Megoldásra vár

Forgalomirányító fényjelző készülék programozása

A Budapest IV.kerület Óceánárok u. - Sporttelep u. - Hajló u. kereszteződésénél lévő készülék un. "telezöld" jelzése mellett lehetséges csak az Óceánárok útról a Sporttelep utcára balra nagyivben befordulni. Ez főként a reggeli csúcsforgalomban 7-8 óra között jelent balesetveszélyes helyzetet, mivel az ugyancsak zöld jelzésen az Óceánárok útról szemből egyenesen haladók, illetve ugyancsak a szemből érkező, jobbra a Sporttelep utcába bekanyarodók után lenne ez kivitelezhető. A szemből folyamatosan érkezők és jobbra bekanyarodók miatt gyakorta megesik, hogy a balra kanyarodás több lámpaváltás után történhet meg, akkor is csak úgy, ha valaki lemond az elsőbbségéről. A helyzetet bonyolítja továbbá az is, amikor a BKK Óceánárok utca - Hajló utca megállójából éppen kiinduló 20E csuklós BKV busz szeretne a járatvonalát követve balra nagyivben befordulni a Sporttelep utcába. Javasolom a forgalomirányító lámpa telezöld jelzésének módosítát, a forgalmi helyzetnek megfelelően az Óceánárok utcáról -a Sporttelep utcára balra bekanyarodást segítő lámpás kereszteződés újra hangolását, amivel egyrészt biztonságosabbá válhatna a kereszteződés, másrészt a reggeli csúcsidőben a forgalmi dugók kialakulása csökkenhetne, harmadrészt nagyban hozzájárulna a tömegközlekedés zökkenőmentesebbé, gyorsabbá tételéhez.

Probléma helyszíne
Budapest IV. kerület, Újpest, Hajló u. 1

Hozzászólások

  • Gál Miklós megváltoztatta a bejelentés állapotát "Válaszra vár"-ról "Megoldásra vár"-ra.

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Bejelentő!

    A Társaságunk részére megküldött elektronikus bejelentésére – melyben a IV. kerület Óceánárok utca – Hajló utca csomópontban működő jelzőlámpával kapcsolatban tett észrevételt – a
    ...
  • S Dominik elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Közút

  • Vass Gábor bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  Vissza az oldal tetejére