Megoldatlan

Tönkrement turistaút Szentendre és Pilisszentlászló között

Tisztelt illetékesek! Tisztelt Pilisi Parkerdő Zrt.!

1. A bejelentés tárgya
A Szentendréről Pilisszentlászló felé tartó zöld sávjelzésű turistautat a napokban fakitermelő munkagépek tették tönkre. A nyomok tanúbizonysága szerint a dúlás még a 2020.12.27-i fagyok előtt következett be. Hosszú (mellékelt térképen piros színnel keretezett) szakaszon a turistaút nyomvonalát teljesen elpusztították, eltűntették – a felázott, sáros talajba fél méteres mélységben belesüllyedt – erdészeti gépek. További problémát okoz a fakitermelést követően a nyomvonal (helyén) otthagyott fatörzsek, ágak, tuskók sokasága. Az erdőt ezen túl szinte holdbéli tájjá változtatta a fakitermelés, parkerdő ezen területén így sérült a fenntartható erdőgazdálkodás alapelve.
Bejelentésem ezért hármas tagolódású: 1. nyomvonal helyreállítása, 2. helyreállított nyomvonal megtisztítása, 3. fenntartható erdőgazdálkodás érdekében a sérült erdőrészlet felújítása.

2. Kérések az illetékes felé
2.1. A turistaút nyomvonalának helyreállítása
Az erdőről, az erdő védelméről és az erdőgazdálkodásról szóló 2009. évi XXXVII. törvény világosan meghatározza a parkerdő közjóléti rendeltetéseit a 25. §, b) pontjában: „parkerdő: a sport, turisztika és üdülés céljára kijelölt erdő”. Az útvonal annak feldúlása következtében erre látogatók alkalmatlanná vált. A turisztikai célra alkalmatlanná vált szakasz helyreállítására az erdőgazdálkodó feladata a 2009. évi XXXVII. törvény 93. § (3) szakasza értelmében: „Az erdőgazdálkodó köteles az erdőgazdálkodási tevékenysége során megrongálódott jogszerűen kialakított turistautat, turisztikai berendezést, létesítményt haladéktalanul az eredeti állapotában helyreállítani, illetve rendeltetésszerű használatra alkalmassá tenni.”
Kérem a tisztelt illetékeseket a Szentendrégről Pilisszentlászló felé tartó zöld sávjelzésű turistaút nyomvonalának georeferált helyreállítására!
2.2. A nyomvonal megtisztítása
Az idézett 2009. évi XXXVII. törvény 93. § (3) törvényhely értelmében erdőgazdálkodó köteles a nyomvonal közlekedhetőségét is fenntartani.
Ennek értelmében kérem, hogy a közlekedést gátló fatörzseket, illetve ágakat, rönköket és kuglikat elszállítani szíveskedjenek a helyreállított turistaút nyomvonaláról.
2.3. A sérült erdőszakasz felújítása
A 2009. évi XXXVII. törvény alapelvei között találhatjuk a 2. § (2) szerint az alábbi alapelvet: „A fenntartható erdőgazdálkodás során a legfontosabb közérdekű feladat az erdők változatosságának megőrzése, az erdők fenntartása, felújítása és a védelmi, valamint közjóléti szolgáltatások biztosítása, melyek elvégzését az állam megfelelő eszközökkel biztosítja.”
Ennek értelmében kérem a tisztelt illetékeseket arra is, hogy az idézett alapelv értelmében a sérült erdőszakaszt pótolni szíveskedjenek. Ezt a lehetőség szerint olyan módszerek alkalmazásával érték el, amelyek biztosítják, hogy az erdő megőrizze biológiai sokféleségét, természetességét vagy természetszerűségét, termőképességét.
2.4. Helyreállítás ütemezése
Kérem a tisztelt illetékeseket, hogy a fenti – 2.1, 2.2. és 2.3. – pontok ütemezéséről és megvalósulásáról értesíteni szíveskedjenek!

3. Köszönetnyilvánítás
Tegyük rendben együtt a túraútvonalat és állítsuk helyre az erdőszakaszt!
Előre is köszönöm segítségüket!

Probléma helyszíne
Szentendre 1116

Hozzászólások

  • G. Balázs lezárta a bejelentést Megoldatlan eredménnyel. Oka: Nem érkezett a bejelentőtől visszajelzés.

  • Járókelő Ügykezelőverified-profile hozzászólt a bejelentéshez.

    Kedves Bejelentő!

    Történt fejlemény az elmúlt időszakban? Megoldódott a probléma?

    Köszönjük segítséged és visszajelzésed!

    A Járókelő csapatának nevében:
    Balázs
  • Schneider Géza visszajelzésére vár.

  • Egyéb szervezet (Szentendre) válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Az alábbi levelet kaptuk az ügyben:

    Egyesületünk, a "HÓD" Honismereti Túraegylet felügyelete alá tartozik a Visegrádi-hegység Pomáz - Pilisszentkereszt - Dobogókő és a Duna által határolt terület - í
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 3. Mi ez?

  • Tóth Sándor megváltoztatta a bejelentés állapotát "Válaszra vár"-ról "Megoldásra vár"-ra.

  • Pilisi Parkerdő Zrt. válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Bejelentő!

    Köszönjük bejelentését, amelyet kivizsgáltunk. Ennek kapcsán a következőket szeretnénk megosztani Önnel:

    * Az Pilisi Parkerdő Zrt. Szentendrei Erdészete a bejelentésében jelzet
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 3. Mi ez?

  • Pilisi Parkerdő Zrt. válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 1. Mi ez?

  • Vargáné Nagy Szilvia elküldte az ügyet az illetékesnek: Pilisi Parkerdő Zrt. (Szentendre)

  • Vargáné Nagy Szilvia megváltoztatta a bejelentés illetékesét "Szentendre Önkormányzata"-ról "Pilisi Parkerdő Zrt. (Szentendre)"-ra.

  • Schneider Géza hozzászólt a bejelentéshez.

    Egy nagyítás a probléma helyszínének könnyebb azonosításához.
  • Schneider Géza bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  Vissza az oldal tetejére