Megoldott

Értelmetlen lámpa

Az Örs vezér terén az Árkád főbejáratánál a villamos síneken való gyalogos átkelést lámpa "segíti", azaz nehezíti.
A lámpa az ötsávos úton átvezető gyalogátkelő lámpájával van összehangolva, ami rövid szakaszokra zöldül be csak.
Az eredmény az, hogy a többnyire piros lámpán úgy járnak át az arra járók, mintha ott sem lenne és nehéz is hibáztatni őket olyankor, amikor egy villamos sincs a közelben, mégis piros a lámpa.
Az eddigiek alapján a lámpa egyszerűen felesleges.
De a teljes igazság az, hogy a lámpa egyenesen veszélyes, mert annyire értelmetlen, hogy sokan a piros jelzésről már akkor sem vesznek tudomást, amikor pedig épp indul a villamos a megállóból. Káros továbbá, mert ahhoz szoktatja a közlekedőket, hogy a lámpákat hasznosabb figyelmen kívül hagyni: borzasztó ritka az, aki annyira szabálykövető, hogy perceket várjon amikor jól látható, hogy nem fog jönni villamos, sokáig.
Javaslat: a lámpapárost leszerelni, a síneken átvezető gyalogátkelőt ízlés szerint megszüntetni (tehát a villamosnak elsőbbsége lenne, ez a mostani helyzet legalizálása lenne gyakorlatilag) vagy meghagyni (tehát a gyalogosnak lenne elsőbbsége.)

Probléma helyszíne
Budapest X. kerület, Kőbánya, X. kerület

Hozzászólások

  • Járókelő Adminisztrátor lezárta a bejelentést Megoldott eredménnyel.

  • Szabó Péter hozzászólt a bejelentéshez.

    Takaróelemek jelentek meg az Árkád előtti gyalogátkelő lámpáin. A bejelentés megoldottnak tekinthető. Köszönöm mindenkinek, aki hozzájárult!
  • Járókelő Adminisztrátor megváltoztatta a bejelentés állapotát "Megerősítésre vár"-ról "Megoldásra vár"-ra.

  • Szabó Péter hozzászólt a bejelentéshez.

    A helyzet változatlan.
  • Szabó Péter visszajelzésére vár.

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Bejelentő!

    A Jarokelo.hu oldalra az Árkád előtt a villamos vágányokon történő gyalogos átkelés ügyében tett bejelentésére az alábbiakról tájékoztatjuk.

    Az Árkád üzletház előtt a villamos vá
    ...
  • Járókelő Adminisztrátor megváltoztatta a bejelentés állapotát "Válaszra vár"-ról "Megoldásra vár"-ra.

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Bejelentő!

    A Jarokelo.hu oldalra az Örs vezér téren az Árkád üzletház előtti gyalogos közlekedésre tett panaszbejelentésére az alábbiakról tájékoztatom.

    Az Árkád üzletház előtt a villamos v
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 1. Mi ez?

  • Haris Gergely elküldte az ügyet az illetékesnek: BKK Budapesti Közlekedési Központ

  • Haris Gergely megváltoztatta a bejelentés illetékesét "Budapest Közút"-ról "BKK Budapesti Közlekedési Központ"-ra.

  • Szabó Péter hozzászólt a bejelentéshez.

    Az utca túloldalán, a Sugárnál az egyik gyalogos keresztezés jól van kialakítva, lámpa nélkül, villamos elsőbséggel. A Széll Kálmán téren is van példa jó megoldásra, ez látható a mellékelt képen.
  • Szabó Péter hozzászólt a bejelentéshez.

    A bejelentés óta szinte már egy egész év is eltelt. Továbbra is arra nevelik az arra járókat, hogy a tilos jelzés csak vicc.
  • Bardócz Csaba elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Közút

  • Bardócz Csaba hozzászólt a bejelentéshez.

    Újraküldtük a bejelentést.
  • Szabó Péter hozzászólt a bejelentéshez.

    A helyzet változatlan. Még amikor este, a Futár kijelzők szerint negyedóra van még hátra a villamos érkezéséig bármelyik irányból, akkor is folyton piros a lámpa. 2016 első fele pedig eltelt.
  • Bardócz Csaba hozzászólt a bejelentéshez.

    Átraktam megoldatlanra, kérem jelezze ha történne bármi változás! Köszönjük!
  • Szabó Péter hozzászólt a bejelentéshez.

    Pár napja még egyáltalán nem volt megoldott az ügy, a BKK levele alapján is csak majd 2016 első felében lesz megoldott. Vagy már az is megoldottnak számít, ha nem kívánnak vele foglalkozni?
  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Cím!

    Társaságunkhoz érkezett „Bejelentés a www.jarokelo.hu oldalról (7147)” tárgyú elektronikus levelükkel kapcsolatban az alábbiakról tájékoztatjuk:

    A X. kerület, Örs vezér terén a Kere
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 2. Mi ez?

  • Szabó Péter hozzászólt a bejelentéshez.

    Szeptember 15.-i állapot: napi szinten ezrek keresztezik a síneket az értelmetlen tilos jelzés ellenére.
  • Bardócz Csaba elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Közút

  • Szabó Péter bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  • Válaszra vár
    5
    Válaszra vár
    5

    Közlekedési tábla kidöntve

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: BKK Budapesti Közlekedési Központ
    Algyógyi utca (X. kerület, Kőbánya)
  • Válaszra vár
    0
    Válaszra vár
    0

    Hiányos korlát

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: BKK Budapesti Közlekedési Központ
    0909-MÜPA-Nemzeti Színház H (IX. kerület, Ferencváros)
  Vissza az oldal tetejére