Válaszra vár

Lámpa nem túl jó láthatósága

Anonim Járókelő

Tisztelt Ügyintéző!
2022 október elején Budapest 14. kerületében a Nagy Lajos király út és a Komócsy utca kereszteződésében jelzőlámpák kerületek telepítésre az újonnan nyíló Lidl áruház miatt. A Bosnyák tér felől a kanyarodósávra vonatkozó jelzőlámpát úgy sikerült telepíteni, hogy a vonalnál állva nem látható egyértelműen a jelzés. Második autósként állva többször tapasztalom, hogy a lámpa tilos jelzésére átmennek, vagy épp a zöld jelzésre nem mennek át. Csak a vonalnál állva okoz ez problémát, a vonal mögött 4-5m-el a lámpa jelzése rendesen látható. Ez főleg a reggeli órákban - óraátállítás előtt jobban zavaró volt - a szemből sütő nap még jobban nehezíti a láthatóságát. Mivel napi szinten többször járok ebben a kereszteződésben, rendszeresen látom ezt, valamint első helyen állva a lámpánál nekem is gondot okoz a jelzés láthatósága, ezért nem a "szabályszegés" miatt vannak az áthajtások, hanem a szögben rosszul beállított lámpa miatt. Képet nem tudok feltölteni, mert telefonnal videózva az első helyen a felső részen sötétített szélvédő miatt nem látszik semmi, második helyen állva pedig tökéletesen látható a jelzőlámpa.

Probléma helyszíne
Budapest XIV. kerület, Zugló, Komócsy u. 1

Hozzászólások

  • Baranyai Péter hozzászólt a bejelentéshez.

    Mondjuk Komócsy utca felől a Lidl parkolójába való behajtás (dupla jelzőlámpa, dupla Stop tábla) sem lett piskóta, az Egressy tér felé menő szervizút csatlakozásával egyetemben.

    A legmókásabb megoldá...
  • Gál Miklós elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Közút

  • Anonim Járókelő bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  • Megoldásra vár
    1
    Megoldásra vár
    1

    Jelzőlámpa burkolat

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Katona Zsolt
    Illetékes: Budapest Közút
    Rákospatak utca (XIV. kerület, Zugló)
  • Megoldásra vár
    1
    Megoldásra vár
    1

    Letört közlekedési tükör

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: Budapest Közút
    Egressy út (XIV. kerület, Zugló)
  Vissza az oldal tetejére