Megoldásra vár

Sosem látott ütemben terjed

FRISSÍTÉS 2021. 07. 19.

Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. válasza:

Köszönettel megkaptuk ismételt megkeresésüket a Budapest XI. kerület, 43619 helyrajzi számú ingatlannal (a továbbiakban: Ingatlan) kapcsolatban.
Tájékoztatásukban kifejtették, hogy a 1117 Budapest, Hunyadi János út 162. előtti biciklis közlekedést szolgáló útszakasz elhanyagolt és komoly út hibák találhatóak rajta, amely hibák a februári megkeresésük óta is fennállnak.
Az érintett útszakasszal kapcsolatban még folyamatban van az adatok beszerzése Társaságunk részéről.
Kérem szíves türelmüket a vizsgálatunk befejezéséig!

----------------------

FRISSÍTÉS 2021.07.08.

a Közép-Duna-völgyi Vízügyi Igazgatóság válasza:

"A JAROKELO-BUDAPEST-00085633 azonosító számú, „Sosem látott ütemben terjed” tárgyú bejelentésben szereplő terület (1117 Budapest, Árasztó út) a Budapest XI. kerület 43619 helyrajzi számú - kivett Duna folyam - ingatlanon helyezkedik el, melynek tulajdonosa a Magyar Állam, vagyonkezelője a Közép-Duna-völgyi Vízügyi Igazgatóság. A bejelentésben szereplő területen helyezkedik el továbbá a Duna folyam jobb parti partvédelme, illetve a III. számú Buda-Dél árvízvédelmi szakasz védműve, melyek – mint az ingatlanon elhelyezkedő vízilétesítmények - Budapest Főváros Önkormányzatának tulajdonában, illetve a Fővárosi Csatornázási Művek Zrt. üzemeltetésében vannak.
Fentiek alapján a „vizek és a közcélú vízilétesítmények fenntartására vonatkozó feladatokról” szóló 120/1999. (VIII. 6.) Korm. rendelet mellékletében felsorolt fenntartási feladatokra hivatkozva (fenntartási sáv, töltésvédő sáv a víz- és mentett oldali lábtól számított 10-10 méter szélességig fenntartása az árvízvédelemért felelős szervezet feladata) a bejelentésben szereplő fenntartási, vegetáció kezelési feladatok a Fővárosi Önkormányzat, illetve a Fővárosi Csatornázási Művek Zrt. illetékességébe tartoznak, így kérjük a bejelentés részükre történő továbbítását."

----------------------

Tisztelt Főváros!

Sosem látott ütemben nőtt újra a gaz. Ez a nóvény nem volt jellemző ezen a helyen, de itt is sikerült beindítani a terjedését. Az előző évi vágással gyakorlatilag még jelentősen serkentették is azt.
A töltés teljes hosszában úgyszintén idén még intenzívebben fejlődnek az invazív növényzetek.

Idén végre védekeztek a megmaradt sarjak újrahajtása ellen? Mikortól foglalkoznak programszerűen a bálványfa, mint Közép-Európa legveszélyesebb invazív fafaja visszaszorításával?

Probléma helyszíne
Budapest XI. kerület, Újbuda, Árasztó út

Hozzászólások

  • Sleepy Claus hozzászólt a bejelentéshez.

    Kihajtottak szépen, elágaztak 15 felé, és ismét virágozni készülnek. Lassan ismét aktuális egy kaszálás, de láthatóan így ennek semmi értelme. A fásult növények pedig lassan és biztonságban elteszik m...
  • Gál Miklós megváltoztatta a bejelentés állapotát "Megoldott"-ról "Megoldásra vár"-ra.

  • Gál Miklós megváltoztatta a bejelentés leírását "FRISSÍTÉS 2021.07.08.: a Közép-Duna-völgyi Vízügyi Igazgatóság válasza: "A JAROKELO-BUDAPEST-00085633 azonosító számú, „Sosem ...

  • Gál Miklós megváltoztatta a bejelentés illetékesét "FCSM Fővárosi Csatornázási Művek"-ról "MNV Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt."-ra.

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    *Tisztelt Címzett!*

    Mellékelten megküldjük az MNV Zrt.-től az Ön/Társasága/Szervezete részére
    elküldött levél elektronikus változatát.

    Kérjük, hogy erre az e-mailre ne válaszoljon, mert jelen e-mail
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 3. Mi ez?

  • Kövér Blanka lezárta a bejelentést Megoldott eredménnyel.

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Járókelő!

    Köszönettel vettük bejelentését. Munkatársaink a megjelölt helyszín
    fenntartási sávjában levágták a növényzetet.

    Tisztelettel:
    Fővárosi Csatornázási Művek Zrt.
    >
    >
    >
    >
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 3. Mi ez?

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Járókelő!

    Köszönettel vettük bejelentését. Munkatársaink a megjelölt helyszín
    fenntartási sávjában levágták a növényzetet.

    Tisztelettel:
    Fővárosi Csatornázási Művek Zrt.
    >
    >
    >
    >
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 3. Mi ez?

  • Járókelő Zsófi elküldte az ügyet az illetékesnek: FCSM Fővárosi Csatornázási Művek

  • Járókelő Zsófi megváltoztatta a bejelentés illetékesét "KDVVIZIG Közép-Duna-völgyi Vízügyi Igazgatóság"-ról "FCSM Fővárosi Csatornázási Művek"-ra.

  • Járókelő Zsófi megváltoztatta a bejelentés leírását "Tisztelt Főváros! Sosem látott ütemben nőtt újra a gaz. Ez a nóvény nem volt jellemző ezen a helyen, de itt is sikerült beindí...

  • Közép-Duna-völgyi Vízügyi Igazgatóság hozzászólt a bejelentéshez.

    Bardócz Csaba úr részére
    irodavezető
    Járókelő közhasznú Egyesület
    Budapest

    Tisztelt Irodavezető Úr! Tisztelt Jarokelo.hu!

    A JAROKELO-BUDAPEST-00085633 azonosító számú, „Sosem látott ütemben terjed”
    ...
  • Járókelő Ügykezelő elküldte az ügyet az illetékesnek: KDVVIZIG Közép-Duna-völgyi Vízügyi Igazgatóság

  • Járókelő Ügykezelő megváltoztatta a bejelentés illetékesét "XI. kerület Újbuda Önkormányzata"-ról "KDVVIZIG Közép-Duna-völgyi Vízügyi Igazgatóság"-ra.

  • Sleepy Claus hozzászólt a bejelentéshez.

  • Sleepy Claus bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  • Válaszra vár
    0
    Válaszra vár
    0

    Kidöntött facsemete

    Beküldés ideje:
    Beküldte: g g
    Illetékes: FŐKERT
    Bogdánfy utca (XI. kerület, Újbuda)
  • Válaszra vár
    0
    Válaszra vár
    0

    üres fahely

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Sándor Strasser
    Illetékes: XI. kerület Újbuda Önkormányzata
    Balogh lejtő (XI. kerület, Újbuda)
  Vissza az oldal tetejére