Megoldatlan

Buszmegálló a semmiben

Anonim Járókelő

FRISSÍTÉS 2020.02.07.:

Főpolgármesteri Hivatal válasza:
"A honlapjukon tárgyi számon nyilvántartott bejelentéssel kapcsolatban, melyben a Naplás tó rövidebb , biztonságosabb elérési lehetőségét kérik a Cinkotai úton lévő buszmegállótól, jelezzük, hogy a buszmegálló melletti 118690 hrsz-ú ingatlan állami tulajdon, ahol a Nemzeti Földalapkezelő Szervezet gyakorolja a tulajdonosi jogokat és vagyonkezelője a Pilisi Parkerdő Zrt. Ezek alapján javasoljuk az utóbbi szervezet megkeresését az igényelt sétaút kiépítésének kezdeményezése érdekében."

---

FRISSÍTÉS 2020.01.13.:

A BKK válasza:
"Köszönjük megkeresését, mellyel kapcsolatban szakterületünk azt válaszolta, hogy a Cinkotai út felújítása az adott szakaszon elsődlegesen a súlyosan leromlott állapotú, folyamatos teherforgalommal érintett út javítását, további romlásának megállítását célozta, meghagyva a lehetőséget újabb fejlesztéseknek.
A felújítás során felmerült a jelzett megállóhely elhelyezkedésének kérdése, a Naplás út-Cinkotai út esetleges áthelyezése a Naplás út-Cinkotai út csomópontba. Az út azonban nem egyenes vonalvezetésű, tehát forgalombiztonsági okok miatt a megállóhely áthelyezése lekerült a napirendről.
A megállótól a tóig vezető gyalogút megépítése nem a BKK / BKV feladatai közé tartozik, hanem ahhoz a társasághoz, amelyiknek a területén lenne az igényelt út."

-----

Tisztelt Illetékesek!
Sajnos a Cikotai út felújítása után az Erdei betkötőút buszmegállók a korábbi helyükre kerültek vissza ahonnan semmilyen módon nem közelíthető meg az amúgy sok kirándulót és pihenni vágyót vonzó Naplás-tó. A megállók a semmiben vannak, ahonnan gyalogosan a tavat, vagy az erdői sétaútjait csak cinkotai út padkája mentén visszasétálva a Nógrádverőce utca felől az új bicilki és gyalog úton tudják megközelíteni. Ez messze ellentmond annak hogy kevesebb autó legyen a tónál, mivel így a tömegközelkedéssel való megközelítése nem megoldott.
Ha már erdei bekötőút a neve megnéztem be tudok e jutni az erdőn át a tóhoz: sajnos 3 hajléktalanok lakta ház és szemétkupacok mellett egy vékonyka ösvény vezetett csak le a Nógrádverőce utcához ahonnan már volt sétaút. Így a megálló neve is félrevezető, mert semmilyen bekötőút nincs ott.
Szeretném kérni az illetékeseket hogy (a) gondolják újra a megálló elhelyezését, (b) vagy alakítsanak ki gyalogutat a megállóktól az erdőn át a Naplás-tóhoz.
Köszönettel!
Balázs

Probléma helyszíne
Budapest XVI. kerület, Erdei bekötőút

Hozzászólások

  • Dr Kardos Angelika lezárta a bejelentést Megoldatlan eredménnyel. Oka: Nem érkezett válasz az illetékestől.

  • g g elküldte az ügyet az illetékesnek: Pilisi Parkerdő Zrt.

  • g g megváltoztatta a bejelentés leírását "FRISSÍTÉS 2020.01.13.: A BKK válasza: "Köszönjük megkeresését, mellyel kapcsolatban szakterületünk azt válaszolta, hogy a Cinkotai út felújítása az adott szakaszon elsődlegesen a súlyosan leromlott állapotú, folyamatos teherforgalommal érintett út javítását, további romlásának megállítását célozta, meghagyva a lehetős...

  • g g megváltoztatta a bejelentés illetékesét "Budapest Főváros Önkormányzata"-ról "Pilisi Parkerdő Zrt."-ra.

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.


    Tisztelt „Járókelő”!

    A honlapjukon tárgyi számon nyilvántartott bejelentéssel kapcsolatban, melyben a Naplás tó rövidebb , biztonságosabb elérési lehetőségét kérik a Cinkotai úton lévő buszmegállót
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 1. Mi ez?

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt www.jarokelo.hu Csapata!

    Ezúton tájékoztatom Önöket, hogy levelüket érkeztettük az FPH_KOZP-9012/2020-as érkeztetőszámon és továbbítottuk a Főpolgármesteri Hivatal Városigazgatóság Főosztály
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 1. Mi ez?

  • Lukács Máté elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Főváros Önkormányzata

  • Lukács Máté megváltoztatta a bejelentés leírását "Tisztelt Illetékesek! Sajnos a Cikotai út felújítása után az Erdei betkötőút buszmegállók a korábbi helyükre kerültek vissza ahonnan semmilyen módon nem közelíthető meg az amúgy sok kirándulót és pihenni vágyót vonzó Naplás-tó. A megállók a semmiben vannak, ahonnan gyalogosan a tavat, vagy az erdői sétaútjait...

  • Lukács Máté megváltoztatta a bejelentés illetékesét "Budapest Közút"-ról "Budapest Főváros Önkormányzata"-ra.

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.


    Tisztelt Cím!

    Mellékletben megküldjük a tárgyban szereplő bejelentésre írt tájékoztatásunkat.

    Üdvözlettel:

    Budapest Közút Zrt.
    Útüzemeltetési osztály
    e-mail: utuzemeltetes@budapestkozut.hu
    Budape...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 1. Mi ez?

  • H. Annamária elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Közút

  • H. Annamária megváltoztatta a bejelentés illetékesét "BKK Budapesti Közlekedési Központ"-ról "Budapest Közút"-ra.

  • BKK Budapesti Közlekedési Központ válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Ügyszám: 0038/0039756-001/2019
    Tárgy: tájékoztatás

    JAROKELO-BUDAPEST-00054971

    Tisztelt Ügyfelünk!

    Köszönjük megkeresését, mellyel kapcsolatban szakterületünk azt válaszolta, hogy a Cinkotai út felú
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 1. Mi ez?

  • Csanádi György hozzászólt a bejelentéshez.

    Jogos felvetés, hogy mivel a fejlesztések nyomán sok új funkciója lett a Naplásnak, és vonzóbb kirándulóhely lett, az vajon miért nem merült fel már a tervezőasztalnál, hogy sűrítsék/áthelyezzék a megállókat?
  • Csanádi György hozzászólt a bejelentéshez.

    Bringaút be volt/van tervezve, de ahogy már írták lent, a kisajátítás lassú tempója miatt késik (ugyanez a helyzet a Bélatelepi úti és a Rákos-patak menti bringautakkal). A Bökényföldi végén, a körfor...
  • Járókelő Ügykezelő hozzászólt a bejelentéshez.

    A felújítást a Főváros/BKK megrendelésére végezték el, ezért lett nekik küldve a bejelentés.
  • Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    @Anita: A parkoló és a járda és bringaút külön ügyek. Mindkettő/három kell. Tudtommal a bicikliút a kisajátítás sikertelensége miatt bukott el. Itt nem a vádaskodás és a lehülyézés a cél, hanem h kon...
  • Németh Zs. hozzászólt a bejelentéshez.

    Gyalogút építésében valószínűleg nem a BKK az illetékes, hanem a kerület, vagy a főváros.
  • Biciklis Anita hozzászólt a bejelentéshez.

    Nagyon kellett volna a járda a megállótól a Naplás útig, de teljesen figyelmen kívül hagyták. Aki busszal érkezik a tóhoz, az száguldozó autók mellett kell, hogy gyalogoljon továbbra is, kockáztatva,...
  • Szilágyi Dóra elküldte az ügyet az illetékesnek: BKK Budapesti Közlekedési Központ

  • Anonim Járókelő bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  • Megoldásra vár
    1
    Megoldásra vár
    1

    Kitört üveg a buszmegállóban

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: Publimont
    János utca (XVI. kerület)
  • Válaszra vár
    1
    Válaszra vár
    1

    Eltűnt Publimont váró

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: JCDecaux
    Békásmegyer H (III. kerület, Óbuda-Békásmegyer)
  • Válaszra vár
    3
    Válaszra vár
    3

    Eltűnt automata

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: BKK Budapesti Közlekedési Központ
    Tímár utca (III. kerület, Óbuda-Békásmegyer)
  Vissza az oldal tetejére