Válaszra vár

Fényszennyezés

Anonim Járókelő

Tisztelt Illetékes!

A Wesselényi utca elején, a páratlan oldalon a járdába épített lámpák ellentétesek a Budapest Világítási Mestertervben foglalt előírásokkal és az OTÉK rendelettel is, jelentős fényszennyezést okoznak. Kérem, hogy távolítsák el ezeket a lámpákat.

A 253/1997. (XII. 20.) Korm. rendelet az országos településrendezési és építési követelményekről a következőt írja elő:

54. § (2) * Az építmény megvilágítását, a köz- és díszvilágítást, a fényreklámot és a hirdetőberendezést úgy kell elhelyezni és kialakítani, hogy a fényhatás

d) fényszennyezést ne okozzon.

Fényszennyezés: olyan mesterséges zavaró fény, ami a horizont fölé vagy nem kizárólag a megvilágítandó felületre és annak irányába, illetve nem a megfelelő időszakban világít, ezzel káprázást, az égbolt mesterséges fénylését vagy káros élettani és környezeti hatást okoz, beleértve az élővilágra gyakorolt negatív hatásokat is.

Probléma helyszíne
Budapest VII. kerület, Erzsébetváros, Wesselényi u. 5

Hozzászólások

  • Budapest Főváros Önkormányzata válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Járókelő !

    Ezúton tájékoztatom, hogy levelét érkeztettük az FPH_KOZP-182 /2021-es érkeztetőszámon és továbbítottuk a Főpolgármesteri Hivatal Várostervezési Főosztálya részére.

    Tisztelett
    ...
  • Budapest Főváros Önkormányzata válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.


    Tisztelt Járókelő !

    Ezúton tájékoztatom, hogy levelét érkeztettük az FPH_KOZP-182 /2021-es érkeztetőszámon és továbbítottuk a Főpolgármesteri Hivatal Városüzemeltetési Főosztálya részére.

    Tiszte
    ...
  • Illak Adrián elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Főváros Önkormányzata

  • Illak Adrián megváltoztatta a bejelentés illetékesét "BDK Budapesti Dísz-és Közvilágítási Kft."-ról "Budapest Főváros Önkormányzata"-ra.

  • Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    Addig oké, hogy üzemelteti, de a településképi rendelet alapján ezt nem tehetné ilyen formában. Kérlek továbbítsátok Budapest Főváros Önkormányzatának. Köszönöm!
  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Járókelő!

    Tájékoztatom, hogy társaságunk csak a Budapest Főváros Önkormányzata Közgyűlésének 67/2012. (IX. 28.) önkormányzati rendeletében szereplő díszvilágítási berendezéseket üzemelteti....
  • Pakot Reni elküldte az ügyet az illetékesnek: BDK Budapesti Dísz-és Közvilágítási Kft.

  • Járókelő Zsófi elküldte az ügyet az illetékesnek: BDK Budapesti Dísz-és Közvilágítási Kft.

  • Anonim Járókelő bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  Vissza az oldal tetejére