Válaszra vár

Veszélyes hulladék Thomán sziget

Anonim Járókelő

FRISSÍTÉS 2022.05.20.

FKF válasza:
"Társaságunk a Közszolgáltatási Szerződése alapján, az abban meghatározott gyakoriság szerint gondoskodik többek között a hulladékgyűjtő szigetek ürítéséről.

Tájékoztatjuk, hogy az előre ütemezett menetrendnek megfelelően munkatársaink a bejelentésben szereplő sziget ürítését és takarítását elvégezték. Mivel azonban a szigeten lerakott festékesvödör veszélyes hulladéknak minősül, ártalmatlanítása speciális kezelést igényel, munkatársainknak nem áll módjában azt elszállítani.

Munkatársaink folyamatosan, nap mint nap tapasztalják, hogy a szigetek illegálisan lerakott hulladékkal vannak tele, a letakarításokat követően rövid időn belül megjelennek az újabb illegális lerakások. Az illegálisan lerakott hulladékok elszállítása Társaságunknak jelentős, és ismétlődő költséget jelent, továbbá sok élőmunka ráfordítás szükséges.

Mivel Társaságunk nem rendelkezik hatósági jogkörrel, az illegálisan szemetelők ellen nem járhatunk el. Véleményünk szerint az adott sziget állapota az arra hatósági jogkörrel rendelkező szervezetek gyakoribb helyszíni ellenőrzéseivel lenne javítható.

Társaságunk anyagi és emberi erőforrásainak lehetőségeihez mérten mindent megtesz a közterületek tisztántartásáért. Azonban ez önmagában nem oldja meg a problémát, illetve nem helyettesíti a felelős lakossági magatartást. Erőfeszítéseink kizárólag a lakosság együttműködése esetén vezetnek tartós megoldáshoz. Felelős szolgáltatóként feladatunknak érezzük ugyanakkor, hogy fentiek szellemében a lehetőségeinkhez mérten tájékoztassuk a lakosokat, és szemléletformáló tevékenységünkkel igyekszünk hozzájárulni a környezettudatos közterület-használathoz.

Tisztelettel: BKM FKF Hulladékgazdálkodási Divízió"

---

Az alábbi adag veszélyeshulladék van diszkréten elrejtve egy halom papír alatt a Thomán István utcai gyűjtőszigeten.
Ismét egy remek példa, hogy pénzen nem lehet kultúrát és jó modort venni, a hegyvidéki polgár is ugyanakkora bunkó tud lenni - sőt...

Probléma helyszíne
Budapest XII. kerület, Hegyvidék, Thomán István u. 8

Hozzászólások

  • g g elküldte az ügyet az illetékesnek: XII. kerületi Hegyvidéki Rendészet

  • g g megváltoztatta a bejelentés leírását "FRISSÍTÉS 2022.05.20. FKF válasza: "" --- Az alábbi adag veszélyeshulladék van diszkréten elrejtve egy halom papír alatt a Thomán István utcai gyűjtőszigeten. Ismét egy remek példa, hogy pénzen nem lehet kultúrát és jó modort venni, a hegyvidéki polgár is ugyanakkora bunkó tud lenni - sőt..."-ról "FRISSÍTÉS 2022.05.20. F...

  • g g megváltoztatta a bejelentés leírását "Az alábbi adag veszélyeshulladék van diszkréten elrejtve egy halom papír alatt a Thomán István utcai gyűjtőszigeten. Ismét egy remek példa, hogy pénzen nem lehet kultúrát és jó modort venni, a hegyvidéki polgár is ugyanakkora bunkó tud lenni - sőt..."-ról "FRISSÍTÉS 2022.05.20. FKF válasza: "" --- Az alábbi adag veszélyes...

  • g g megváltoztatta a bejelentés illetékesét "Budapesti Közművek FKF"-ról "XII. kerületi Hegyvidéki Rendészet"-ra.

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Bejelentő!

    Köszönjük megkeresését.

    Társaságunk a Közszolgáltatási Szerződése alapján, az abban meghatározott gyakoriság szerint gondoskodik többek között a hulladékgyűjtő szigetek ürítésérő
    ...
  • Csanádi György elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapesti Közművek FKF

  • Anonim Járókelő bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  • Válaszra vár
    0
    Válaszra vár
    0

    Vegyszerek

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: XII. kerületi Hegyvidéki Rendészet
    Németvölgyi út (XII. kerület, Hegyvidék)
  • Válaszra vár
    1
    Válaszra vár
    1

    Veszélyes hulladék

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: XII. kerületi Hegyvidéki Rendészet
    Agárdi út (XII. kerület, Hegyvidék)
  • Válaszra vár
    1
    Válaszra vár
    1

    autógumi az oszlopon

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: XII. kerületi Hegyvidéki Rendészet
    Dolgos utca (XII. kerület, Hegyvidék)
  Vissza az oldal tetejére