Válaszra vár

Hol a járda?

FRISSÍTÉS 2022.08.01
A Budapest Közút válasza:

"Tisztelt Bejelentő!
Társaságunkhoz érkezett megkeresésével kapcsolatban az alábbi tájékoztatást adjuk:
A bejelentésben kifogásolt Tölcsér utca nem tartozik a Budapest Közút Zrt. üzemeltetésébe.
Társaságunk az ügyben nem illetékes.
Kérjük tájékoztatásunk szíves tudomásulvételét!"

---

Tisztelt Budapest Közút!

Jómagam 13 éve járok a Veres Péter/Kerepesi úton fel s alá, de bevallom őszintén, eleddig fel sem tűnt nekem, hogy a X. kerületi Tölcsér utcában nincsen járda, egyik oldalon sem. Ehelyett a városi közlekedés legveszélyesebb fenevadait árusítják házfaltól házfalig a szomszédos autókereskedésnek hála.

Kérem, legyenek szívesek elmagyarázni nekem, hogy ez a fajta kialakítás hogyan lehetséges, ha Önök minden esetben a lehető legbiztonságosabb környezet megteremtésére törekednek a közlekedésszervezésben (sic!)? Érdeklődöm, hogy hol vannak a járdák? Hogyan lehetséges az, hogy egy kereskedelmi tevékenység közterületen való bonyolításának rendeljük alá a környezetünket? Hol érvényesül a Fővárosi Önkormányzat "Egészséges utcák" koncepciója? És végezetül, kérem, legyenek szívesek megírni, hogy mikor tervezik a különszintű járdák létrehozását a kerületi önkormányzattal karöltve?

Nem szeretnék ünneprontó lenni, de az nem válasz, hogy nincs igény a gyaloglásra, és emiatt nincs járda, mert ahogyan én, úgy Önök is jól tudják, hogy olyan módon és eszközzel közlekednek az emberek, amilyen környezetet teremtünk számukra. Jelen esetben nyilván valóan nem vonzó a gyaloglás, ha azt az úttest közepén kell tenni.

A kérdéseimre konkrét válaszokat adó visszajelzésüket és intézkedésüket előre is köszönöm!

Probléma helyszíne
Budapest X. kerület, Kőbánya, Tölcsér u. 1

Hozzászólások

  • Rózsa Ábel elküldte az ügyet az illetékesnek: X. kerület Kőbánya Önkormányzata

  • Rózsa Ábel megváltoztatta a bejelentés illetékesét "Budapest Közút"-ról "X. kerület Kőbánya Önkormányzata"-ra.

  • Rózsa Ábel megváltoztatta a bejelentés leírását "Tisztelt Budapest Közút! Jómagam 13 éve járok a Veres Péter/Kerepesi úton fel s alá, de bevallom őszintén, eleddig fel sem tűnt nekem, hogy a X. kerületi Tölcsér utcában nincsen járda, egyik oldalon sem. Ehelyett a városi közlekedés legveszélyesebb fenevadait árusítják házfaltól házfalig a szomszédos autókeresked...

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Üdvözlettel:

    [Leírás: Budapest közút]
    Útfenntartási Főosztály
  • Lukács Máté hozzászólt a bejelentéshez.

    Az, de a forgalomtechnikai terveket ebben a formában a BK vagy annak jogelődje hagyta jóvá. És ha végigolvastad a levelemet, akkor kiderült, hogy a kerület bevonását kértem. ;)
  • Szent Boci hozzászólt a bejelentéshez.

    Gyanúsan kerületi tulajdonú...
  • B. Anna elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Közút

  • B. Anna megváltoztatta a bejelentés illetékesét "Az illetékes"-ról "Budapest Közút"-ra.

  • Lukács Máté bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  • Válaszra vár
    0
    Válaszra vár
    0

    Kettő darab terelő korlát kidöntve

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: X. kerület Kőbánya Önkormányzata
    Kozma utca (X. kerület, Kőbánya)
  • Válaszra vár
    0
    Válaszra vár
    0

    Rozsdás terelőkorlátok

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: X. kerület Kőbánya Önkormányzata
    Sibrik Miklós út (X. kerület, Kőbánya)
  Vissza az oldal tetejére