Megoldásra vár

Gyalogos átkelés nagyon veszélyes zebra hiánya miatt 2.0

Anonim Járókelő

2020.04.30. Budapest közút válasza:

Amennyiben a Fővárosi Közgyűlés új gyalogátkelőhelyek létesítésére az elkövetkező időszakban pótlólagos fejlesztési forrást biztosít, akkor a program összeállítása során ezen útvonalon kért gyalogátkelőhelyeket is figyelembe fogjuk venni, azonban az esetleges új programba felvehető címek száma a fejlesztési források nagyságának függvénye és a program véglegesítése illetve jóváhagyása is a Fővárosi Közgyűlés kompetenciája lesz.

---

A III. kerületi polgármester szerint a Főváros tervezi ide zebra telepítését. Jelenleg, hogy áll a projekt? A Főváros valóban tervezi gyalogátkelőhelyek létesítését?

Köszönöm szépen a válaszukat!

2019.02.19-i eredeti bejelentés:

A Királyok útja és Nánási út forgalma az utóbbi években ugrásszerűen megnőtt, és úgy látjuk, hogy ez a tendencia felerősödik. Csúcsforgalmi időben nagyon veszélyes átkelni gyalogosan az út másik oldalára. Nincs zebra, sem bármilyen más tábla, ami a gyalogosok áthaladását segítené. A buszmegállóknál különösen éles a helyzet. A videó nem is a legforgalmasabb helyen (a Mátyás király útjánál) készült. Naplemente után, ködös időben, eső és havazás idején a sofőröknek nagyon kis esélyük van észrevenni a gyalogost, mivel a szemből jövő gépkocsik elvakítják. Félünk, ha ez így marad, nagyon súlyos baleset lesz. Még ha az egyik sávban leáll is valaki, a szembe-forgalom megy tovább, nem állnak le a kocsik. Írásban már több mint egy éve kértük az önkormányzat segítségét, de az ígéret ellenére semmi sem történt.
(jarokelo.hu/41867)

Probléma helyszíne
Budapest III. kerület, Óbuda-Békásmegyer, Királyok útja 118

Hozzászólások

  • H. Annamária megváltoztatta a bejelentés állapotát "Válaszra vár"-ról "Megoldásra vár"-ra.

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Cím!

    A 63290 számú lenti bejelentésre az alábbi tájékoztatást adjuk.

    Ugyanebben a témában 2020. február 7-én (a honlapjukon 41867-es számon nyilvántartott ügyre) a megbízásunkból operatív f
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 3. Mi ez?

  • S Dominik megváltoztatta a bejelentés leírását "A III. kerületi polgármester szerint a Főváros tervezi ide zebra telepítését. Jelenleg, hogy áll a projekt? A Főváros valóban tervezi gyalogátkelőhelyek létesítését? Köszönöm szépen a válaszukat! 2019.02.19-i eredeti bejelentés: A Királyok útja és Nánási út forgalma az utóbbi években ugrásszerűen megnőtt, és úgy látjuk, hogy ez a tendencia felerősödik. Csúcsforgalmi időben nagyon veszélyes átkelni gyalogosan az út másik oldalára. Nincs zebra, sem bármilyen más tábla, ami a gyalogosok áthaladását segítené. A buszmegállóknál különösen éles a helyzet. A videó nem is a legforgalmasabb helyen (a Mátyás király útjánál) készült. Naplemente után, ködös időben, eső és havazás idején a sofőröknek nagyon kis esélyük van észrevenni a gyalogost, mivel a szemből jövő gépkocsik elvakítják. Félünk, ha ez így marad, nagyon súlyos baleset lesz. Még ha az egyik sávban leáll is valaki, a szembe-forgalom megy tovább, nem állnak le a kocsik. Írásban már több mint egy éve kértük az önkormányzat segítségét, de az ígéret ellenére semmi sem történt. (jarokelo.hu/41867)"-ról "2020.04.30. Budapest közút válasza: Amennyiben a Fővárosi Közgyűlés új gyalogátkelőhelyek létesítésére az elkövetkező időszakban pótlólagos fejlesztési forrást biztosít, akkor a program összeállítása során ezen útvonalon kért gyalogátkelőhelyeket is figyelembe fogjuk venni, azonban az esetleges új programba felvehető címek száma a fejlesztési források nagyságának függvénye és a program véglegesítése illetve jóváhagyása is a Fővárosi Közgyűlés kompetenciája lesz. --- A III. kerületi polgármester szerint a Főváros tervezi ide zebra telepítését. Jelenleg, hogy áll a projekt? A Főváros valóban tervezi gyalogátkelőhelyek létesítését? Köszönöm szépen a válaszukat! 2019.02.19-i eredeti bejelentés: A Királyok útja és Nánási út forgalma az utóbbi években ugrásszerűen megnőtt, és úgy látjuk, hogy ez a tendencia felerősödik. Csúcsforgalmi időben nagyon veszélyes átkelni gyalogosan az út másik oldalára. Nincs zebra, sem bármilyen más tábla, ami a gyalogosok áthaladását segítené. A buszmegállóknál különösen éles a helyzet. A videó nem is a legforgalmasabb helyen (a Mátyás király útjánál) készült. Naplemente után, ködös időben, eső és havazás idején a sofőröknek nagyon kis esélyük van észrevenni a gyalogost, mivel a szemből jövő gépkocsik elvakítják. Félünk, ha ez így marad, nagyon súlyos baleset lesz. Még ha az egyik sávban leáll is valaki, a szembe-forgalom megy tovább, nem állnak le a kocsik. Írásban már több mint egy éve kértük az önkormányzat segítségét, de az ígéret ellenére semmi sem történt. (jarokelo.hu/41867)"-ra.

  • Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    Kérném a Fővárosnak továbbítani. Köszönöm szépen!
  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Adminisztrátor!

    Hivatkozva a 63290 számú bejelentésre a következő választ adjuk:

    Tájékoztatjuk, hogy a Királyok útja – Nánási út útvonalon több új gyalogátkelőhely létesítési címet is felv
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 4. Mi ez?

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt www.jarokelo.hu Csapata!

    Ezúton tájékoztatom, hogy levelét érkeztettük az FPH_KOZP-49538/2020-as érkeztetőszámon és továbbítottuk a Főpolgármesteri Hivatal Városigazgatóság Főosztálya részér
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 4. Mi ez?

  • Járókelő Zsófi elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Főváros Önkormányzata

  • Járókelő Zsófi megváltoztatta a bejelentés illetékesét "Budapest Közút"-ról "Budapest Főváros Önkormányzata"-ra.

  • Járókelő Zsófi elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Közút

  • Anonim Járókelő bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  Vissza az oldal tetejére