Megoldásra vár

Nem biztonságos kerékpársáv

A Karinthy Frigyes úti kerékpársáv (a teljes szakaszon) nem biztonságos, mivel teljesen az út szélén van vezetve. A kerékpár útba belógnak növények, parkoló autók, teraszok. A kiálló autók csak akkor látják a forgalmat, amikor már gyakorlatilag a teljes kerékpársávot elfoglalják, a teraszok szerkezete is kilóg egészen a szegélyig.

Mivel a gépjárművek sávja elég széles, javaslom, hogy a kerékpársávot 0,5m-re a szegélytől fessék újra, szélességét pedig a buszok közlekedéséhez elegendő 3,25m sávszélesség figyelembe vételével állapítsák meg. Továbbá a parkolók előtti szakaszokon piros festéssel és kerékpár piktogramokkal is biztosítani kell a kerékpársáv biztonságosságát.

Probléma helyszíne
Budapest XI. kerület, Újbuda, Budapest Karinthy F. u 20. 6. em. 1

Hozzászólások

  • Török Vazul hozzászólt a bejelentéshez.

    Köszönöm a tájékoztatást, várom az újrafestés megvalósulását.
  • Járókelő Zsófia megváltoztatta a bejelentés állapotát "Válaszra vár"-ról "Megoldásra vár"-ra.

  • BKK Budapesti Közlekedési Központ válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Ügyszám: 0038/0038576-001/2022/0038
    Tárgy: tájékoztatás

    JAROKELO-BUDAPEST-00104126

    Tisztelt Ügyfelünk!

    Nagyon köszönjük megkeresését.

    Az illetékes Budapest Közút Zrt. tájékoztatása szerint a bejel
    ...
  • Török Vazul hozzászólt a bejelentéshez.

    Azért nem jó az út szélén, mert így rálógnak a parkoló autók, stb, ahogy írtam. A szegély menti táblák, oszlopok, teraszok is túl közel vannak a bringasávhoz, nincs meg az 50cm biztonsági sáv. Vagyis,...
  • anonim olvasovagyok hozzászólt a bejelentéshez.

    Egyébként szerintem Budapest Közút, s nem BKK.
    A teraszok meg szerintem kerületi ügy
  • anonim olvasovagyok hozzászólt a bejelentéshez.

    " mivel teljesen az út szélén van vezetve"

    Mondjuk azzal semmi baj nincs :)
  • Török Vazul elküldte az ügyet az illetékesnek: BKK Budapesti Közlekedési Központ

  • Török Vazul bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  • Válaszra vár
    1
    Válaszra vár
    1

    Semmiben véget érő kerékpárút

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: BKK Budapesti Közlekedési Központ
    Egér út (XI. kerület, Újbuda)
  • Válaszra vár
    5
    Válaszra vár
    5

    Elmaradt fejlesztések

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: BKK Budapesti Közlekedési Központ
    Szent László tér (X. kerület, Kőbánya)
  Vissza az oldal tetejére