Megoldott

Z rendszámos roncs

Frissítés 2021.12. 04.

A bejelentésben megemlített járműről a rendszámot eltávolították.

————————————

Üdv! Járókelő.hu!

Tanácsot kérnék!

Társasházunk előtt 8 hónapja leparkolt egy ismeretlen tulajdonosú 6 éve lejárt Z rendszámos (A Z rendszám 30 napra szól, és forgalomba helyezés nélküli járműveket lehet vele külföldre vinni) betört ablakú roncs jármű.
Azóta többször is feltörték, beverték a többi ablakát is. Kihívtam a rendőröket. De a rendőrség nem csinál semmit, ugyanis a Z rendszám nem névhez kötött, azaz nincs tulajdonosa a járműnek. Így nincs károsult sem.
Az önkormányzat sem szállíttatja el, mivel van rajta rendszám, de a Z rendszámnak tulajdonosa nem lévén nem állhat be a felszólítás kézbesítési vélelme. Addig pedig nem szállíthatják el.
Még közterületfoglalási díjat sem fizettetnek a roncsra, mert ugye nincs tulajdonosa. Pedig nyilvánvalóan nincs műszaki a járművön. Ezt a rendőrök is megerősítették. Így pedig nem használhatna közterületet.

És a kör itt be is zárult. Senki sem illetékes az ügyben! A roncs marad ott, ahol van. Senkit sem érdekel. Rajtunk, ottlakókon kívül.

Tudtok LEGÁLIS megoldást?
Már mindenkinél jártam. Zuglói önk. rendészet, Rendőrség, Önkormányzat. Senki sem illetékes. Senki sem akarja elszállítani a járművet!

Probléma helyszíne
Budapest XIV. kerület, Zugló, Szomolány u. 2

Hozzászólások

  • Illak Adrián lezárta a bejelentést Megoldott eredménnyel.

  • Szalai Tamás hozzászólt a bejelentéshez.

    Rendszám nélküli, kék színű, Mazda 626 típusú gépjármű, elszállítás ideje és helye: 2021. december 8. napon 12:55 perc, Budapest., XIV. ker. Szomolány utca 2. szám elől. (Tárolás: Total-Kár Kft. 1105...
  • Á. Laci elküldte az ügyet az illetékesnek: XIV. kerület Zugló Önkormányzata

  • Á. Laci megváltoztatta a bejelentés leírását "Üdv! Járókelő.hu! Tanácsot kérnék! Társasházunk előtt 8 hónapja leparkolt egy ismeretlen tulajdonosú 6 éve lejárt Z rendszámos (A Z rendszám 30 napra szól, és forgalomba helyezés nélküli járműveket lehet vele külföldre vinni) betört ablakú roncs jármű. Azóta többször is feltörték, beverték a többi ablakát ...

  • Szalai Tamás hozzászólt a bejelentéshez.

    Kedves Járókelő!
    El tudjuk küldeni újra?
  • Szalai Tamás hozzászólt a bejelentéshez.

    Jártam ma arra, de rendszámot már nem láttam rajta, küldjük újra!
  • Bíro Norbert hozzászólt a bejelentéshez.

    Ha Z rendszámos, akkor VÉGLEG KIVONT a magyar forgalomból, tehát ugyanaz mintha rendszám nélkül állna....
  • Lukács Máté elküldte az ügyet az illetékesnek: XIV. kerület Zugló Önkormányzata

  • Lukács Máté megváltoztatta a bejelentés illetékesét "XIV. kerület Zuglói Önkormányzati Rendészet"-ról "XIV. kerület Zugló Önkormányzata"-ra.

  • Müller Tibor bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  • Megoldott
    2
    Megoldott
    2

    Jó régóta itt áll

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Lev Lev
    Illetékes: XIV. kerület Zugló Önkormányzata
    Öv utca (XIV. kerület, Zugló)
  • Válaszra vár
    1
    Válaszra vár
    1

    Elhagyott autók

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Lev Lev
    Illetékes: XIV. kerület Zugló Önkormányzata
    Öv utca (XIV. kerület, Zugló)
  • Válaszra vár
    0
    Válaszra vár
    0

    Elhagyatott autó közterületen

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: XIV. kerület Zuglói Önkormányzati Rendészet
    Fűrész utca (XIV. kerület, Zugló)
  Vissza az oldal tetejére