Megoldatlan

Szabálytalan és veszélyt okozó parkolás

Csak egy szokásos, nyugalmas hétköznap délelőtt a Budapesti Iparkamara bejárata előtt.
Már ígértek itt gyakoribb ellenőrzést, de úgy néz ki, az nem elég hathatós a tahóság ellen.
A google streetviewból kölcsönzött képen bejelöltem, hogy a három darab gépjármű pontosan mettől meddig foglalta el a járdát, megnehezítve a gyalogosok és kerékpárosok BIZTONSÁGOS átkelését az egyébként is forgalmas úton.
A fotó 10:52-kor készült. A fél perc alatt, amíg a fotó készült, négy kerékpárost akadályozott a kerékpárúton keresztben "elakadt" Mercedes típusú étel kiszállító gépjármű. Rendszám természetes rendelkezésre áll.
Kérjük a hatóság hathatós intézkedését.

Probléma helyszíne
Budapest I. kerület, Várkerület, Krisztina krt.

Hozzászólások

  • Lukács Máté lezárta a bejelentést Megoldatlan eredménnyel. Oka: Nem érkezett válasz az illetékestől.

  • Lukács Máté megváltoztatta a bejelentés nevét "Szabálytalan és veszélyt okozó parkolás járdán, gyalogátkelőhelyen és kerékpárúton"-ról "Szabálytalan és veszélyt okozó parkolás"-ra.

  • Járókelő Adminisztrátor elküldte az ügyet az illetékesnek: I. kerület Budavár Közterület-felügyeleti Iroda

  • Lukács Máté elküldte az ügyet az illetékesnek: I. kerület Budavár Közterület-felügyeleti Iroda

  • Járókelő Szilvia hozzászólt a bejelentéshez.

    A mai napon sikerült egy fehér furgonost kiparancsolni a szóban forgó kereszteződésből, aki - bár a mellettünk levő parkoló félig üres volt - azzal indokolta a szabálytalan megállását, hogy nincs hol...
  • p k hozzászólt a bejelentéshez.

    Egyetértek, itt gyakori a szabàlytalan parkolás. A zebra előtt is egyébként, a kamara felôli oldalon.
  • Járókelő Szilvia hozzászólt a bejelentéshez.

    Ha a "KRESZ tiltja, és a sofőröknek ezt tudniuk kell" a válasz, akkor talán el kellene kezdeni a "feledékeny" sofőröket sárga színű cédulákkal emlékeztetni a KRESZ-re. Ideje lenne a rend éber őreinek...
  • Anonim Járókelő hozzászólt a bejelentéshez.

    Legutóbb a hasonló bejelentésemre azt a választ kaptam, hogy a sofőrnek tudnia kell, hogy a KRESZ tiltja. Ez volt a megoldás. Felháborítónak tartom, hogy az autósok ennyire lesz*rják, hogy szabálytala...
  • Haris Gergely elküldte az ügyet az illetékesnek: I. kerület Budavár Közterület-felügyeleti Iroda

  • Járókelő Szilvia bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  • Válaszra vár
    4
    Válaszra vár
    4

    Visszatérő járdán parkolás

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: I. kerület Budavár Közterület-felügyeleti Iroda
    Attila út (I. kerület, Várkerület)
  • Válaszra vár
    0
    Válaszra vár
    0

    Parkolási rend kialakítása

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: XVI. kerület Közterület-felügyeleti Csoport
    Sarkad utca (XVI. kerület)
  Vissza az oldal tetejére