Megoldásra vár

roncsok foglalják el a parkolóhelyeket

FRISSÍTÉS: 2022.08.25.
Zuglói Önkormányzati Rendészet válasza:
"A közterület-felügyeletről szóló 1999. évi LXXIII. törvény 20.§ (2)
bekezdése értelmében a közterület-felügyelet a hatósági jelzéssel nem
rendelkező gépjárművet jogosult elszállítani – előzetes értesítést követően
– a közterületről. A bejelentésben szereplő gépjármű hatósági jelzéssel
felszerelt, ezért azzal kapcsolatban az említett intézkedésre nincs
jogalap. A járművet érintően jelentés készült, melyet Budapest Főváros XIV.
Kerület Zugló Önkormányzat Polgármesteri Hivatal Igazgatási és Hatósági
Főosztálya felé továbbítottunk, a jogellenes közterület-használat miatt
esetlegesen szükséges közigazgatási hatósági eljárás lefolytatása céljából.
Az eljárás eredményére ráhatásunk nincs.

Az érintett helyszínt járőreink visszatérően ellenőrzik, és szabályszegés
észlelése esetén a szükséges intézkedést foganatosítják."

----------------------------------
Zuglóban, az Almádi utcában folyamatosan ugyanazazon a helyen parkol 3 roncsautó, amik közül 1 felnin parkol mert defektes, egynek az egyik kereke sincsen meg, a harmadiknak pedig a próbarendszáma 20 éve lejárt.

A környéken több gigaberuházás is van, aminek köszönhetően kritikussá vált a parkolás a környéken. Így is már a járdán illetve zöld területen állnak az autók, aminek sajnos semmilyen következménye sincs, mivel minden nap újra és újra megteszik ezt.

Ezen felül az említett autók évek óta mozdulatlanul parkolnak ott a lejárt P-s rendszámokkal.

Kérném a járművek elszállítását és a megfelelő büntetés kiszabását, illetve határozott kérés a parkolóőrök gyakrabban lévő megjelenése az utcában, hiszen minden második autó szabálytalanul parkol, és a lakóparkok építése nem értem miért kellene, hogy enyhítő tényező legyen, a szomszédban lévő sportpálya elé is lehet parkolni, csak az ellenőrzés totális hiánya miatt minden környékbeli autós azt gondolja hogy mindent lehet, mert soha senki nem ellenőrzi. (sajnos teljesen igazuk is van)

Probléma helyszíne
Budapest XIV. kerület, Zugló, Almádi u. 10

Hozzászólások

  • Lukács Máté megváltoztatta a bejelentés állapotát "Válaszra vár"-ról "Megoldásra vár"-ra.

  • XIV. kerület Zugló Önkormányzata válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Címzett!

    A 00107791 sz. bejelentésre az alábbi választ adjuk:

    Az érintett helyszínt a Zuglói Önkormányzati Rendészet járőrei visszatérően ellenőrzik, és szabályszegés észlelése esetén a szü
    ...
  • Garami Marika elküldte az ügyet az illetékesnek: XIV. kerület Zugló Önkormányzata

  • Garami Marika megváltoztatta a bejelentés leírását "Zuglóban, az Almádi utcában folyamatosan ugyanazazon a helyen parkol 3 roncsautó, amik közül 1 felnin parkol mert defektes, egynek az egyik kereke sincsen meg, a harmadiknak pedig a próbarendszáma 20 éve lejárt. A környéken több gigaberuházás is van, aminek köszönhetően kritikussá vált a parkolás a környéken. Így is ...

  • Garami Marika megváltoztatta a bejelentés illetékesét "XIV. kerület Zuglói Önkormányzati Rendészet"-ról "XIV. kerület Zugló Önkormányzata"-ra.

  • Helyi Lakos hozzászólt a bejelentéshez.

    "Az érintett helyszínt járőreink visszatérően ellenőrzik, és szabályszegés
    észlelése esetén a szükséges intézkedést foganatosítják."

    sajnos ez még viccnek is rossz, hiszen évek óta ott parkolnak az a
    ...
  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    *Tisztelt Járókelő.hu!*

    A közterület-felügyeletről szóló 1999. évi LXXIII. törvény 20.§ (2)
    bekezdése értelmében a közterület-felügyelet a hatósági jelzéssel nem
    rendelkező gépjárművet jogosult elszá
    ...
  • Járókelő Zsófia elküldte az ügyet az illetékesnek: XIV. kerület Zuglói Önkormányzati Rendészet

  • Helyi Lakos bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  • Válaszra vár
    3
    Válaszra vár
    3

    Megszűnt közterületi parkoló

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: XIV. kerület Zuglói Városgazdálkodási Közszolgáltató Zrt.
    Bosnyák utca (XIV. kerület, Zugló)
  • Válaszra vár
    0
    Válaszra vár
    0

    Veszélyes törött, elhalt faág

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: XIV. kerület Zuglói Városgazdálkodási Közszolgáltató Zrt.
    Csernyus utca (XIV. kerület, Zugló)
  • Megoldatlan
    1
    Megoldatlan
    1

    Tilosban parkolás

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Gallò Lilla
    Illetékes: XIV. kerület Zuglói Önkormányzati Rendészet
    Szugló utca (XIV. kerület, Zugló)
  Vissza az oldal tetejére