Megoldásra vár

Indokolatlan zaj és környezetterhelés - vol 2.

Anonim Járókelő

Tisztelt Járókelő!
Egy korábban Önök által lezárt problémát szeretnék újra nyitni. (Előzmények itt: https://jarokelo.hu/report/rating/513962?type=sidebar) Bár megoldottként zárták Önök le, valójában a probléma nem oldódott meg. A BKK ugyan azt állította, hogy nincs felesleges buszjáratás, sajnos ez nem kevésbé, hanem sokkal inkább jellemzővé vált, mivel a M3 felújítása miatt a Benjamin utcai buszfordulóra terelik át a buszokat és buszpályudvarnak használva, már csoportosan motort járatva, légszennyezve, zajszennyezve várakoznak itt a buszvezetők. Még esti órákban, 10 óra körül 21-22 fokban is 10 perceket járnak a buszmotorok, a buszvezetők pedig arra hivatkoznak, hogy a BKK-s forgalomiránytó adja ki nekik, hogy járatni kell a légkondit. Éjjel? 20 fok körül? Túl sok adófizetői pénzből gazdálkodnak? Túl tiszta a levegő? Túl nagy a csend? Hangsúlyozom, hogy a VT-Arriva buszai is a BKK-tól kapnak erre utasítást (vs. korábban a VT-Arrivához küldtek minket a 184-es buszok miatt). Mivel a BKK korábbi leveleiben egyszerűen azt állította, hogy feleslegesen nem járatnak motorokat és konkrét esetre vártak bejelentést (lsd. előzmények), egy egész sor videót készítettem az értelmetlen környezetszennyezésről. Pl. egy olyat is, amikor májusban (!!!) hajnali 4-től 5-ig egy buszvető közvetlen a házam előtt járatta a buszát és közben aludt (btw. én nem tudtam tőle aludni, de mi se logikusabb, mint hogy itt várja me adófizetők által finanszírozott üzemanyaggal fűtve az 5 órás indulását). Amikor végül felkeltettem, azt állította, fázott (ismétlem: májusban!). Szeretnék kérni a BKK-től egy közvetlen címet, ahova ezeket a videókat elküldhetem. Figyelmeztetem a BKK kollégáit, nagyon unalmas és egyhangú videók. Mindegyiken hosszasan, hangosan, néhol füstöt okádva járatják a buszokat, nagyon-nagyon nehezen megmagyarázhatóan. Talán ebből látni fogják, hogy tömeges jelenségről van szó , amin csak egy központi utasítással lehetne segíteni (pl. sötétben, 25-27 fok alatt ne járassák a klímát és akkor nem kell a motort sem. Vagy félreállt busz, amin nincs utas, szintén ne járassa a klímát és - tá-dám - a motort sem kell majd ). Ha mégis úgy látnák, indokoltan jártak a motorok, kérem, a videók alapján TÉTELESEN magyarázzák meg, mikor, miért kellett járatni (ami meglepő lenne, mert ugyanolyan időjárási és közlekedési paraméterekkel vannak olyan kollégáik is, akik azonnal leállítják a motort, ha beértek és csak indulás előtt indítják újra).

A pikírt hangnemért, ha valakit zavarna, ezúton elnézést, de ha az ember lakókörnyezetét élhetetlenné teszik (Dear kommentelők: igen, régóta van itt buszmegálló, tudom, de pályaudvarként tavaly nyár óta használják és ez nagyon nem mindegy), az némi ingerültséget okoz.

Jelentkezésüket előre is köszönöm!

Probléma helyszíne
Budapest XVIII. kerület, Pestszentlőrinc-Pest, Pestszentimre

Hozzászólások

  • Pál András megváltoztatta a bejelentés állapotát "Válaszra vár"-ról "Megoldásra vár"-ra.

  • BKK Ügyfélszolgálat válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Ügyszám: 0038/0018751-001/2020/0038
    Tárgy: tájékoztatás

    JAROKELO-BUDAPEST-00068259

    Tisztelt Ügyfelünk!

    Köszönjük megkeresését, melyet továbbítottunk a probléma megoldásában illetékeseknek. A VT-Arr
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 1. Mi ez?

  • Egyedi Gyula hozzászólt a bejelentéshez.

    Szia Tamás tudomásul vetem de tudomásul kell veni nem hagyom a busz vezetöket hogy meg büntesék öket mert megy motor meg légkondi kérdésem repülö térnek irjak hogy 22 felé ne menyen mert nem tud alud...
  • Szalai Tamás hozzászólt a bejelentéshez.

    Kedves Gyula, jó lenne, ha 1 mondatban nem lenne 12 helyesírási hiba, mert nem lehet érteni, amit ír.
  • Egyedi Gyula hozzászólt a bejelentéshez.

    egy 184 busz vezetöt most jelentetek fel mert nem megy légondija mert áll a vég állomáson kérdésem télen mi lesz fel kell szolitani lakosokat nem mehet mert nem tud aludni ha tudta hogy busz vég állo...
  • Egyedi Gyula hozzászólt a bejelentéshez.

    S Dominik igy kell csinálni hogy minden vezetöt fel kell jelenteni nem ugyis sokat keres egy napra meg hivom önt vezetni 40 fokba hogy wécére se engedem ell utána lel romlik busza mert nincsen leveg...
  • Egyedi Gyula hozzászólt a bejelentéshez.

    Tisztelt Garami Mária 40 évig semi baj nem volt hogy zugnak a motorok sak most kérdésem egy busz vezetötö mi böl él meg ha 50 .000 meg büntetik mert le roban meg nem megy a kilma beszéltem egy veze...
  • S Dominik hozzászólt a bejelentéshez.

    Konkrét esetek elküldéséhez segítség:
    - rendszám
    - időpont
    - videó arról, hogy járatja a motort és kinti hőmérséklet
    Ez nagy munka, de annál hatásosabb. Tapasztalat :)
    Azt, hogy összegyűjtve vagy egye
    ...
  • Egyedi Gyula hozzászólt a bejelentéshez.

    kérdesem önhöz kedves Mária ki fizeti a késéseket a munkásoknál iskolai diákoknál 50 késés ki csapják a diákot az iskolába én kap csolatban vagyok A 184 BUSZ ÜZEMELTETÖJÉVEL EDIG NEM VOLT BAJA CSAK...
  • Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    Kedves Gyula!
    1. Senki nem kérte, hogy szüntessek meg a buszfordulót.
    2. Ha itt lakna a buszmegalló mellett, akkor látná és hallaná, hogy le lehet állítani a busz motorját ésszerű időn belül, sőt, aká...
  • Egyedi Gyula hozzászólt a bejelentéshez.

    Kérem Garai Mária keresen meg kérdésem hozzá az iskolásokat és kis mamákat nyugdijasokat hová teszem menyenek le gyalog imre köszpontba
  • Egyedi Gyula hozzászólt a bejelentéshez.

    XVIII ker Benjámin utca vége következö itt busz vége van fel hivom lako figyelmét hogy Gyáli lakosok is jönek ere vagy kérje hogy forduljanak meg buszok vagy mért járnak ere buszok mert ön nem tud...
  • Garami Mária elküldte az ügyet az illetékesnek: BKK Ügyfélszolgálat

  • Garami Mária megváltoztatta a bejelentés illetékesét "Az illetékes"-ról "BKK Ügyfélszolgálat"-ra.

  • Anonim Járókelő bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  • Válaszra vár
    1
    Válaszra vár
    1

    Végállomáson, utasváró hiánya.

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Ganztelep, Mednyánszky utca (XVIII. kerület, Pestszentlőrinc-Pest)
  • Válaszra vár
    0
    Válaszra vár
    0

    buszmegálló

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Corvin körút (XIX. kerület, Kispest)
  Vissza az oldal tetejére