
    ...
  • Ügykezelő Járókelő elküldte az ügyet az illetékesnek: BKM Budapesti Közművek FKF

  • Anonim Járókelő bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  • Megoldott
    2
    Megoldott
    2

    Bojler

    Beküldés ideje:
    Beküldte: VII Gábor
    Illetékes: Egyéb szervezet
    Damjanich utca (VII. kerület, Erzsébetváros)
  • Válaszra vár
    1
    Válaszra vár
    1

    Rengeteg szemét

    Beküldés ideje:
    Beküldte: R Cs
    Illetékes: Egyéb szervezet
    Régi Fóti út (XV. kerület)
  Vissza az oldal tetejére