Megerősítésre vár

közlekedési jelzések kihelyezése

Anonim Járókelő

A 2016. évi helyzet végleges rendezésén túl, az Önkormányzat megbízásából létesített közúti gyalogosátkelőhely (zebra) jelentősen segíti a környéken élők közlekedését. Különösen kiemelendő a megvalósított közvilágítás, ami célzottan az áthaladó gyalogosokra hívja fel a figyelmet.
A felfestett záróvonal és a kihelyezett 20 km/h korlátozás sajnos a "biztos megszegik" kategóriába tartozik. A szabályosan várakozó 3 gépjármű kikerülése csak a záróvonal átlépésével történhet, ami alatt kellene csökkenteni a sebességet, hogy minél hosszabb ideig látható legyen a szabálytalanság.
Osztom azt az álláspontot, hogy a zebra előtt indokolt a forgalom sebességének a kényszerített csökkentése. Erre részben átmeneti megoldást ad a várakozás engedélyezése és a maximális sebességet előíró tábla. Hatékonyabb megoldásnak látom azonban a Kálvária patika előtt megvalósított, az út felszínén kiemelkedő létesítményt
Érhető a 3-5 gépjárművezető kényelmét szolgáló megoldás, ami azonban napi 30-50 esetben másnak okoz kellemetlenséget. A várakozási célt szolgáló járdaöbölben, hogy többen megállhassanak gyakran "fésűs parkolás" alakul ki és a szabályosan, a járda mellett várakozó max. 3 gépkocsihoz hasonlóan csak az úttest felét foglalják el.
Javasolom a forgalmi helyzetet egyszerűsítő szabályok kialakítását.
1. fésűs várakozást megtiltani táblával jelezve
2. járdaöböltől a megállást megtiltani a zebráig terjedő szakaszra.
3. az értelmetlen 20 km/h sebességkorlátozást feloldani. A 40 km/h érvényben tartani.
4. sebesség csökkentést kényszerítő létesimeny megépítését.
Gondolom mindenkinek egyszerűbb lenne a közlekedése és a zebrára lelépő szándéka távolabbról észlelhető lenne.
Üdvözlettel
ps:
móka: az oszlopok átadási dokumentációjába javasolom beilleszteni a videót
https://www.thtip.com/gryllus-vilmos-gyerekdalok/141826AA87QQ8X2X81X579.html

Probléma helyszíne
Szentendre Kálvária út 73

Hozzászólások

  • Anonim Járókelő visszajelzésére vár.

  • Tóth Sándor megváltoztatta a bejelentés állapotát "Válaszra vár"-ról "Megoldásra vár"-ra.

  • Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    Az Illetékes válaszát köszönöm, némileg emlékeztet Koltai Róbert feledhetetlen alakítására. Figyelembe véve a tájékoztatásban vázolt ütemezést , szerintem ha már munkába kezdenek, tekintsék át és tegy...
  • Szentendre Ügyfélszolgálat válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Ügyfelünk!

    A Kálvária úti forgalmi helyzetnek kivizsgálását a szakterület az év végéig
    ütemezte.
    Kérjük szíves türelmét.

    Köszönettel,
    Nagy Regina

    [image: photo]

    *Szentendrei Közös Önkormá...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 1. Mi ez?

  • Vargáné Nagy Szilvia elküldte az ügyet az illetékesnek: Szentendre Ügyfélszolgálat

Hasonló bejelentések

  Vissza az oldal tetejére