Megoldatlan

Az új térköves járdák esőben

Érd városvezetése kiemelt fontosságú ügyként kezeli a járdaépítést, sok utcában készül masszív alapozású térköves járda ( https://erdmost.hu/cikk/epul-terkoves-jarda-tur-es-tallya-utcakban ). A maihoz hasonló esős időben derül ki, hogy a járda mindig be tudja-e tölteni a funkcióját (ti. gumicsizma nélkül is száraz lábbal végig tudunk-e menni rajta, vagy jobban járunk az úttesten). Ez a Duna utcában most nem sikerült, én gyalogosan a járda melletti utat választottam.
Kérdéseim:
A járdák tervezésénél feltétel volt-e, hogy esős időben megfelelő vízelvezetéssel készüljenek?
Ha feltétel volt, akkor ellenőrzik-e a feltételek teljesítését?
Hány helyen és felsorolásszerűen hol nem volt megfelelő az új építésű járdák környékén a vízelvezetés?
Várható-e garanciális javítás?

Köszönöm a válaszaikat!

Probléma helyszíne
Érd Aranyos u. 23

Hozzászólások

  • Az adminisztrátor lezárta a bejelentést Megoldatlan eredménnyel. Oka: Nem érkezett válasz az illetékestől.

  • Úri Máté elküldte az ügyet az illetékesnek: Érd Önkormányzata

  • Hegymegi-Barakonyi Bálint hozzászólt a bejelentéshez.

    Ezt a járda problémát kezelik valahogyan? Itt 10 éve egy jó járda volt, ami használhatatlanná vált a felújítás ellenére is a szikkasztó betemetése miatt.
    A május 20-i kérdéseim megválaszolatlanok.
  • Hegymegi-Barakonyi Bálint hozzászólt a bejelentéshez.

    Ez az új járdaszakasz a tegnapi eső után teljesen elmocsarasodott. A Google Térkép 2011-es felvétele szerint még nem voltak jelei az elmocsarasodásnak, akkor még volt mellette szikkasztó.
  • Balla Imre elküldte az ügyet az illetékesnek: Érd Önkormányzata

  • Balla Imre megváltoztatta a bejelentés illetékesét "Az illetékes"-ról "Érd Önkormányzata"-ra.

  • Hegymegi-Barakonyi Bálint bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  • Válaszra vár
    0
    Válaszra vár
    0

    Járda aszfalt állapota

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: Szeged Önkormányzata
    Töltés utca
  • Kiegészítésre vár
    3
    Kiegészítésre vár
    3

    Növényzettel benőtt járda

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: XXII. kerület Budafok-Tétény Önkormányzata
    Szabadkai utca (XXII. kerület, Budafok-Tétény)
  • Válaszra vár
    0
    Válaszra vár
    0

    Gyalogátkelő

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Boros János
    Illetékes: XIX. kerület KÖZPARK NKft.
    Kós Károly tér (XIX. kerület, Kispest)
  Vissza az oldal tetejére