Megoldásra vár

Túlméretezett Bubi-állomás miatt megszakadó kerékpársáv

Az Alsóhegy utcai villamosmegállónál három, egymástól időben és térben egyaránt elkülönülő beavatkozás végül egy erős szűkületet alakított ki, aminek eredményeként megszakad az egyébként kialakított kerékpárút és biciklivel be kell sorolni a párhuzamosan haladó járművek közé:
- először kiépült egy Bubi-állomás,
- aztán átépült és kiszélesedett a villamosmegálló,
- végül kijelölésre került a kerékpársáv.

Ezek viszont nem férnek el egymás mellett, így a kerékpársáv kellő hely hiányában a Bubi-állomásnál előtt megszakad és csak utána indul újra (noha a besorolás rendjét jelző tábla erre nem utal). Mivel a Bubi-állomás masszívan túlméretezett és személyes tapasztalataim szerint az átadása óta soha nem volt 50%-nál jobban feltöltve (de általában 25%-ig sincs), a legcélszerűbb megoldás a Bubi-állomás Karolina út felőli felének elbontása lenne, a helyén a kerékpársáv-töredékek összekötésével. Amennyiben nincs akadálya, kérem a szűkület akár ilyetén, akár más módon való feloldását.

Probléma helyszíne
Budapest XI. kerület, Újbuda, Villányi út 72

Hozzászólások

  • Járókelő Adrián megváltoztatta a bejelentés állapotát "Válaszra vár"-ról "Megoldásra vár"-ra.

  • BKK Budapesti Közlekedési Központ válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Ügyszám: 0038/0019877/2022
    Tárgy: tájékoztatás

    JAROKELO-BUDAPEST-00101890

    Tisztelt Ügyfelünk!

    A BKK Zrt. szakterülete köszöni megkeresését, tudtak a problémáról. Hamarosan rendelkezésükre áll a for
    ...
  • Garami Mária elküldte az ügyet az illetékesnek: BKK Budapesti Közlekedési Központ

  • Garami Mária megváltoztatta a bejelentés illetékesét "Az illetékes"-ról "BKK Budapesti Közlekedési Központ"-ra.

  • Baranyai Zsolt bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  Vissza az oldal tetejére