Megoldatlan

Buszsáv

A közösségi közlekedés versenyképesebbé tétele érdekében javaslom a Kapy úton felfelé irányban a Bimbó út kereszteződésétől a körforgalomig buszsáv (ill. lehetőség szerint autóbusz-kerékpársáv) kialakítását. A körforgalom előtt a két sáv egyre szűkül, addig a reggeli csúcsforgalomban a türelmesebbek a külsőben araszolnak (általában a buszokkal együtt), az ügyeskedők pedig a belső sávban előzik a sort. Az autósok számára nem jelentene különbséget, hogy korábban kell besorolniuk, a busszal közlekedők pedig értékes perceket nyerhetnének. A körforgalom előtt a buszsávban haladóknak lenne elsőbbsége. Megfontolandónak tartom a másik irányból is, a Csatárka utca Pitypang utca és Törökvész út (körforgalom) közötti szakaszán a rendkívül gyéren kihasznált parkolók helyén buszsáv (vagy autóbusz-kerékpársáv) kialakítását, itt a 29-es és 111-es buszok utasai nyerhetnének értékes perceket a délutáni csúcsforgalomban. Ez a buszsáv lehetne akár időszakos is (pl. hétfőtől péntekig, hétvégén pedig parkolósáv).

Probléma helyszíne
Budapest II. kerület, Kapy u. 55

Hozzászólások

  • Szász László hozzászólt a bejelentéshez.

    Így néz ki a másik irány. Nem kell elsietni, hadd álljanak a buszok a dugóban, ugye.
  • Fónai Kende lezárta a bejelentést Megoldatlan eredménnyel. Oka: Megoldhatatlan.

    Az illetékes a forgalmi rend megváltoztatását nem tervezi.
  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Szász László Úr!

    A társaságunkhoz érkezett bejelentésével kapcsolatban az alábbiakról tájékoztatjuk.
    A II. kerület, Kapy úton az Ön által leírt forgalmi helyzet csak a reggeli csúcsidőszakba
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 2. Mi ez?

  • Anonim felhasználó hozzászólt a bejelentéshez.

    Támogatom, jó és megvalósítható ötlet.
  • Lukács Máté elküldte az ügyet az illetékesnek: BKK Budapesti Közlekedési Központ

  • Lukács Máté megváltoztatta a bejelentés illetékesét "Budapest Közút"-ról "BKK Budapesti Közlekedési Központ"-ra.

  • Lukács Máté elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Közút

  • Szász László bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  • Válaszra vár
    1
    Válaszra vár
    1

    Nyitott elektromos doboz

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Tamás Géza
    Illetékes: BKK Budapesti Közlekedési Központ
    Határ út (XIX. kerület, Kispest)
  • Megoldásra vár
    1
    Megoldásra vár
    1

    Rozsdás lámpák

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Otocolobus Manul
    Illetékes: BKK Budapesti Közlekedési Központ
    Ferenc körút (IX. kerület, Ferencváros)
  • Megoldásra vár
    1
    Megoldásra vár
    1

    kidőlt tábla

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Bosznay Réka
    Illetékes: Budapest Közút
    Gábor Áron utca (II. kerület)
  Vissza az oldal tetejére