Megoldott

Nagyvárad téri metrópótló busz

Nagyvárad téri metrópótló busz visszafordulását baleset-veszélyesen oldották meg
Először is az alábbi pár perces videót szívesedjenek megnézni és a szerző fő bejegyzését elolvasni:
https://www.youtube.com/watch?v=Ix0OBBYZGDU
Azután jómagam, Zoltán Császár és kistüskés párbeszédét kérném szépen elolvasni.

Az Üllői úton dél-keletnek haladva a Nagyvárad tér után van a metrópótlóbusz-visszafordítás, amihez a csuklós buszoknak a főút teljes szélessége szükséges, ezért a legjobboldalibb sávból indul a busz a visszakanyarodáshoz, aminek az a következménye, hogy egy belső sávban haladó gépjármű (a felvétel szerint, időben máskor, kettő is) bele fog ütközni, mert egy felettébb valószínűtlen forgalmi helyzet alakul ki. A belső sávos jármű át akar jutni a pirosra váltó lámpán, amit talán azért nem vesz figyelembe, mert itt nem volt lámpa korábban, csak a metró felújítás kapcsán van most. Lényeges szempont, hogy mikor pirosra vált a lámpánk és van keresztező út, akkor először balra kell néznünk (már ha KRESZ-t szegünk), hogy onnan jön-e jármű, és csak utána jobbra. Ezekben az esetekben mikor balra nézünk, akkor kapunk egy jobbról jövő, balra nagy ívben kanyarodó járművet. Függetlenül attól, hogy nem a BKV és a sofőrjei a hibásak, hanem a pirosat figyelmen kívül hagyók, az abszolút szokatlan forgalmi helyzetek előfordulását csökkenteni kell, nem táblákkal, nem lámpákkal, hiszen mindig vannak akik ezeket nem veszik figyelembe (lásd vasúti sorompó), azonban nem csak ők sérülhetnek, ezért olyan forgalomszervezett helyzet teremtése is cél lehet, ahol olyan kényszerbe kerül a szabályszegő, ahol a saját jól felfogott érdeke megegyezik a KRESZ szabályaival. Valamint ha ezen a helyen továbbra is jelentős a balesetek száma, akkor a nagy utasforgalmú metró révén rendkívül sok ember szenved el kárt, miután nem járt a metrópótló busz, s ezek a károk, biztos vagyok benne, hogy jelentősebbek.

Kérem, hogy tanulmányozzák át a csatolt (ill fentebb említett) youtube videó anyagot és hozzászólásait és azoknak a fényében előzzék meg a baleseteket! Köszönöm szépen.

Üdv: Cs. Z.

Probléma helyszíne
Budapest VIII. kerület, Józsefváros, Üllői út 86

Hozzászólások

  • g g lezárta a bejelentést Megoldott eredménnyel.

  • BKK Budapesti Közlekedési Központ válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Ügyszám: 0038/0007593-001/2021/0038
    Tárgy: tájékoztatás

    JAROKELO-BUDAPEST-00082200

    Tisztelt Ügyfelünk!

    Köszönjük megkeresését, melyet továbbítottunk a probléma megoldásában illetékes Budapest Közút
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 2. Mi ez?

  • Biciklin Tekerek hozzászólt a bejelentéshez.

    Ha piros a lámpa meg kell állni.
    Az már egy forgalomtechnikai kérdés, hogy a kanyarodó busz a 3 lámpából kettőt kitakar.

    * KI volt, aki ezt megtervezte??

    "B" kérdés: Mi kell ahhoz, hogy valaki nek...
  • V vaandor hozzászólt a bejelentéshez.

    "...mikor pirosra vált a lámpánk és van keresztező út, akkor először balra kell néznünk"
    Nem, piros lámpánál megállunk. Ha nem, akkor viseljük a következményeit, és nem a Járókelőre írogatunk hülyeségeket.
  • Császár Zoltán hozzászólt a bejelentéshez.

    Érezzem úgy magamat, mint Svejk a róla szóló torzó könyv utolsó mondataival, mikor kiugrott a lövészárokból és a maga bolond módján kiabálta, hogy "ne lőjenek, itt emberek vannak"?
    Idemásolom a youtub
    ...
  • Járókelő Patrik hozzászólt a bejelentéshez.

    Megnéztem a videót, azonban szerintem teljesen egyértelműen látható, hogy a lámpa piros. Már rég piros volt a lámpa. 3 db lámpa is van, így látni lehet bőven.
    Szerintem megfelelő teljesen a keresztező...
  • Pál András elküldte az ügyet az illetékesnek: BKK Budapesti Közlekedési Központ

  • Császár Zoltán bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  • Válaszra vár
    1
    Válaszra vár
    1

    Hibás villamos jelzőlámpa

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: BKK Budapesti Közlekedési Központ
    Bartók Béla út (XI. kerület, Újbuda)
  • Megoldásra vár
    1
    Megoldásra vár
    1

    Hetek óta meg van jelölve

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: BKK Budapesti Közlekedési Központ
    Szentendrei út (III. kerület, Óbuda-Békásmegyer)
  • Megoldott
    3
    Megoldott
    3

    Eltűnt tábla

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Fónai Kende
    Illetékes: BKK Budapesti Közlekedési Központ
    47.51080682 19.04602966 (V. kerület, Belváros-Lipótváros)
  Vissza az oldal tetejére