Megoldott

Kerékszaggató kátyú

Anonim Járókelő

FRISSÍTÉS: 2022.03.09.
Tisztelt Önkormányzat!

Válaszukban tévesen szerepel, hogy a forgalomtechnikai terv megfelelne a hatályos jogszabályoknak. Pontosan ez volt a bejelentés tárgya, hogy haladéktalanul szüntessék meg a jogszerűtlen állapotot. Az önök fizető parkolóhelyek fenntartásához fűződő kicsinyes érdeke nem mentesíti önöket a jogszabályok betartása alól. A 20/1984 KM rendelet 35.4. pontja szerint "Járművek részben vagy teljes terjedelemben járdán történő várakozás szabályozásánál a gyalogos forgalom számára a járda szélességének legalább a felét, de legkevesebb 1,5 méter széles járdafelületet kell biztosítani. Nem engedélyezhető a járművek részben vagy teljes terjedelemben járdán történő várakozása olyan helyeken, ahol a járda teherbírása nem megfelelő, vagy a járdára a járművek rongálódás veszélye nélkül nem tudnának felhajtani." A második képen tökéletesen látszik, hogy még a parkolóőr sem tud egyik oldalon sem elhaladni gyalogosan, mert SZABÁLYTALAN a parkolóhelyek kialakítása.
Az utca elején található kátyú 15-20 cm mély, balesetveszélyes, a gyalogosok átkelési vonalában helyezkedik el, azonnali elhárítás szükséges, a rossz gazdákodásuk szintén nem kifogás. Az igénytelenség legmagasabb szintje, hogy legalább két éve nem voltak képesek egy lapát aszfalttal betömni.
-----------------------------------------
Legalább 1-2 éve egy hatalmas kátyú van a Fényes Adolf utca és a Perc utca sarkánál. Az egész Fényes Adolf utca egy kátyúhalmaz, szabálytalanul kijelölt parkolással tarkítva, járda nélkül (az Önkormányzat szerint van, de ez egyszerű hazugság).

Probléma helyszíne
Budapest III. kerület, Óbuda-Békásmegyer, Perc u. 7

Mapillary

Mi az a Mapillary?
Fotózd be az egész utcát Mapillaryvel
Ehhez a bejelentéshez nem találtunk közeli utcaképet. Töltsd le a telefonodra a Mapillary utcakép-készítő alkalmazást, készíts nekünk a helyszínről új utcaképeket, és a Járókelőn beágyazzuk őket a kátyúbejelentések alá.
Irány a Mapillary

Hozzászólások

  • T Julcsi lezárta a bejelentést Megoldott eredménnyel.

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.


    Tisztelt Járókelő Egyesület!

    A 00095537 számú levelére válaszolva tájékoztatjuk, hogy a Perc utca - Fényes Adolf utca sarkán az úthiba javítása megtörtént.

    Tisztelettel,

    Óbuda-Békásmegyer Közterü...
  • Ügykezelő Áron elküldte az ügyet az illetékesnek: III. kerület Óbuda-Békásmegyer Önkormányzata

  • Ügykezelő Áron megváltoztatta a bejelentés leírását "Legalább 1-2 éve egy hatalmas kátyú van a Fényes Adolf utca és a Perc utca sarkánál. Az egész Fényes Adolf utca egy kátyúhalmaz, szabálytalanul kijelölt parkolással tarkítva, járda nélkül (az Önkormányzat szerint van, de ez egyszerű hazugság)."-ról "FRISSÍTÉS: 2022.03.09. Tisztelt Önkormányzat! Válaszukban t...

  • Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    Tisztelt Önkormányzat!

    Válaszukban tévesen szerepel, hogy a forgalomtechnikai terv megfelelne a hatályos jogszabályoknak. Pontosan ez volt a bejelentés tárgya, hogy haladéktalanul szüntessék meg a jo
    ...
  • Járókelő Herta megváltoztatta a bejelentés állapotát "Válaszra vár"-ról "Megoldásra vár"-ra.

  • III. kerület Óbuda-Békásmegyer Önkormányzata válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Járókelő!

    Tájékoztatom, hogy az Óbudai Parkolási Nonprofit Kft. mint a Magyarország helyi önkormányzatairól szóló 2011. évi CLXXXIX. törvény 16/A. § c) pontja szerinti gazdasági társaság, a
    ...
  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.


    Tisztelt Járókelő Egyesület!

    A 00095537 számú levelére válaszolva tájékoztatjuk, hogy a bejelentés 00094846 számon már korábban megérkezett. Válaszunkat fenntartjuk, hogy önkormányzati forrás függv...
  • Önkéntes Ügykezelő elküldte az ügyet az illetékesnek: III. kerület Óbuda-Békásmegyer Önkormányzata

  • Anonim Járókelő bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  • Válaszra vár
    0
    Válaszra vár
    0

    Kátyú

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: III. kerület Óbuda-Békásmegyer Önkormányzata
    Váradi utca (III. kerület, Óbuda-Békásmegyer)
  • Válaszra vár
    0
    Válaszra vár
    0

    Hímző utca 4-12 előtti parkoló

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: III. kerület Óbuda-Békásmegyer Önkormányzata
    Hímző utca (III. kerület, Óbuda-Békásmegyer)
  • Megoldásra vár
    2
    Megoldásra vár
    2

    Kátyúk

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: III. kerület Óbuda-Békásmegyer Önkormányzata
    Napfény utca (III. kerület, Óbuda-Békásmegyer)
  Vissza az oldal tetejére