Megoldatlan

Utastájékoztatási javaslat a budai fonódón

A párhuzamos szakaszok elválása előtti megállóban kérjük tájékoztassák a (figyelmetlen) utasokat hogy melyik villamoson ülnek, hogy ne menjenek a rossz irányba. A nyitott ajtóval álló villamos is javaslom mondja be a (figyelmetlen) felszállók tájékoztatására. Példaként a képen látható 4-6-os villamossal közös Mechwart ligeti megállóban állva a 17-es villamos hangszórója mondhatná, hogy “ez a 17-es villamos a Bécsi út felé”.

Probléma helyszíne
Budapest II. kerület, Margit krt. 45

Hozzászólások

  • K. Sándor hozzászólt a bejelentéshez.

    Ez egy igen sajnálatos válasz a BKV/BKK-tól, tipikus példája a nem akarásnak. Akkor szedjék ki Budafok kocsiszínnél is, ott is figyelje az illető a járatszámot. De egy ilyen dologban technikai akadály...
  • H B L lezárta a bejelentést Megoldatlan eredménnyel. Oka: Megoldhatatlan.

  • Pál András hozzászólt a bejelentéshez.

    Technikai akadályai vannak, ezt ne tették volna a végére :D
    Extra szöveg beillesztése nehézkes? Akkor hogy tudnak bármikor forgalmi okokból félórás szöveget felolvastatni adott megálloba, mindegy.
  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Ügyszám: 0038/0003825-001/2020/0038
    Tárgy: tájékoztatás

    JAROKELO-BUDAPEST-00058664

    Tisztelt Ügyfelünk!

    Köszönjük megkeresését. A BKV Zrt. azt válaszolta, hogy az utasok hangos tájékoztatása a BKK
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 2. Mi ez?

  • Anonim Vagyok hozzászólt a bejelentéshez.

    Szerintem is kéne, nyugodtan mondhatná a Móriczon, a Moszkván (vagy a Déliben), Budafok kocsiszínnél, meg a Lukács fürdőnél.
  • anonim olvasovagyok hozzászólt a bejelentéshez.

    Ahol van FUTÁR-oszlop,. ott elvileg egy távirányítóval fel tudja olvastatni a FUTÁR-oszlopon lévő szöveget, akinek szüksége van rá.
  • Gazda Gergely hozzászólt a bejelentéshez.

    Ja, há amúgy lehet, hogy csak most furcsa és idővel megszokja az ember, hogy ott nem csak a 4-6-os jár és ennyi. Ugyanakkor az akadálymentesség jutott még eszembe mint szempont. A vakok/gyengén látók...
  • anonim olvasovagyok hozzászólt a bejelentéshez.

    Ennyi erővel Zugló vá-nál is bemondhatná az 5-ös és az összes többi, hogy Újpalota vagy Rákospalota felé megy.

    Szerintem ez felesleges.
    Aki hülye, azon ez se segít, de tényleg.
  • Suszter Dominik hozzászólt a bejelentéshez.

    Remek javaslat. Az elején még bemondták, azt utána már nem. Szerintem is jó ötlet.
  • g g elküldte az ügyet az illetékesnek: BKK Budapesti Közlekedési Központ

  • Gazda Gergely bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  • Válaszra vár
    0
    Válaszra vár
    0

    Megálló tábla

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Járókelő Star
    Illetékes: BKK Budapesti Közlekedési Központ
    Óbudai-sziget hajóállomás (III. kerület, Óbuda-Békásmegyer)
  • Válaszra vár
    0
    Válaszra vár
    0

    Sérült buszmegálló

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: BKK Budapesti Közlekedési Központ
    Keresztúri út (X. kerület, Kőbánya)
  Vissza az oldal tetejére