Válaszra vár

KRESZ tábla hibás kihelyezése

A Szentlászlói úton a Csicserkó és Kékesi utca között 3.5 t súlykorlátozás és megállni tilos tilalmi táblák kerültek kihelyezésre. A megállni tilos tábla még csak-csak érthető, de a 3.5 t súlykorlátozást nem értem. Itt menetrend szerint közlekednek autóbuszok (szóló és csuklós egyaránt) melyek többszörösen túllépik a tilalomban rögzitett súlyhatárt. Remélem, hogy tévedésről vagy hibás, szakszerűtlen táblakihelyezésről van szó és senki nem akarja a menetrend szerint közlekedő autóbuszokat az útvonalról kitiltani. Feltételezem, hogy az önkormányzat a kezelésében lévő utakra április 1-vel bevezetett súlykorlátozással összefüggésben tette ki a táblákat, hatályát szándéka szerint a támfal feletti részre kívánta érvényesíteni. A szándékkal egyetértek a kihelyezés szakszerűségét kifogásolom. Ezeknek a tábláknak a hatálya nem terjed ki a támfal feletti részen közlekedő járművekre, mert nem a tőlük jobb kézre eső oldalon helyezték el, kiterjed viszont a Szentlászlói úton közlekedőkre, mert a táblák az út jobb szélén kerültek kirakásra, a táblák síkja a közút tengelyére merőleges. Kérem a bejelentésem kivizsgálását és ha feltevésem helyes akkor a táblák eltávolítását, vagy szakszerű ki(át)helyezését.

Probléma helyszíne
Szentendre 1116 138

Hozzászólások

  • Tóth Sándor elküldte az ügyet az illetékesnek: Magyar Közút (Szentendre)

  • Tóth Sándor hozzászólt a bejelentéshez.

    Tisztelt Magyar Közút!

    Már hogyne érintené Önöket. A KRESZ-tábla úgy van kitéve, hogy annak hatálya a Szentlászlói útra terjed ki, mely az Önök kezelésében van. Azt nem vitatom, hogy a szándék nem ez
    ...
  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Címzett!

    2019. január 4. napon kelt, PES-21/2019. sz. levelünkben közútkezelői hozzájárulást adtunk Szentedre Város Önkormányzata részére az önkormányzati kezelésben lévő utakon súlykorlátoz
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 4. Mi ez?

  • Tóth Sándor elküldte az ügyet az illetékesnek: Magyar Közút (Szentendre)

  • Tóth Sándor bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  • Válaszra vár
    0
    Válaszra vár
    0

    Törött tükör

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Vasúti Villasor
  • Válaszra vár
    1
    Válaszra vár
    1

    Felesleges tábla

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Rév utca
  Vissza az oldal tetejére