Megoldásra vár

Szorosan parkolósáv mellé festett kerékpáros nyom

A legutóbbi fejújítás során kikerült, az autós menetiránnyal ellentétes irányt megerősítő kerékpáros nyomok szorosan a parkolósáv mellé kerültek a Ráday utca déli végén, a Bakáts tér és a Boráros tér között. Tapasztalatom szerint a városban mindenhol máshol ezek bejjebb, az úttest közepéhez közelebb helyezkednek el - nagyon helyesen, hiszen érdemes biztonsági távolságot tartani a parkoló autóktól, megelőzendő az ajtónyitásos baleseteket. És hát a kerékpáros nyom szerepe a KRESZ szerint épp az, hogy "jelzi a kerékpárosok részére az úttesten történő haladásra ajánlott útfelületet", azaz van jelentősége, hogy pontosan hol van felfestve. Mindezek nyomán lehetőség szerint szeretném kérni a nyomok korrigálását és bejjebb helyezését.

Probléma helyszíne
Budapest IX. kerület, Ferencváros, Ráday u. 52

Hozzászólások

  • Garami Mária megváltoztatta a bejelentés állapotát "Válaszra vár"-ról "Megoldásra vár"-ra.

  • Baranyai Zsolt hozzászólt a bejelentéshez.

    Sajnos nehéz eldönteni, hogy az-e a nagyobb anomália, hogy a kivitelezőt nem ellenőrizte senki, jó helyre festi-e a kerékpáros nyomot - vagy az, hogy ilyen rövid időre taksálható a nyom lekopása :((
  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Bejelentő!

    Az ellenirányú kerékpáros közlekedést jelző kerékpárnyomokat általánosságban, valóban a parkolósávtól távolabb szoktuk felfesteni. A IX. ker. Ráday utcában a közös autós - ellenir
    ...
  • Ügykezelő Járókelő elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Közút

  • Baranyai Zsolt bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  Vissza az oldal tetejére