Megoldásra vár

Biztonságos gyalogátkelő hiánya

FRISSÍTÉS: 2022.01.26. Bejelentő kérése:
"Kedves Járókelő csapat, lennének kedvesek az alábbi kérdést - vagy akár egész ügyet - eljuttatni az alábbi visszajelzés alapkán a BKK-hoz?
Köszönöm."
--------------------
FRISSÍTÉS: 2022.01.26. Budapest Közút válasz:
"Az említett projekt a BKK lebonyolításában történik, és kivitelezésének idejéről jelenleg sajnos nem rendelkezünk érdemi információval."
----------------------
A XIII. kerületben a Béke út és Tahi utca kereszteződésénél fájóan hiányzik a biztonságos átkelés lehetősége gyalogosok és kerékpárosok számára. A felújított Kubala park és a Béke út keleti oldalán található park, valamint játszótér között sok család, kutyatartó és sportoló közlekedik. A Béke úti szeli ketté a kelet-nyugat irányú kerékpárutat is. A Béke úti útszakaszon az autók gyakran a sebességkorlátot túllépve közlekednek.

A 2x2 autósáv és villamosvágányok között korábban egy-egy betonterelő volt kihelyezve, ami "fedezékül" szolgált az átkelőknek. Tökéletesnek nem volt mondható, de ideiglenes megoldásnak megfelelt. Nemrégiben a betonterelőket elszállították, és a biztonságérzetet csökkentő műanyag cölöpökre cserélték. Az cölöpök felszerelése után pár nappal készült fotó jól szemlélteti azok tartósságát.

Emellett a Tahi útról balra kanyarodás szintén rendkívül nehézkes, részint a felfestett parkoló okán szűkké vált úttest miatt. A kereszteződésben igen gyakran látni balesetet vagy annak nyomait.

A fentitek miatt szeretném kérni, hogy vizsgálják meg a kereszteződés szabályozásának és biztonságosabbá tételének lehetőségeit.

Köszönettel,
Schőn Péter

Probléma helyszíne
Budapest XIII. kerület, Béke utca 59. fszt. 1

Hozzászólások

  • Járókelő Herta megváltoztatta a bejelentés állapotát "Válaszra vár"-ról "Megoldásra vár"-ra.

  • BKK Budapesti Közlekedési Központ válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Ügyszám: 0038/0002476-001/2022/0038
    Tárgy: tájékoztatás

    JAROKELO-BUDAPEST-00093403

    Tisztelt Ügyfelünk!

    A BKK köszöni megkeresését. A Béke utcán történő biztonságosabb átkelés megteremtése érdekében
    ...
  • Pál András elküldte az ügyet az illetékesnek: BKK Budapesti Közlekedési Központ

  • Pál András megváltoztatta a bejelentés leírását "A XIII. kerületben a Béke út és Tahi utca kereszteződésénél fájóan hiányzik a biztonságos átkelés lehetősége gyalogosok és kerékpárosok számára. A felújított Kubala park és a Béke út keleti oldalán található park, valamint játszótér között sok család, kutyatartó és sportoló közlekedik. A Béke úti szeli...

  • Pál András megváltoztatta a bejelentés illetékesét "Budapest Közút"-ról "BKK Budapesti Közlekedési Központ"-ra.

  • Schőn Péter hozzászólt a bejelentéshez.

    Kedves Járókelő csapat, lennének kedvesek az alábbi kérdést - vagy akár egész ügyet - eljuttatni az alábbi visszajelzés alapkán a BKK-hoz?
    Köszönöm.
  • Tisztelt Bejelentő!

    Az említett projekt a BKK lebonyolításában történik, és kivitelezésének idejéről jelenleg sajnos nem rendelkezünk érdemi információval.

    Tisztelettel,

    BUDAPEST KÖZÚT Zrt.

    Forgal
    ...
  • Garami Mária megváltoztatta a bejelentés állapotát "Válaszra vár"-ról "Megoldásra vár"-ra.

  • Schőn Péter hozzászólt a bejelentéshez.

    Köszönöm a választ. A kijelölt "pufferterületet" a 70-80 km/h sebességgel közlekedő autósok aligha észlelik, biztonságérzetet pedig nem nyújt a gyalog és kerékpárral közlekedőknek. A lámpás keresztező...
  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Bejelentő!

    A jelenlegi kialakítással az átkelni kívánó kerékpárosoknak, és gyalogosoknak létesítettünk pufferterületet a vágányzóna két oldalán.

    Hosszabb távon megoldást nyújt a Versenyképe
    ...
  • S Dominik elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Közút

  • Schőn Péter hozzászólt a bejelentéshez.

    A bejelentés után a kidöntött cölöpök helyre lettek állítva, ám pár héttel később hasonlón rossz a helyzet.
  • Gál Miklós elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Közút

  • Schőn Péter bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  • Válaszra vár
    1
    Válaszra vár
    1

    Nyitott elektromos doboz

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Tamás Géza
    Illetékes: BKK Budapesti Közlekedési Központ
    Határ út (XIX. kerület, Kispest)
  • Megoldásra vár
    1
    Megoldásra vár
    1

    Rozsdás lámpák

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Otocolobus Manul
    Illetékes: BKK Budapesti Közlekedési Központ
    Ferenc körút (IX. kerület, Ferencváros)
  Vissza az oldal tetejére