Válaszra vár

Fák alulról történő megvilágítása

Anonim Járókelő

A zikkurat mellett lévő fákat alulról világítják meg ami a Budapest Világítási Mestertervvel nem kompatibilis. Az előírások az ökológikus városi világítás létesítése érdekében 9. pontja szerint:
„A fák alulról történő megvilágítását a fényszennyezés elkerülése érdekében nem lehet
engedélyezni.”
Nem mellesleg belenézni sem olyan kellemes. Kérem amennyiben van rá lehetőség, a kikapcsolás mellet távolítsák is el azokat, hogy más járókelők, a lámpák kiégésére gyanakodva ne jelentsék be, mint probléma.

Köszönöm!

54. § (2) * Az építmény megvilágítását, a köz- és díszvilágítást, a fényreklámot és a hirdetőberendezést úgy kell elhelyezni és kialakítani, hogy a fényhatás

d) fényszennyezést ne okozzon.
Fényszennyezés: olyan mesterséges zavaró fény, ami a horizont fölé vagy nem kizárólag a megvilágítandó felületre és annak irányába, illetve nem a megfelelő időszakban világít, ezzel káprázást, az égbolt mesterséges fénylését vagy káros élettani és környezeti hatást okoz, beleértve az élővilágra gyakorolt negatív hatásokat is.

Probléma helyszíne
Budapest IX. kerület, Ferencváros, Zikkurat

Hozzászólások

  • Járókelő Ügykezelőverified-profile hozzászólt a bejelentéshez.

    A bejelentés elküldve a Nemzeti Színháznak a igazgatosag@nemzetiszinhaz.hu címre.
  • Ügykezelő Áron elküldte az ügyet az illetékesnek: Egyéb szervezet

  • Ügykezelő Áron megváltoztatta a bejelentés illetékesét "BDK Budapesti Dísz-és Közvilágítási Kft."-ról "Egyéb szervezet"-ra.

  • Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    Ez esetben szerintem a Nemzeti Színházhoz tartozik.
  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Járókelő!

    Tájékoztatom, hogy a jelzett címen található berendezés nem BDK Budapesti Dísz- és Közvilágítási Kft. üzemeltetésű, tulajdonú.

    Engedje meg, hogy tájékoztassam, hogy közvetlenül is...
  • Pakot Reni elküldte az ügyet az illetékesnek: BDK Budapesti Dísz-és Közvilágítási Kft.

  • Anonim Járókelő bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  • Válaszra vár
    1
    Válaszra vár
    1

    Kiégett lámpa

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Németh Zs.
    Illetékes: Egyéb szervezet
    Soroksári út (IX. kerület, Ferencváros)
  • Válaszra vár
    4
    Válaszra vár
    4

    Kiégett 1 db lámpa

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: Egyéb szervezet
    Csobánka tér (III. kerület, Óbuda-Békásmegyer)
  Vissza az oldal tetejére