Megoldott

Játszótér balaesetveszélyes törött játékokkal Csíkszentmihályi tér

FRISSÍTÉS 2021.02.26.

Bejelentő hozzászólása:
"A KSzSz által végzett javítási-karbantartási feladatok mellett ne felejtsük el a kijelölt szervezet általi időszakos ellenőrzést sem!
A játszótéri eszközökről, a kijelölt szervezet általi ellenőrzésekről, valamint az elvégzett javításokról az üzemeltetőnek nyilvántartást kell vezetnie a jogszabály szerinti tartalommal. A nyilvántartást és az intézkedéseket igazoló dokumentumokat a játszótéri eszköz üzemeltetőjének legalább 10 éven keresztül meg kell őriznie.
Az üzemeltető a játszótéren, külön táblán, jól látható és tartós módon feltünteti a nevét, székhelyének címét, telefonszámát és elektronikus levelezési címét, valamint az egységes európai segélyhívószámot."

---
Játszótér - balaesetveszélyes törött játékokkal - Csíkszentmihályi tér 16. kerület

A Csíkszentmihályi téri játszór a 16. kerületben csak BALESETVESZÉLYES, műanyag, fém játékokkal van tele, melyek vagy 100%-ban ROZSDÁSAK vagy teljesen el vannak törve.

Óriási veszélyt jelent a kisgyermekeknek, hiszen bármikor érheti őket baleset.
A játszótér egyébként is nagyon ROSSZ állapotban van, a homokozó, a padok szét vannak repedve, az egyetlen hinta pedig korhadt.
Se csúszda, se semmilyen más eszköz nincs, pedig a környéken fél órás sétával sem érhető el másik játszó tér.
NAGY szükség lenne legalább egy KARBANTARTÁSRA a balesetveszély elkerülésre érdekében. Egy hete tartott közvéleményfelmérés alapján, a szülők kifejezett kívánsága volt, a játszótér mihamarabbi rendbetétele.
Megjegyzésként:
a COVID ideje alatt a játszótereken kifejezetten TILOS a műanyag játékok szanaszét hagyása. A felelős hatóságok mindent begyűjtöttek a fertőzésveszély miatt. ( Pl.: Csömöri játszóterek, Pálfi tér- 16. kerület)
Szeretnénk a játékok mihamarabbi begyűjtését, melyek nem csak baleset hanem fertőzésveszélyesek is. Továbbá egy karbantartásra óriási szükség van, mielőtt minden szétesik.

Probléma helyszíne
Budapest XVI. kerület, Szent Imre u. 127

Hozzászólások

  • Gál Miklós lezárta a bejelentést Megoldott eredménnyel.

  • Gál Miklós megváltoztatta a bejelentés leírását "FRISSÍTÉS 2021.02.26. Bejelentő hozzászólása: "A KSzSz által végzett javítási-karbantartási feladatok mellett ne felejtsük el a kijelölt szervezet általi időszakos ellenőrzést sem! A játszótéri eszközökről, a kijelölt szervezet általi ellenőrzésekről, valamint az elvégzett javításokról az üzemeltetőnek nyilvántartást kell vezetnie a jogszabály szerinti tartalommal. A nyilvántartást és az intézkedéseket igazoló dokumentumokat a játszótéri eszköz üzemeltetőjének legalább 10 éven keresztül meg kell őriznie. Az üzemeltető a játszótéren, külön táblán, jól látható és tartós módon feltünteti a nevét, székhelyének címét, telefonszámát és elektronikus levelezési címét, valamint az egységes európai segélyhívószámot." --- A Csíkszentmihályi téri játszór a 16. kerületben csak BALESETVESZÉLYES, műanyag, fém játékokkal van tele, melyek vagy 100%-ban ROZSDÁSAK vagy teljesen el vannak törve. Óriási veszélyt jelent a kisgyermekeknek, hiszen bármikor érheti őket baleset. A játszótér egyébként is nagyon ROSSZ állapotban van, a homokozó, a padok szét vannak repedve, az egyetlen hinta pedig korhadt. Se csúszda, se semmilyen más eszköz nincs, pedig a környéken fél órás sétával sem érhető el másik játszó tér. NAGY szükség lenne legalább egy KARBANTARTÁSRA a balesetveszély elkerülésre érdekében. Egy hete tartott közvéleményfelmérés alapján, a szülők kifejezett kívánsága volt, a játszótér mihamarabbi rendbetétele. Megjegyzésként: a COVID ideje alatt a játszótereken kifejezetten TILOS a műanyag játékok szanaszét hagyása. A felelős hatóságok mindent begyűjtöttek a fertőzésveszély miatt. ( Pl.: Csömöri játszóterek, Pálfi tér- 16. kerület) Szeretnénk a játékok mihamarabbi begyűjtését, melyek nem csak baleset hanem fertőzésveszélyesek is. Továbbá egy karbantartásra óriási szükség van, mielőtt minden szétesik."-ról "FRISSÍTÉS 2021.02.26. Bejelentő hozzászólása: "A KSzSz által végzett javítási-karbantartási feladatok mellett ne felejtsük el a kijelölt szervezet általi időszakos ellenőrzést sem! A játszótéri eszközökről, a kijelölt szervezet általi ellenőrzésekről, valamint az elvégzett javításokról az üzemeltetőnek nyilvántartást kell vezetnie a jogszabály szerinti tartalommal. A nyilvántartást és az intézkedéseket igazoló dokumentumokat a játszótéri eszköz üzemeltetőjének legalább 10 éven keresztül meg kell őriznie. Az üzemeltető a játszótéren, külön táblán, jól látható és tartós módon feltünteti a nevét, székhelyének címét, telefonszámát és elektronikus levelezési címét, valamint az egységes európai segélyhívószámot." --- Játszótér - balaesetveszélyes törött játékokkal - Csíkszentmihályi tér 16. kerület A Csíkszentmihályi téri játszór a 16. kerületben csak BALESETVESZÉLYES, műanyag, fém játékokkal van tele, melyek vagy 100%-ban ROZSDÁSAK vagy teljesen el vannak törve. Óriási veszélyt jelent a kisgyermekeknek, hiszen bármikor érheti őket baleset. A játszótér egyébként is nagyon ROSSZ állapotban van, a homokozó, a padok szét vannak repedve, az egyetlen hinta pedig korhadt. Se csúszda, se semmilyen más eszköz nincs, pedig a környéken fél órás sétával sem érhető el másik játszó tér. NAGY szükség lenne legalább egy KARBANTARTÁSRA a balesetveszély elkerülésre érdekében. Egy hete tartott közvéleményfelmérés alapján, a szülők kifejezett kívánsága volt, a játszótér mihamarabbi rendbetétele. Megjegyzésként: a COVID ideje alatt a játszótereken kifejezetten TILOS a műanyag játékok szanaszét hagyása. A felelős hatóságok mindent begyűjtöttek a fertőzésveszély miatt. ( Pl.: Csömöri játszóterek, Pálfi tér- 16. kerület) Szeretnénk a játékok mihamarabbi begyűjtését, melyek nem csak baleset hanem fertőzésveszélyesek is. Továbbá egy karbantartásra óriási szükség van, mielőtt minden szétesik."-ra.

  • Gál Miklós megváltoztatta a bejelentés nevét "Játszótér - balaesetveszélyes törött játékokkal - Csíkszentmihályi tér 16. kerület"-ról "Játszótér balaesetveszélyes törött játékokkal Csíkszentmihályi tér"-ra.

  • XVI. kerület Önkormányzat hozzászólt a bejelentéshez.

    MIvel a széthagyott törtött játékok eltakarítása megtörtént, a játszótér műszaki állapota megfelelő kérem, hogy zárja le a bejegyzést.
    Köszönöm!
  • Gál Miklós megváltoztatta a bejelentés állapotát "Válaszra vár"-ról "Megoldásra vár"-ra.

  • XVI. kerület Önkormányzat hozzászólt a bejelentéshez.

    Minden esetben a GKM rendeletnek megfelelően járunk el és időszakos ellenőrzéseket végeztetünk. 2020-ban volt TÜV vizsgálat ezen a játszótéren. Ami hiba volt javítottuk.
  • g g elküldte az ügyet az illetékesnek: XVI. kerület

  • g g megváltoztatta a bejelentés leírását "A Csíkszentmihályi téri játszór a 16. kerületben csak BALESETVESZÉLYES, műanyag, fém játékokkal van tele, melyek vagy 100%-ban ROZSDÁSAK vagy teljesen el vannak törve. Óriási veszélyt jelent a kisgyermekeknek, hiszen bármikor érheti őket baleset. A játszótér egyébként is nagyon ROSSZ állapotban van, a homokozó, a padok szét vannak repedve, az egyetlen hinta pedig korhadt. Se csúszda, se semmilyen más eszköz nincs, pedig a környéken fél órás sétával sem érhető el másik játszó tér. NAGY szükség lenne legalább egy KARBANTARTÁSRA a balesetveszély elkerülésre érdekében. Egy hete tartott közvéleményfelmérés alapján, a szülők kifejezett kívánsága volt, a játszótér mihamarabbi rendbetétele. Megjegyzésként: a COVID ideje alatt a játszótereken kifejezetten TILOS a műanyag játékok szanaszét hagyása. A felelős hatóságok mindent begyűjtöttek a fertőzésveszély miatt. ( Pl.: Csömöri játszóterek, Pálfi tér- 16. kerület) Szeretnénk a játékok mihamarabbi begyűjtését, melyek nem csak baleset hanem fertőzésveszélyesek is. Továbbá egy karbantartásra óriási szükség van, mielőtt minden szétesik."-ról "FRISSÍTÉS 2021.02.26. Bejelentő hozzászólása: "A KSzSz által végzett javítási-karbantartási feladatok mellett ne felejtsük el a kijelölt szervezet általi időszakos ellenőrzést sem! A játszótéri eszközökről, a kijelölt szervezet általi ellenőrzésekről, valamint az elvégzett javításokról az üzemeltetőnek nyilvántartást kell vezetnie a jogszabály szerinti tartalommal. A nyilvántartást és az intézkedéseket igazoló dokumentumokat a játszótéri eszköz üzemeltetőjének legalább 10 éven keresztül meg kell őriznie. Az üzemeltető a játszótéren, külön táblán, jól látható és tartós módon feltünteti a nevét, székhelyének címét, telefonszámát és elektronikus levelezési címét, valamint az egységes európai segélyhívószámot." --- A Csíkszentmihályi téri játszór a 16. kerületben csak BALESETVESZÉLYES, műanyag, fém játékokkal van tele, melyek vagy 100%-ban ROZSDÁSAK vagy teljesen el vannak törve. Óriási veszélyt jelent a kisgyermekeknek, hiszen bármikor érheti őket baleset. A játszótér egyébként is nagyon ROSSZ állapotban van, a homokozó, a padok szét vannak repedve, az egyetlen hinta pedig korhadt. Se csúszda, se semmilyen más eszköz nincs, pedig a környéken fél órás sétával sem érhető el másik játszó tér. NAGY szükség lenne legalább egy KARBANTARTÁSRA a balesetveszély elkerülésre érdekében. Egy hete tartott közvéleményfelmérés alapján, a szülők kifejezett kívánsága volt, a játszótér mihamarabbi rendbetétele. Megjegyzésként: a COVID ideje alatt a játszótereken kifejezetten TILOS a műanyag játékok szanaszét hagyása. A felelős hatóságok mindent begyűjtöttek a fertőzésveszély miatt. ( Pl.: Csömöri játszóterek, Pálfi tér- 16. kerület) Szeretnénk a játékok mihamarabbi begyűjtését, melyek nem csak baleset hanem fertőzésveszélyesek is. Továbbá egy karbantartásra óriási szükség van, mielőtt minden szétesik."-ra.

  • GEN PLAN hozzászólt a bejelentéshez.

    A KSzSz által végzett javítási-karbantartási feladatok mellett ne felejtsük el a kijelölt szervezet általi időszakos ellenőrzést sem!

    A játszótéri eszközökről, a kijelölt szervezet általi ellenőrzése
    ...
  • GEN PLAN hozzászólt a bejelentéshez.

    Vegyük figyelembe továbbá!

    78/2003. (XI. 27.) GKM rendelet a játszótéri eszközök biztonságosságáról

    Kulcsszavak: játszótér, kijelölt szervezet, ellenőrzés, időszakosan

    7. §15 (1) A játszótéri eszkö
    ...
  • XVI. kerület Önkormányzat hozzászólt a bejelentéshez.

    Köszönjük a bejelentést.
    Valóban nincs túl jó állapotban ez a játszótér, de minden évben, így tavaly is a játszószerek karbantartása/ balesetmentesítése megtörtént.
    A covid járvány miatti gazdasági
    ...
  • Járókelő Herta elküldte az ügyet az illetékesnek: XVI. kerület

  • Sója Réka hozzászólt a bejelentéshez.

    További SOKKOLÓ képek:
  • Sója Réka bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  Vissza az oldal tetejére