Megoldatlan

Járó motorral parkoló buszok a belvárosban!

Szentendre belvárosában, a Duna korzó végén lévő buszparkolóban folyamatosan járó motorral parkolnak a buszok. Télen azért, mert fűtik, nyáron azért mert hűtik a buszokat a turistáknak. Állandó zaj és szmog van a környéken, az itt lakók már nem tudják kinyitni az ablakokat sem olyan szennyezett a levegő és olyan hangos a motorzúgás. A polgármester a megkeresésünkre semmilyen érdemi választ nem tudott adni. Elmondása szerint nincs rá törvény, hogy megbüntessék a buszsofőröket. Figyelmeztetni tudnák őket a parkolóőrök, de azt sem teszik meg. Bár ki van írva a parkoló bejáratához, hogy "járó motorral parkolni tilos", de ezt a táblát minden buszsofőr figyelmen kívül hagyja. Jó lenne, ha valaki tenne már az ügy érdekében!

Probléma helyszíne
Szentendre

Hozzászólások

  • Németh Viktória hozzászólt a bejelentéshez.

    Lehet tudni, hogy hol tart az ügy?
  • Nagy David hozzászólt a bejelentéshez.

    Kedvcsináló azoknak, akiket a szakirodalomszagú indoklás motivál:
    http://www.omikk.bme.hu/collections/mgi_fulltext/telepules/2002/03/0306.pdf
  • Nagy David hozzászólt a bejelentéshez.

    Ha az Önkormányzat el is végzi a feladatát ebben a kérdésben, érdemes lehet a problémát a másik oldal szemszögéből is megvizsgálni, hátha ott lehet olyan javítást eszközölni, ami motiválni tudja a bus...
  • Kubatovics Áron hozzászólt a bejelentéshez.

    Hosszan gondolkodtunk, hogy melyik megoldás a legcélravezetőbb, kérdés, interpelláció, saját rendelet megírása és beterjesztése, stb. Első körben azt gondoljuk, hogy a hivatal feladata kidolgozni enne...
  • Németh Viktória hozzászólt a bejelentéshez.

    Köszönöm a TESZ közreműködését!
    Az interpellációból még szerintem annyi hiányzik, hogy olyan rendeletet hozzon az önkormányzat, aminek a betartásának a hiányában büntetni lehessen, ne csak figyelmezt...
  • Németh Viktória hozzászólt a bejelentéshez.

    Köszönöm a TESZ közreműködését!
    Az interpellációból még szerintem annyi hiányzik, hogy olyan rendeletet hozzon az önkormányzat, aminek a betartásának a hiányában büntetni lehessen, ne csak figyelmezt...
  • Kubatovics Áron hozzászólt a bejelentéshez.

    A mai napon az alábbi interpellációt küldtük be a jövő heti testületi ülésre ebben a témában:

    https://drive.google.com/file/d/0B7PIWb3XB095UFJfbGppU29SZlU/view?usp=sharing
  • Németh Viktória hozzászólt a bejelentéshez.

    A mai napon felhívtak az Önkormányzattól telefonon és kijelentették, hogy nem tudnak tenni az ügy érdekében semmit... Tud valaki segíteni, hogy kihez lehet még fordulni?
  • Németh Viktória hozzászólt a bejelentéshez.

    Beszéltem a Szentendrei Rendőrkapitányság illetékes emberével, aki szintén azt a tájékoztatást adta, hogy önkormányzati rendelettel lehet szabályozni és tiltani a járó motorral parkolást, amit a közte...
  • Társaság az Élhető Szentendréért hozzászólt a bejelentéshez.

    Nem vagyok jogász. Nem találtam olyan jogszabályt, amely tiltaná gépjármű, járó belső égésű motorral történő várakozását. Ugyanakkor a legszigorúbb környezetvédelmi előírásoknak is megfelelő diesel mo...
  • Le Marietta hozzászólt a bejelentéshez.

    Valóban, ilyen esetekben rendőrség feljelentés alapján folytat le vizsgálatot. Itt a közterület-felügyelet tud érdemben intézkedni.
  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Címzett!

    Tájékoztatom, hogy a Szentendre, Dunakorzón járó motorral pakoló buszokkal kapcsolatos bejelentéssel érdemben, a 2004. évi CXL. törvény értelmében, csak akkor tudunk foglalkozni,...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 3. Mi ez?

  • Tóth Sándor hozzászólt a bejelentéshez.

    Szerintem a KRESZ 3.§ (1) bek. c) pontját rá lehet húzni az esetre.
    "A közlekedésben résztvevőkre vonatkozó általános rendelkezések
    3. § (1) Aki a közúti közlekedésben részt vesz, köteles
    a) a közút
    ...
  • Kubatovics Áron hozzászólt a bejelentéshez.

    Az elmúlt két napban háromszor mentem neki a problémának Google-lel, az alábbi hasznos információkat, eseteket találtam:

    - "jóllehet több nyelven kifüggesztett tábla kéri őket, hogy ne rontsák a bel
    ...
  • Németh Viktória hozzászólt a bejelentéshez.

    Írtam már a polgármesternek az ügy érdekében amire a lenti választ kaptam! (Szó szerint kimásoltam...)

    "Tisztelt Németh Viktória!

    Köszönöm megkeresését, utánajártam az ügynek, tájékoztatást kértem
    ...
  • Járókelő Zsolt hozzászólt a bejelentéshez.

    A parkoló a város tulajdona, sőt a város cége üzemelteti. A parkolóra vonatkozó szabályokat az üzemeltető városi cég a VSZ ZNRt határozza meg. Amennyiben már most sem lehet járó motorral parkolni, akk...
  • Járókelő Adminisztrátor elküldte az ügyet az illetékesnek: Szentendre Önkormányzata

  • Németh Viktória bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  • Válaszra vár
    1
    Válaszra vár
    1

    Kopott padok

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Németh Gergely
    Illetékes: Szentendre Önkormányzata
    Széchenyi István tér
  • Válaszra vár
    1
    Válaszra vár
    1

    Hiányzó padok

    Beküldés ideje:
    Beküldte: D. András
    Illetékes: Szentendre Önkormányzata
    Templom tér
  • Válaszra vár
    1
    Válaszra vár
    1

    Hiányzó kuka

    Beküldés ideje:
    Beküldte: D. András
    Illetékes: Szentendre Önkormányzata
    Templom tér
  Vissza az oldal tetejére