Megoldásra vár

Graffitik (MÁV Zrt.) 2.

Előzmény: https://jarokelo.hu/bejelentesek/budapest/87277/graffitik-mav-zrt

––––––––––––

2022. 08. 07.

A Fehérvári úti vasúti híd mindkét pillére és mindkét oldala továbbra is graffitis. Kérem, tisztítsák meg!

Önök korábban azt írták, hogy az alapvető tevékenységi körük "nem a takarítás és közterület-fenntartás, hanem a személy- és teherfuvarozás". Azonban szeretném felhívni a figyelmüket, hogy a MÁV Zrt. (a Gyermekvasút kivételével) nem végez személy- és teherfuvarozást, így az nem lehet a fő tevékenységi köre. Másrészt a MÁV Zrt. Alapszabályának 3.2 pontja szerint "a Társaság további tevékenységei:
[...] Vagyonkezelés (holding) [...] Építményüzemeltetés [...] Egyéb épület-, ipari takarítás, Egyéb takarítás".
Ezek alapján, kérem, a tevékenységi köreiknek megfelelően, takarítsák le a graffitiket!

Önök továbbá azt írták, hogy nem rendelkeznek "olyan technológiával, amellyel a kőburkolatba mélyen beszívódott festéket el tudnánk távolítani, a burkolat sérülése nélkül". Ez esetben, kérem, távolítsák el a graffitiket, és ha az esetlegesen a burkolat látványos sérülésével járna, utána javítsák meg a burkolatot is!

––––––––––––

2022. 01. 07.

"Jelenleg nem rendelkezünk olyan technológiával, amellyel a kőburkolatba mélyen beszívódott festéket el tudnánk távolítani, a burkolat sérülése nélkül.

A megoldás, a nagyon szigorú büntetés lehetne, az eredményes tettenérést követően.

A vasúttársaságnak, sajnálatosan nincs olyan kapacitása – mivel az alapvető tevékenységi köre, nem a takarítás és közterület-fenntartás, hanem személy- és teherfuvarozás – amellyel lépést tudna tartani a szándékos rongálók szorgalmas és áldatlan tevékenységével.

Természetesen a lehetőségek függvényében, igyekszünk eltávolítani a vasúti területről, műtárgyakról, létesítményekről a nemkívánatos „alkotásokat”, amint a melléket ábra mutatja, kisebb-nagyobb sikerrel.

Péter Csaba
ügyfélszolgálati szakelőadó
MÁV-START Vasúti Személyszállító Zrt."

––––––––––––

2022. 01. 06.

Eddig nincs változás.

––––––––––––

2021. 10. 05.

Terveznek gyakrabban graffitimentesíteni? Talán akkor ennyire nem hatol mélyre a festék.

––––––––––––

2021. 09. 28.

Sajnos úgy néz ki, mintha semmi sem történt volna. :( Nagyon picit halványodott.

––––––––––––

2021. 09. 26.

"Illetékes szervezetünk a graffiti eltávolítását megkísérelte, de azt csak halványítani lehetett a kőburkolat mélyebb roncsolása nélkül. Sem kémiai sem fizikai módszerrel nem tudtunk jobb hatást elérni. Vizsgáljuk a felület tisztításának lehetőségét, a graffiti eltávolítására.

Péter Csaba
ügyfélszolgálati szakelőadó
MÁV-START Vasúti Személyszállító Zrt."

––––––––––––

2021. 09. 02.

"Köszönjük a tárgyi bejelentést, amelyet továbbítottunk az érintett szervezeti egység részére, a szükséges intézkedések megtétele céljából.

Péter Csaba
ügyfélszolgálati szakelőadó
MÁV-START Vasúti Személyszállító Zrt."

––––––––––––

2021. 08. 04.

MÁV vonatfelüljáró mind a 4 oldalán graffiti.

Probléma helyszíne
Budapest XI. kerület, Újbuda, Park

Hozzászólások

  • Pakot Reni megváltoztatta a bejelentés állapotát "Megoldatlan"-ról "Megoldásra vár"-ra.

  • Gyöngyösi Máté hozzászólt a bejelentéshez.

    Még nem telt el a bejelentésem óta 1 év. Kérlek, állítsátok át a bejelentést 'Megoldásra vár'-ra!
  • Járókelő Zsófia lezárta a bejelentést Megoldatlan eredménnyel. Oka: Nem érkezett elég információ a bejelentőtől.

    A probléma a bejelentéstől számított 1 éven belül nem oldódott meg, így az belső szabályunk értelmében "Megoldatlan".
  • MÁV Zrt. válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Járókelő!

    Hivatkozással a Társaságunk részére 106897 sz. megkeresésben foglaltakra, az ott található észrevételt megtekintettük, mely alapján megállapítottuk, hogy az 2022. augusztus 8-án ré
    ...
  • Tamás Géza hozzászólt a bejelentéshez.

    Szia Máté
    Szép, összeszedett bejelentés. Rá is fér a MÁV-ra, hogy odategye magát. Igen is az ő feladatuk, hogy tartsák rendben a műtárgyaikat. Ráadásul elég jól ki vannak tömve állambácsi jóvoltából....
  • Garami Marika elküldte az ügyet az illetékesnek: MÁV Zrt.

  • Garami Marika megváltoztatta a bejelentés illetékesét "Az illetékes"-ról "MÁV Zrt."-ra.

  • Gyöngyösi Máté bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  • Válaszra vár
    0
    Válaszra vár
    0

    Firkás

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Otocolobus Manul
    Illetékes: BKK Budapesti Közlekedési Központ
    Gárdonyi tér (XI. kerület, Újbuda)
  • Megoldásra vár
    3
    Megoldásra vár
    3

    Kánai-tó firka

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Németh Gábor
    Illetékes: BDK Budapesti Dísz-és Közvilágítási Kft.
    Kőérberek (XI. kerület, Újbuda)
  Vissza az oldal tetejére