Megoldatlan

Hiába tilos behajtani, mégis átjáróház

A Városmajor utca és a Pehtényi út sarkán található, mindkét oldalról behajtani tilos (kivéve céforgalom) táblát sok autós figyelmen kívül hagyja. Általában azért, hogy a Kissvábhegyet átjáróházként használva elérjék a XI. kerületi úticéljukat vagy a XII. kerület felső területeit, teszik ezt a 30km/h-s sebességkorlátozást jelentősen túllépve (főleg a Határőr út felsőbb szakaszának felújítása óta). Ez komoly környezeti- és zajterhelést jelent az ittlakóknak és a Határőr út - Gaál József utcai játszótérnek egyaránt.

Megoldásként javaslom a Határőr út Pethényi közig tartó szakaszát zsákutcává alakítani, fizikai akadály létesítésével a Határőr út Pethényi köz kereszteződésénél. Az ezen a szakaszon lakók közlekedését segítve engedélyezni kellene a Városmajor utcára történő balra kanyarodást.

Probléma helyszíne
Budapest XII. kerület, Hegyvidék, Pethényi út 1-3

Hozzászólások

  • Járókelő Adminisztrátor lezárta a bejelentést Megoldatlan eredménnyel. Oka: Megoldhatatlan.

    Az illetékes csak javaslatot tett konkrét megoldást nem adott. A válaszban jelzett felvetése alapján új bejelentés lenne indokolt.
  • Thomas Magnum hozzászólt a bejelentéshez.

    Kedves Ágnes! "Természetesen" nincs megoldva, az átjáróház tovább üzemel. Az illetékes válaszában mindössze a megoldási javaslat megvalósíthatatlanságát ecseteli. Megoldást nem javasol, csak azt, hogy...
  • Járókelő Adminisztrátor megváltoztatta a bejelentés állapotát "Válaszra vár"-ról "Megerősítésre vár"-ra.

  • Matók Ágnes hozzászólt a bejelentéshez.

    Kedves Bejelentőnk! Történt fejlemény a bejelentéssel kapcsolatban?
  • Thomas Magnum hozzászólt a bejelentéshez.

    A WAZE is kimutatja a szabálytalan behajtásokból adódó túlterhelést.
  • Sági Katalin elküldte az ügyet az illetékesnek: XII. kerületi Hegyvidéki Rendészet

  • Sági Katalin megváltoztatta a bejelentés illetékesét "Budapest Közút"-ról "XII. kerületi Hegyvidéki Rendészet"-ra.

  • Thomas Magnum hozzászólt a bejelentéshez.

    Kedves Edina! A levélben írtak alapján tudja továbbítani az ügyet a Rendőrség és a Közterület-felügyelet részére?
  • Járókelő Adminisztrátor lezárta a bejelentést Megoldatlan eredménnyel. Oka: Megoldhatatlan.

  • Az illetékes válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Adminisztrátor!

    A 24745-ös számú ügyre a következő választ adjuk:

    Tisztelt Bejelentő!

    A XII. kerület, Pethényi utca forgalmi rendjére vonatkozó bejelentésére az alábbi tájékoztatást adjuk.
    ...
  • Az illetékes válaszának megoldópontszáma: 2. Mi ez?

  • Anonim felhasználó hozzászólt a bejelentéshez.

    Támogatom. Ráadásul a Fogaskerekű felújításának részeként még egy sávot szeretnének a kórház melletti átjáróba. Ez az iskolákkal és egészségügyi intézményekkel szegélyezett Városmajor utca további ter...
  • Járókelő Adminisztrátor elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Közút

  • Járókelő Adminisztrátor megváltoztatta a bejelentés illetékesét "Az illetékes"-ról "Budapest Közút"-ra.

  • Thomas Magnum bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  Vissza az oldal tetejére