Megoldatlan

Veszélyes parkolóhelyek a Hősök terénél

Bejelentésem a Szabadság út, a Tompa Mihály utca 2 melletti parkolóhelyeivel kapcsolatos.

A járdán szabályosan, kijelölésnek megfelelően parkoló autók belógnak az útra, így a Hősök tere felé érkező gépjárművek átkényszerülnek a szemközti forgalmi sávba. A Szabadság út és a Hősök tere közötti kanyar miatt, a kerülés közben nem tudnak a vezetők meggyőződni arról, hogy nem érkezik velük szemben jármű.
Ez a probléma főleg az autóbuszoknál jelentős, azok ugyanis a járdára félig felparkolt autókat kerülve csaknem a teljes útpályát elfoglalják szélességükből és kanyarodási jelemzőikből adódóan.
Kérem, hogy vizsgálják felül a Szabadság út elejénél kijelölt parkolóhelyeket, és ne engedjék a kereszteződés közelében a parkolást!
Néhány évvel ezelőtt helyeztek ki 3 db pollert az utcasarokra, meggátolva az ottani parkolást. Ez üdvözlendő, de nem elegendő. Ezt igazolja, hogy kb. két évvel ezelőtt történt is egy kisebb baleset, akkor az egyik parkoló autó visszapillantó tükrét törte le egy autóbusz.
Véleményem szerint legalább további 6-12 méteren szükséges lenne a parkolóhelyek megszüntetése. Ezáltal biztonságosabb lenne a közlekedés, és a gyalogosok is kényelmesebben elférnének a járdán.
Megtisztelő válaszukat előre is köszönöm!

Probléma helyszíne
Csömör Szabadság út 2

Hozzászólások

  • Az adminisztrátor lezárta a bejelentést Megoldatlan eredménnyel. Oka: Nem érkezett válasz az illetékestől.

  • Szécsi András hozzászólt a bejelentéshez.

    Na igen, az sem ártana...
    Ígéretek vannak rá egyébként.
  • Szász László hozzászólt a bejelentéshez.

    És ha jól látom, zebrára is lenne igény.
  • Szécsi András hozzászólt a bejelentéshez.

    Itt egy másik videó a problémáról:
    https://youtu.be/c8iHy4mWIbA
  • Szász László elküldte az ügyet az illetékesnek: Csömör Önkormányzata

  • Szász László megváltoztatta a bejelentés illetékesét "Csömöri Községgondnokság"-ról "Csömör Önkormányzata"-ra.

  • Szécsi András hozzászólt a bejelentéshez.

    Ennek a videónak a 9. percében jól látható a probléma.
    https://youtu.be/cDB4m2O5mHI
    A busz teljes szélességében foglalja a szembesávot a parkoló autó miatt.
  • Csömöri Községgondnokság válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt jarokelo.hu. A bejelentést továbbítottam a döntés hozók felé, az illetékes bizottságnak.

    Üdvözlettel.

    Sinkó Péter
    intézményvezető

    Csömöri Községgondnokság.
    Tel:+36-28-543-120; +36
    ...
  • Szász László elküldte az ügyet az illetékesnek: Csömöri Községgondnokság

  • Szécsi András bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  Vissza az oldal tetejére