Válaszra vár

Félbehagyott útfelmarás, kárveszélyes behajtási akadály

FRISSÍTÉS: 2026.07.27.

A bejelentő visszajelzése:
„Köszönettel megkaptam a 2026. július 27-én kelt válaszukat a Budapest III. kerület, Bojtár utca 1–15. számú ingatlanok előtti burkolathibával kapcsolatos bejelentésemre.

Örömmel üdvözlöm, hogy a tárgyi hiba javítását fenntartási feladataik között előirányozták, és köszönöm, hogy a bejelentést nyilvántartásba vették.

Egyúttal szeretném jelezni, hogy a korábbi bejelentésemben feltett kérdéseimre a válaszlevél még nem tért ki teljes körűen.

Kérem szíves tájékoztatásukat az alábbiakról:

– ismert-e Önök előtt, hogy a felmarást ki, mikor és milyen munkavégzés keretében végezte és milyen célból,
– miért maradhatott el a burkolat helyreállítása ilyen hosszú ideig,
– van-e bármilyen becsült vagy tervezett időszak a helyreállítás elvégzésére, még akkor is, ha pontos kivitelezési dátum jelenleg nem adható meg.

Szeretném hangsúlyozni, hogy a bejelentett állapot nem kizárólag esztétikai vagy komfortprobléma.

A Bojtár utca 2. előtti felmart útszéli sáv és a kapubeállók / padkák közötti szintkülönbség a gépjárművek ki- és behajtását érdemben akadályozza, és a lakók tapasztalata szerint az autók alváza rendszeresen hozzáér, illetve felüt a burkolatszélhez, ezért a hiba gépjárműkárokozás közvetlen kockázatát hordozza.

A fentiek miatt kérem, hogy lehetőség szerint ne csak általános fenntartási javításként, hanem a kapubeállók rendeltetésszerű használatát akadályozó, kárveszélyes állapotként szíveskedjenek kezelni az ügyet.

Köszönöm az eddigi tájékoztatást, és kérem szíves válaszukat a fenti kérdésekre is.”

-----

FRISSÍTÉS: 2026.07.27.

Budapest Közút válasza:
„Társaságunk Útellenőri szolgálata rendszeresen ellenőrzi az üzemeltetésünkben lévő úthálózatot, beleértve a bejelentésben szereplő útszakaszt is és az azonnali beavatkozást igénylő hibák megszüntetése érdekében minden esetben megtesszük a szükséges intézkedést.
A tárgyi hiba javítását fenntartási feladataink között előirányoztuk. Tájékoztatjuk, hogy az illetékességünkbe tartozó üzemeltetési-, fenntartási feladatokat a rendelkezésre álló források erejéig, a műszaki és gazdaságossági szempontok figyelembevételével, kapacitási lehetőségeinkhez mérten folyamatosan végezzük. A városszerte rendkívül nagy számban jelentkező javítási igény miatt, a kivitelezés időpontjával kapcsolatban nem tudunk információval szolgálni”

-----

Az érintett útszakaszon a közút szélét több mint egy éve hosszanti sávban felmarták, azonban a burkolat helyreállítása azóta sem történt meg. A probléma nem egyetlen pontszerű kátyú, hanem a Bojtár utca 2. előtti útszélen hosszabb szakaszon fennálló, folytonos felmart burkolatsáv, amely közvetlenül a kapubeállók, az útpadka és az ingatlanokból történő ki- és behajtás útvonala mellett húzódik.A helyszínen készült fotók alapján a felmart útrész és a megmaradt burkolat / padka között jelentős szintkülönbség alakult ki.Ez az állapot a gépjárművek udvarról történő ki- és behajtásakor azt eredményezi, hogy az autók alváza rendszeresen hozzáütődik, hozzáér, felüthet a padkához / burkolatszélhez. A már korábban kialakított behajtók és padkák szintje nyilvánvalóan az eredeti útszinthez igazodott, nem pedig ehhez a félbehagyott, kimart állapothoz.A hiba ezért nem pusztán esztétikai vagy kényelmi probléma, hanem a kapubeállók rendeltetésszerű használatát akadályozó, kárveszélyes közúti állapot, amely gépjárműkárokozás közvetlen veszélyét hordozza.

- kérem a helyszín mielőbbi szemlézését,- kérem a felmart útszakasz burkolati helyreállítását,- kérem a kapubeállók, az útpadka és az útpálya közötti szintkülönbség megszüntetését,- kérem annak kivizsgálását, hogy a felmarást ki, mikor és milyen munkavégzés keretében végezte,- kérem annak tisztázását, hogy miért maradt el a burkolat helyreállítása több mint egy éve,- kérem tájékoztatásukat arról, hogy az érintett útszakasz kezelője pontosan mely szervezet,

Probléma helyszíne
Budapest III. kerület, Óbuda-Békásmegyer, Bojtár u. 2
Félbehagyott útfelmarás, kárveszélyes behajtási akadály bejelentés helye
Térkép betöltéséhez kattints

Hozzászólások

  • Gál Miklós elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Közút

  • Gál Miklós megváltoztatta a bejelentés leírását.

  • Gál Miklós megváltoztatta a bejelentés leírását.

  • Járókelő Tamás megváltoztatta a bejelentés állapotát "Válaszra vár"-ról "Megoldásra vár"-ra.

  • Vincze ágnes hozzászólt a bejelentéshez.

    Köszönettel megkaptam a 2026. július 27-én kelt válaszukat a Budapest III. kerület, Bojtár utca 1–15. számú ingatlanok előtti burkolathibával kapcsolatos bejelentésemre.

    Örömmel üdvözlöm, hogy a tárg
    ...
  • Budapest Közút válasza megérkezett az üggyel kapcsolatban.

    Tisztelt Címzett!

    Szíves tájékoztatásul mellékelten megküldjük tárgyi ügyben válaszlevelünket.

    Üdvözlettel:

    Thassy Orsolya

    [Leírás: Budapest közút]
    Budapest Közút Zrt.
    Útfenntartási Főosztály
  • Gál Miklós megváltoztatta a bejelentés tárgyát.

  • Szalai Krisztina elküldte az ügyet az illetékesnek: Budapest Közút

  • Vincze ágnes bejelentette az ügyet.

Hasonló bejelentések

  • Válaszra vár
    0
    Válaszra vár
    0

    Kátyú

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Fekete Árpád
    Illetékes: Budapest Közút
    Bécsi út (III. kerület, Óbuda-Békásmegyer)
  • Válaszra vár
    1
    Válaszra vár
    1

    Tönkrement burkolat

    Beküldés ideje:
    Beküldte: Anonim Járókelő
    Illetékes: Budapest Közút
    Lajos utca (III. kerület, Óbuda-Békásmegyer)
  • Válaszra vár
    0
    Válaszra vár
    0

    Burkolathiba

    Beküldés ideje:
    Illetékes: Budapest Közút
    Kossuth Lajos üdülőpart (III. kerület, Óbuda-Békásmegyer)
  Vissza az oldal tetejére