Válaszra vár

Szabálytalan parkolás, roncsolódott fa

Először másfél évvel ezelőtt jeleztem a problémát (https://jarokelo.hu/bejelentesek/budapest/38323/tonkremenni-keszulo-szegenyko-es-fa), azóta nem történt változás. A fényképen látható felületre ugyanis, mivel nem kijelölt parkolóhely, és a kereszteződéstől mért távolsága is legfeljebb csak 1-2 méter, rendszerint szabálytalanul parkolnak rá az autóvezetők, akik gyakran a fának is nekimennek. Ennek hatására egyrészt itt a szegélykő tönkrement, másrészt a fa kérge is annyira megsérült, hogy félő, hamarosan kidől (bár az látszik, hogy messze nem egészséges fáról van szó). Sürgős intézkedést kíván az ügy, nehogy a fa rádőljön valakire (nem viccből írom ezt, egy családtagom autójára pár éve egy elkorhadt fa dőlt rá úgy, hogy totálkáros lett).
A probléma pedig komplex megoldást követel: a fa megvédése vagy indokolt esetben kivágása, illetve a szabálytalan parkolási lehetőség fizikai megakadályozása lenne kívánatos (az itt álló autók ugyanis a Fillér utcára kikanyarodókat is akadályozzák, és még veszélyesebbé teszik az amúgy is igen veszélyes kereszteződést).

Probléma helyszíne
Budapest II. kerület, Fillér u. 8

Hozzászólások

  • Járókelő gus hozzászólt a bejelentéshez.

    A fát végre kivágták. De hogy a szabálytalan várakozást itt hogyan fogják majd megakadályozni (útkereszteződés van 5 m-en belül), az még nem látszik.
  • Járókelő gus hozzászólt a bejelentéshez.

    Szerintem életveszélyes a fa, de ha a Városfejlesztő szerint ráér, én hiszek neki.
  • Járókelő gus hozzászólt a bejelentéshez.

    Szerintem életveszélyes a fa, de ha a Városfejlesztő szerint ráér, én hiszek neki.
  • II. Kerületi Városfejlesztő Zrt hozzászólt a bejelentéshez.

    Tisztelt Bejelentő!
    Bejelentését ismételten továbbítottuk. A hibák kijavításáig kérjük szíves türelmét.
    Köszönettel:
    A II. Kerületi Városfejlesztő Zrt. közterület-bejelentéseket feldolgozó munkatársai
  • János Péter hozzászólt a bejelentéshez.

    Sajnos a II. kerületben csak ezek a sablan válaszok jönnek, majd utána semmi.
  • II. Kerületi Városfejlesztő Zrt hozzászólt a bejelentéshez.

    Tisztelt Bejelentő!
    Köszönjük észrevételét. Bejelentését továbbítottuk az illetékes Önkormányzati Osztály felé, akik meg fogják vizsgálni az Ön által említett problémát, majd a rendelkezésükre álló ka
    ...
  • S Dominik elküldte az ügyet az illetékesnek: II. kerületi Városfejlesztő Zrt.

  • Járókelő gus bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  Vissza az oldal tetejére