Válaszra vár

Veszélyes elszáradt fák a kerékpárút mellett

FRISSÍTVE 2021.08.12.:

Járókelő:
Tisztelt Főváros!
Legyenek szívesek felhívni az érintett ingatlan tulajdonosának figyelmét a kiszáradt fák kivágásának fontosságára, hogy a balesetveszély elháruljon. Egyúttal érdemes lenne a Budapest Közutat felkérni a csőkorlátok javítására.

-----

A Budapest Közút válasza:
"...az elszáradt ágak levágásáról az ingatlantulajdonosnak kell gondoskodnia."

-----

FRISSÍTVE 2021.08.05.:

A Csepeli Városgazda válasza:
"Ezúton tájékoztatjuk, hogy a bejelentésben megjelölt terület nem Társaságunk tulajdonában van, így az ott található fák fenntartása nem tartozik feladatkörünkbe.
Társaságunknak nincs információja a tulajdonos/fenntartó kilétéről."

-----

A kerékpár úttól keletre lévő fasorban több kiszáradt fa is van, ami ha kidől elérheti a kerékpárutat. A nyár folyamán egy ilyen fa kidölt és szétroncsolta a korlátot a kerékpár út mellett (lásd csatolt fotót) illetve a kerékpárutat is eltalálta egy elég vastag ágával. Ezen a már kidőlt fán kívül még több darab hasonló méretű elszáradt fa van a kerékpárút ezen szakaszán a Wein János út és a Szikratávíró utca között.

Probléma helyszíne
Budapest XXI. kerület, Csepel, Weiss Manfréd út

Hozzászólások

  • Budapest Főváros Önkormányzata válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.


    Tisztelt Hermann Ferenc!

    Ezúton tájékoztatom, hogy levelét érkeztettük az FPH_KOZP-96338/2021-as érkeztetőszámon és továbbítottuk a Főpolgármesteri Hivatal Városüzemeltetési Főosztálya részére.

    Ti
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 2. Mi ez?

  • Járókelő Ügykezelő elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Főváros Önkormányzata

  • Járókelő Ügykezelő megváltoztatta a bejelentés leírását "Frissítés 2021.08.05.: A kerület válasza alapján illetékesség hiányában a Budapest Közútnak megküldve. ---- A kerékpár...

  • Járókelő Ügykezelő megváltoztatta a bejelentés illetékesét "Budapest Közút"-ról "Budapest Főváros Önkormányzata"-ra.

  • Járókelő Ügykezelő megváltoztatta a bejelentés kategóriáját "Kerékpárút"-ról "Parkok és zöldterületek"-ra.

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.


    Üdvözlettel:

    Budapest Közút Zrt.
    Útüzemeltetési osztály

    From: orsolya.thassy@budapestkozut.hu [mailto:orsolya.thassy@budapestkozut.hu]
    Sent: Thursday, August 12, 2021 4:47 PM
    To: Budapest Közút Út...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 1. Mi ez?

  • Szalai Krisztina elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Közút

  • Szalai Krisztina megváltoztatta a bejelentés leírását "A kerékpár úttól keletre lévő fasorban több kiszáradt fa is van, ami ha kidől elérheti a kerékpárutat. A nyár folyamán egy ily...

  • Szalai Krisztina megváltoztatta a bejelentés illetékesét "XXI. kerület Csepeli Városgazda"-ról "Budapest Közút"-ra.

  • XXI. kerület Csepeli Városgazda válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Iktatószám: 1/3979/1/2021/V1
    Tisztelt Bejelentő!

    Ezúton tájékoztatjuk, hogy a bejelentésben megjelölt terület nem Társaságunk tulajdonában van, így az ott található fák fenntartása nem tartozik felad
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 3. Mi ez?

  • Konta Zoltán hozzászólt a bejelentéshez.

    Arról nem is beszélve, hogy a megrongálódott korlátok a kerékpárút felé dőlnek. Könnyen beakadhat egy kormányvég, aminek óriási esés lehet a következménye.
  • W Kriszta elküldte az ügyet az illetékesnek: XXI. kerület Csepeli Városgazda

  • W Kriszta megváltoztatta a bejelentés illetékesét "Az illetékes"-ról "XXI. kerület Csepeli Városgazda"-ra.

  • Hermann Ferenc bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  Vissza az oldal tetejére