Megoldatlan

Kerékpáros forgalommal szemben parkolás

FRISSÍTÉS 2020.04.01.:

A Budapest Közút válasza:
"Korábbi válaszunkat továbbra is fenntartjuk.
A hatályos jogszabályok megváltoztatása nem tartozik Társaságunk hatáskörébe. Javasoljuk, hogy ilyen felvetésükkel szíveskedjenek megkeresni az Innovációs és Technológiai Minisztériumot."

-----

FRISSÍTÉS 2020.03.05.:

A bejelentés balesetveszély fennállásáról szól alapvetően, így azt megoldani nem azzal lehet, hogy kijelentjük, hogy jogszabályba nem ütközik egy balesetveszély előidézése, hanem akkor valamely illetékesnek jogszabálymódosítást kell beadjon, hogy a belasetveszély előidézésére alkalmas jogszabályt balesetveszélymentessé tegyük. Kérem az ügy szíves visszanyitását és a valós probléma valamely megoldását (akár ha kell jogszabálymódosítással) megoldani. Köszönettel.

-----

FRISSÍTÉS 2019.06.03.:

A Budapest Közút válasza:
"Az Akadémia utcában kialakított ellenirányú kerékpársáv a hatályos, forgalomszervezéssel kapcsolatos jogszabályoknak és előírásoknak megfelelően lett kialakítva, azon nem kívánunk változtatni."

-----

A kresz a bal oldalon parkolást annyira veszélyesnek ítéli meg, hogy ha egyenesen haladok egy úton és kiszemelek egy bal oldali parkolóhelyet, akkor inkább engedi és elvárja tőlem a megfordulást, beparkolást, majd újra megfordulást és továbbhaladást, minthogy beparkoljak és kész.

Ebből kiindulva súlyos veszélyhelyzet teremtése az Akadémia utcában egyirányú utcaként, de "kivéve kerékpár" szembeforgalom megengedése, hiszen az egyirányú utca nevesítve engedi a bal oldalon megállást, amely így éppen (az esetleges ütközésekből adódó sérülésnek sokkal jobban kitett) kerékpárosokra nézve egy szembeparkolást eredményez, mely során a parkolásból induló autó vezetője a kerékpárostól távolabbi szélén úlve az előtte parkoló autóktól akkor sem látja a közeledő kerékpárost, ha véletlenül azon kevesek közé tartozna, aki fölkészülve szeretné a kerékpárost elengedni.

A helyzet tehát ellent mond a kresz menetirány szerinti jobb oldalon való parkolás erőltetésének - ráadásul éppen az ütközésekben gyenge kerékpárosokon tesztelve ezt a belső ellentmondását.

Kérem a veszélyhelyzet valamilyen formában való sürgős feloldását, mielőtt még az Akadémia utcában egy a parkolóhelyről hirtelen a forgalmi hézagba bevágva induló autós elgázolna egy békésen karikázó kerékpárost.

Probléma helyszíne
Budapest V. kerület, Belváros-Lipótváros, Akadémia u. 13

Hozzászólások

  • H B L lezárta a bejelentést Megoldatlan eredménnyel. Oka: Megoldhatatlan.

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Bardócz Csaba!

    Álláspontunk szerint a bejelentő által vázolt helyzet jogszabályi háttere megfelelően rendezett, amelyre vonatkozóan a közúti közlekedés szabályairól szóló 1/1975. (II. 5.) K
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 1. Mi ez?

  • Járókelő Ügykezelő hozzászólt a bejelentéshez.

    A bejelentés elküldve az ITM-nek az ugyfelszolgalat@itm.gov.hu email címre.
  • Járókelő Ügykezelő elküldte az ügyet az illetékesnek: Egyéb szervezet

  • Járókelő Ügykezelő megváltoztatta a bejelentés leírását "FRISSÍTÉS - 2020.03.05. Semmiképpen nem "megoldott" az ügy, hanem az illetékes nem kíván a jogszabály szerint szabályos ám balesetveszélyes gyakorlaton semmilyen formában változtatni. A bejelentés balesetveszély fennállásáról szól alapvetően, így azt megoldani nem azzal lehet, hogy kijelentjük, hogy jogszabályba nem ütközik egy balesetveszély előidézése, hanem akkor valamely illetékesnek jogszabálymódosítást kell beadjon, hogy a belasetveszély előidézésére alkalmas jogszabályt balesetveszélymentessé tegyük. Kérem az ügy szíves visszanyitását és a valós probléma valamely megoldását (akár ha kell jogszabálymódosítással) megoldani. Köszönettel. -------------------------- A kresz a bal oldalon parkolást annyira veszélyesnek ítéli meg, hogy ha egyenesen haladok egy úton és kiszemelek egy bal oldali parkolóhelyet, akkor inkább engedi és elvárja tőlem a megfordulást, beparkolást, majd újra megfordulást és továbbhaladást, minthogy beparkoljak és kész. Ebből kiindulva súlyos veszélyhelyzet teremtése az Akadémia utcában egyirányú utcaként, de "kivéve kerékpár" szembeforgalom megengedése, hiszen az egyirányú utca nevesítve engedi a bal oldalon megállást, amely így éppen (az esetleges ütközésekből adódó sérülésnek sokkal jobban kitett) kerékpárosokra nézve egy szembeparkolást eredményez, mely során a parkolásból induló autó vezetője a kerékpárostól távolabbi szélén úlve az előtte parkoló autóktól akkor sem látja a közeledő kerékpárost, ha véletlenül azon kevesek közé tartozna, aki fölkészülve szeretné a kerékpárost elengedni. A helyzet tehát ellent mond a kresz menetirány szerinti jobb oldalon való parkolás erőltetésének - ráadásul éppen az ütközésekben gyenge kerékpárosokon tesztelve ezt a belső ellentmondását. Kérem a veszélyhelyzet valamilyen formában való sürgős feloldását, mielőtt még az Akadémia utcában egy a parkolóhelyről hirtelen a forgalmi hézagba bevágva induló autós elgázolna egy békésen karikázó kerékpárost."-ról "FRISSÍTÉS 2020.04.01.: A Budapest Közút válasza: "Korábbi válaszunkat továbbra is fenntartjuk. A hatályos jogszabályok megváltoztatása nem tartozik Társaságunk hatáskörébe. Javasoljuk, hogy ilyen felvetésükkel szíveskedjenek megkeresni az Innovációs és Technológiai Minisztériumot." ----- FRISSÍTÉS 2020.03.05.: A bejelentés balesetveszély fennállásáról szól alapvetően, így azt megoldani nem azzal lehet, hogy kijelentjük, hogy jogszabályba nem ütközik egy balesetveszély előidézése, hanem akkor valamely illetékesnek jogszabálymódosítást kell beadjon, hogy a belasetveszély előidézésére alkalmas jogszabályt balesetveszélymentessé tegyük. Kérem az ügy szíves visszanyitását és a valós probléma valamely megoldását (akár ha kell jogszabálymódosítással) megoldani. Köszönettel. ----- FRISSÍTÉS 2019.06.03.: A Budapest Közút válasza: "Az Akadémia utcában kialakított ellenirányú kerékpársáv a hatályos, forgalomszervezéssel kapcsolatos jogszabályoknak és előírásoknak megfelelően lett kialakítva, azon nem kívánunk változtatni." ----- A kresz a bal oldalon parkolást annyira veszélyesnek ítéli meg, hogy ha egyenesen haladok egy úton és kiszemelek egy bal oldali parkolóhelyet, akkor inkább engedi és elvárja tőlem a megfordulást, beparkolást, majd újra megfordulást és továbbhaladást, minthogy beparkoljak és kész. Ebből kiindulva súlyos veszélyhelyzet teremtése az Akadémia utcában egyirányú utcaként, de "kivéve kerékpár" szembeforgalom megengedése, hiszen az egyirányú utca nevesítve engedi a bal oldalon megállást, amely így éppen (az esetleges ütközésekből adódó sérülésnek sokkal jobban kitett) kerékpárosokra nézve egy szembeparkolást eredményez, mely során a parkolásból induló autó vezetője a kerékpárostól távolabbi szélén úlve az előtte parkoló autóktól akkor sem látja a közeledő kerékpárost, ha véletlenül azon kevesek közé tartozna, aki fölkészülve szeretné a kerékpárost elengedni. A helyzet tehát ellent mond a kresz menetirány szerinti jobb oldalon való parkolás erőltetésének - ráadásul éppen az ütközésekben gyenge kerékpárosokon tesztelve ezt a belső ellentmondását. Kérem a veszélyhelyzet valamilyen formában való sürgős feloldását, mielőtt még az Akadémia utcában egy a parkolóhelyről hirtelen a forgalmi hézagba bevágva induló autós elgázolna egy békésen karikázó kerékpárost."-ra.

  • Járókelő Ügykezelő megváltoztatta a bejelentés illetékesét "Budapest Közút"-ról "Egyéb szervezet"-ra.

  • Járókelő Ügykezelő megváltoztatta a bejelentés nevét "kerékpáros forgalommal szemben parkolás"-ról "Kerékpáros forgalommal szemben parkolás"-ra.

  • Rózsa Géza hozzászólt a bejelentéshez.

    Tisztelt Járókelő!
    Kérem a bejelentés szíves visszanyitását és továbbítását a Budapest Közút Zrt-től kapott válaszban megadott módon az Innovációs és Technológiai Minisztérium részére. Kérem, hogy bí
    ...
  • Szász László lezárta a bejelentést Megoldatlan eredménnyel. Oka: Megoldhatatlan.

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Bejelentő!

    Korábbi válaszunkat továbbra is fenntartjuk.
    A hatályos jogszabályok megváltoztatása nem tartozik Társaságunk hatáskörébe. Javasoljuk, hogy ilyen felvetésükkel szíveskedjenek megk
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 1. Mi ez?

  • Bertalan Balázs elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Közút

  • Bertalan Balázs megváltoztatta a bejelentés leírását "A kresz a bal oldalon parkolást annyira veszélyesnek ítéli meg, hogy ha egyenesen haladok egy úton és kiszemelek egy bal oldali parkolóhelyet, akkor inkább engedi és elvárja tőlem a megfordulást, beparkolást, majd újra megfordulást és továbbhaladást, minthogy beparkoljak és kész. Ebből kiindulva súlyos veszélyhelyzet teremtése az Akadémia utcában egyirányú utcaként, de "kivéve kerékpár" szembeforgalom megengedése, hiszen az egyirányú utca nevesítve engedi a bal oldalon megállást, amely így éppen (az esetleges ütközésekből adódó sérülésnek sokkal jobban kitett) kerékpárosokra nézve egy szembeparkolást eredményez, mely során a parkolásból induló autó vezetője a kerékpárostól távolabbi szélén úlve az előtte parkoló autóktól akkor sem látja a közeledő kerékpárost, ha véletlenül azon kevesek közé tartozna, aki fölkészülve szeretné a kerékpárost elengedni. A helyzet tehát ellent mond a kresz menetirány szerinti jobb oldalon való parkolás erőltetésének - ráadásul éppen az ütközésekben gyenge kerékpárosokon tesztelve ezt a belső ellentmondását. Kérem a veszélyhelyzet valamilyen formában való sürgős feloldását, mielőtt még az Akadémia utcában egy a parkolóhelyről hirtelen a forgalmi hézagba bevágva induló autós elgázolna egy békésen karikázó kerékpárost."-ról "FRISSÍTÉS - 2020.03.05. Semmiképpen nem "megoldott" az ügy, hanem az illetékes nem kíván a jogszabály szerint szabályos ám balesetveszélyes gyakorlaton semmilyen formában változtatni. A bejelentés balesetveszély fennállásáról szól alapvetően, így azt megoldani nem azzal lehet, hogy kijelentjük, hogy jogszabályba nem ütközik egy balesetveszély előidézése, hanem akkor valamely illetékesnek jogszabálymódosítást kell beadjon, hogy a belasetveszély előidézésére alkalmas jogszabályt balesetveszélymentessé tegyük. Kérem az ügy szíves visszanyitását és a valós probléma valamely megoldását (akár ha kell jogszabálymódosítással) megoldani. Köszönettel. -------------------------- A kresz a bal oldalon parkolást annyira veszélyesnek ítéli meg, hogy ha egyenesen haladok egy úton és kiszemelek egy bal oldali parkolóhelyet, akkor inkább engedi és elvárja tőlem a megfordulást, beparkolást, majd újra megfordulást és továbbhaladást, minthogy beparkoljak és kész. Ebből kiindulva súlyos veszélyhelyzet teremtése az Akadémia utcában egyirányú utcaként, de "kivéve kerékpár" szembeforgalom megengedése, hiszen az egyirányú utca nevesítve engedi a bal oldalon megállást, amely így éppen (az esetleges ütközésekből adódó sérülésnek sokkal jobban kitett) kerékpárosokra nézve egy szembeparkolást eredményez, mely során a parkolásból induló autó vezetője a kerékpárostól távolabbi szélén úlve az előtte parkoló autóktól akkor sem látja a közeledő kerékpárost, ha véletlenül azon kevesek közé tartozna, aki fölkészülve szeretné a kerékpárost elengedni. A helyzet tehát ellent mond a kresz menetirány szerinti jobb oldalon való parkolás erőltetésének - ráadásul éppen az ütközésekben gyenge kerékpárosokon tesztelve ezt a belső ellentmondását. Kérem a veszélyhelyzet valamilyen formában való sürgős feloldását, mielőtt még az Akadémia utcában egy a parkolóhelyről hirtelen a forgalmi hézagba bevágva induló autós elgázolna egy békésen karikázó kerékpárost."-ra.

  • Rózsa Géza hozzászólt a bejelentéshez.

    Semmiképpen nem "megoldott" az ügy, hanem az illetékes nem kíván a jogszabály szerint szabályos ám balesetveszélyes gyakorlaton semmilyen formában változtatni. A bejelentés balesetveszély fennállásáró...
  • H. Annamária lezárta a bejelentést Megoldott eredménnyel.

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Bejelentő!

    Az Akadémia utcában kialakított ellenirányú kerékpársáv a hatályos, forgalomszervezéssel kapcsolatos jogszabályoknak és előírásoknak megfelelően lett kialakítva, azon nem kívánunk
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 3. Mi ez?

  • Járókelő Adminisztrátor elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Közút

  • Rózsa Géza bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  • Megoldatlan
    3
    Megoldatlan
    3

    Kopott táblák

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Ipartelep utca (III. kerület, Óbuda-Békásmegyer)
  • Válaszra vár
    2
    Válaszra vár
    2

    Kifakult tábla 3

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Kerepesi út (X. kerület, Kőbánya)
  Vissza az oldal tetejére