Megoldott

Maszekban megszüntetett faverem védett fasorban

Anonim Járókelő

T. Főkert! A Ráth György utcai fasor kiemelt, fővárosi védettséget élvez, mégis sorra szűnnek meg rajta favermek. Aki annak idején a támfalba garázst épített, annak tudatában, és annak vállalásával tette, hogy a garázsok középvonalában egy fa van. Így az alsó garázs alulról, a felső pedig felülről közelíthető meg autóval. Ez tehát nem indok a megszüntetésre. A Google Earth sajnos rossz felbontású műholdképén látszik, hogy 2005-ben még folyamatos volt a fasor, beleértve ezt a fahelyet is. A faverem az elmúlt hetekben került leburkolásra. Kérjük a faverem visszaállítását a védett fasorban, és fával történő beültetését.

Probléma helyszíne
Budapest XII. kerület, Hegyvidék, XII. kerület

Hozzászólások

  • Sági Katalin lezárta a bejelentést Megoldott eredménnyel.

    Az illetékes válasza alapján lezárom.
  • Budapesti Közművek FŐKERT válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Kedves Járókelő Blog!

    Az érvényben lévő: 346/2008 (XII. 30) Kormány rendeletre, a fás szárú növények fenntartása és kezelése, 5 § (3) bekezdésében, meghatározásra kerül a fahelyek pontos mérete ( 2,2
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 3. Mi ez?

  • Bardócz Csaba elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapesti Közművek FŐKERT

  • Anonim Járókelő bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  • Megoldásra vár
    2
    Megoldásra vár
    2

    Kiszáradt fa Kálló esperes utca 1.

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: Budapesti Közművek FŐKERT
    Hegyalja út (XII. kerület, Hegyvidék)
  • Válaszra vár
    0
    Válaszra vár
    0

    Ápolatlan zöldfelület

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: Budapesti Közművek FŐKERT
    11 (III. kerület, Óbuda-Békásmegyer)
  • Válaszra vár
    0
    Válaszra vár
    0

    Zöldhulladék

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: Budapesti Közművek FŐKERT
    Unnamed Road
  Vissza az oldal tetejére